Apple-iOS Nasıl Yapılır ?

Apple Store’da Workshop Rezervasyonu Yaptırmak

Bildiğiniz gibi 5 Nisan günü Türkiye’nin ilk resmi Apple Store’u İstanbul’da açıldı.Artık müşteriler direk mağazaya gidip istedikleri ürünleri inceleyip satın alabilecekler.Bunun yanında yurtdışındaki Apple Storelar gibi İstanbul’dakinde de Workshoplar verilmeye başlandı.”Nedir bu Workshoplar?” dediğinizi duyar gibiyim.Workshoplar Apple cihazlarıyla ilgili en temel konularda, Apple çalışanları tarafından verilen ücretsiz eğitim programlarıdır.Garageband,iPhoto,iMovie,Numbers,Pages gibi Apple’ın temel programları, iOS 7, iPadinizi-iPhonenunuzu-Macinizi keşfetme gibi konularda eğitimler bu Workshoplarda veriliyor.Bu Workshoplara katılmak için ilk önce rezervasyon yaptırmak gerekiyor.Apple’ın sitesinde rezervasyon yapmayı  bulmak zor olduğu için nasıl rezervasyon yapıldığını sizlere adım adım anlatacağım.

1) İlk önce Apple’ın Türkiye sayfasına giriyoruz ve sayfayı en alta kadar indiriyoruz.Orada  ”Bir Apple Store’u ziyaret edin.” yazısını göreceksiniz.Mavi renk ile belirtilmiş ”Apple Store” un üzerine tıklıyoruz.

111

 

 

2) Açılan yeni sayfada İstanbul Apple Store’un resmini göreceksiniz.Fotoğrafın üstündeki ”Mağaza Seçin” kısmından İstanbul Zorlu Center’ı seçiyoruz.

112

 

 

3) Açılan sayfada Zorlu Center Apple Store ile ilgili bilgileri göreceksiniz.Bilgilerin altındaki ”Atölyeler” kısmına tıklıyoruz.

113

 

 

4) Sonraki işlemimiz ise, ”Workshops” kısmına tıklayıp aktif hale getirmek ve ”Sonraki” butonuna basmak.

Tavsiye Yazı:  Google Uçuşlarda Ayarları Yapma

 

 

5) Yeni açılan sayfada karşımıza bu Workshoplarda verilen konular çıkıyor.Eğitim almak istediğimiz konuyu seçip tekrar ”Sonraki” butonuna tıklıyoruz.

 

 

6) Sonraki sayfada almak istediğimiz bu konunun verildiği Workshopun tarih-zaman çizelgesini göreceksiniz.Size uygun tarihi ve saati seçip bir daha ”Sonraki” butonuna tıklıyoruz.Hatırlatmakta fayda var, Workshoplarda öğretilen bu konular her hafta 1 kez veriliyor.

116

 

 

7) Son olarak ise Apple kimliğimiz ile giriş yapıyoruz.

Ve artık Apple Store Workshop rezervasyonumuz hazır.Apple size rezervasyonunuz ile ilgili bir e-mail de gönderiyor.Bu e-maildeki bağlantıdan rezervasyonunuzu otomatik olarak takviminize ekleyebilir ve bu sayede eğer daha ileri bir tarihte yaptırdığınız rezervasyonunuz varsa bu rezervasyonu unutmanızı engelleyebilirsiniz.

117

 

Küçük bir hatırlatma, Apple Store Zorlu Center’a metro,metrobüs,otobüs veya arabanız ile kolayca ulaşabilirsiniz.Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Yorum Yazınız

*