Apple-iOS Mobil Cihazlar

Apple’a yeni duygu simgeleri eklenecek

Apple hem OS X 10.10.3’te hem de IOS 8.3’te daha çok duygu simgesine, emeji, yer verecek. Bu simgelerin çok önemli bir özelliği var. Yeni simgeler kültürel açıdan farklı olacak. Örneğin, görselde de gördüğünüz üzere isteyenler zenci görünümlü simgeler kullanabilecek.

Yeni simgelerin dahası da var. Sadece ten rengiyle ilgili değişiklikler yok. Ayrıca insanların tercihleriyle ilgili simgelerde kullanıma sunulacak. Örneğin eşcinseller için simgelerde işletim sistemine eklenecek.

Apple geçtiğimiz yıllarda zaman içinde kültürel simgelerin işletim sistemine ekleneceğini duyurmuştu. Herkesin kendi renginde ve kendi tercihinde simgeler kullanabilmesini istediklerini vurgulamışlardı. Şimdi bu gerçek oluyor. Yeni güncelleme ile birlikte yeni simgeler işletim sistemlerinde yerini alıyor.

Yeni simgeleri kullanmak çok basit olacak. Örneğin paylaştığı bir simgenin rengini değiştirmek isteyen üstüne basılı tutarak yeni renklerden seçebilecek. Apple’ın yeni güncellemeyle birlikte 300 yeni simgeyi arşivine kattığı söyleniyor.

Tavsiye Yazı:  Yeni Facebook İfadelerini Android’de Kullanmak

apple-emoji-yeni-simgeler

Yorum Yazınız

*