Apple iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max Karşılaştırması

iPhone 11 öncelikli olarak fotoğraf ve videoları, ardından ek olarak depolanan verileri ve dosyaları 64 GB, 128 GB ve 256 GB’lık dâhili hafıza seçenekleriyle saklıyor. Anıları ve verileri saklama konusunda performansını etkin bir şekilde kullanan bu ürün RAM kapasitesiyle de beğeni kazanıyor. Geniş RAM hafıza, yeni nesil teknolojiye tamamen uyum sağlayarak rahat ve kolay bir kullanım gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Bunların yanı sıra iPhone 11 Pro Max ise bir önceki modele oranla dâhili hafıza seçeneklerini daha geniş tutuyor. 64 GB, 256 GB ve 512 GB kapasiteleri ile ihtiyaç yoğunluğu öncelikli olan kullanıcılara büyük bir avantaj sağlanmış oluyor. Üst düzey teknolojik bir çalışma gerçekleştiren ve yeni neslin tüm olumlu yönlerini bünyesinde barındıran 11 Pro Max, ayrıntılara önem veren özelliklere yer veriyor.

Mat cam tasarımı ve geniş ekranıyla kullanıcıların tarzlarını ortaya çıkaran akıllı telefon, beklentileri karşılayarak ihtiyaçları gideriyor. Her iki ürün de geniş ekranları, kamera özellikleri, batarya kapasiteleri ve depolama alanlarıyla geniş kitlelere hitap ediyor. Her kesimden yetişkinin tercih edebileceği telefonlar, ekran tasarımlarıyla yenilikçi bir duruş yakalıyor. Aynı zamanda kablosuz şarj özellikleri bulunan her iki telefon da her an her yerde telefonu şarj etme fırsatının elde edilmesini sağlıyor. Gün içerisinde acil durumlarda hiçbir şekilde bataryanın bitmesine mahal vermeden performans gösteren akıllı telefonlar, güvenilir bir kullanım olanağı tanıyor.

Apple iPhone 11 Cep Telefonunun Özellikleri

Apple iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max Karşılaştırması

Apple iPhone 11 telefon modeli 6.1 inç genişliğindeki ekranı ile odağı direkt olarak buraya çekiyor. Görüş açısını bozmadan sunumunu sürdüren ekranın çözünürlüğü 828 x 1792 piksel aralığında yer alıyor. HD+ düzeyinde bir kaliteyi yakalayan görüntüler, tüm renkleri ve ayrıntıları net ve canlı bir şekilde görmeye yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra 3046 mAh batarya kapasitesi olan telefon, sık bir şekilde şarja takma problemini ortadan kaldırıyor. Gün içerisinde fazlasıyla idare eden ve hemen her türlü işlemi gerçekleştirme fırsatı sunan batarya, hızlı şarj özelliğine de sahip oluyor. Hızlı şarj ve kablosuz şarj desteği, ürünün batarya performansını artırırken, telefon modelinin de tercih edilme oranını yükseltiyor. A13 Bionic çipi ile donatılan cep telefonu, bu sayede daha hızlı çalışıyor.

Fonksiyonel tüm özellikleri ile verimliliğini artıran cihaz öte yandan donma veya aniden kapanma gibi sorunlar ile karşılaşma ihtimalini tamamen ortadan kaldırıyor. Tüm bunların yanı 12 MP + 12 MP’lik çift arka kamerası olan telefon, fotoğraf çekimi konusunda son derece profesyonel bir performans sergiliyor. Herhangi bir alternatif cihaza gerek duyulmadan çekilen fotoğraflar ve videolar, çeşitli kamera özellikleri ile işleniyor. iOS 13 işletim sistemli ürünün ön kamerası da 12 MP çözünürlükte yerini alıyor.

Ayrıca 4 GB RAM kapasitesi ile bu işlemler hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Oyun oynarken, video izlerken veya fotoğraf çekerken takılmadan hareket alanını genişleten telefon, aynı anda pek çok uygulamanın da çalışmasına olanak tanıyor. Yüz tanıma özelliği olan iPhone 11, parmak izi ile tuş kilidi oluşturmaya alternatif oluyor. Bu şekilde telefonu tamamen kişiselleştirerek daha güvenli bir kullanım elde edilebiliyor.

Apple iPhone 11 Pro Max’in Yenilikçi Özelliklerine Yolculuk

Apple iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max Karşılaştırması

Apple iPhone 11 Pro Max tıpkı iPhone 11’deki gibi her biri 12 MP olmak üzere toplam dört tane kameraya sahip oluyor. Bunlardan üçü arkada birisi de önde yer alıyor. 13 mm ultra geniş kamera sayesinde 120 derecelik geniş açılı kareler yakalanabiliyor. Aynı şekilde videolar da bu özellik sayesinde daha kaliteli bir forma ulaşabiliyor. Kameraların gece modu özelliği de karanlık ortamlarda canlı ve aydınlık fotoğraflar çekilmesini sağlıyor. Bu telefon modeli iPhone 11’e oranda çok daha dayanıklı ve geniş batarya kapasitesine sahip. 3969 mAh kapasiteli batarya, hızlı şarj performansıyla kısa sürede yüksek oranda dolum gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor. 6.5 inç geniş ekran ile sınırları ortadan kaldıran ve bakış açısını genişleten cihaz, film veya dizi izlenirken benzersiz bir deneyim yaşanmasına olanak tanıyor.

iPhone 11 Pro Max, 11 ile aynı donanımlara da bünyesinde yer veriyor. A13 Bionic çip, Face ID özelliği ve 4 GB RAM kapasitesi her iki telefonun da ortak özellikleri arasında yer alan bazı detaylar oluyor. 4 GB RAM, bu telefonda modelinde de büyük avantajlar sağlıyor. Aynı anda birden fazla uygulamanın çalışmasını sağlayan RAM desteği ile uygulamalar arasında geçiş hızı da son derece yüksek oluyor.

Güçlü ekran teknolojisi sayesinde tüm detayları başarılı bir şekilde işleyen akıllı telefon, iOS 13 işletim sistemiyle pek çok yeniliği beraberinde getiriyor. 1242 x 2688 piksel ekran çözünürlüğü ile görüntülenen her şeyi en detaylı ve net haliyle sunuyor. 64 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç seçenekte dâhili depolama alanı bulunan telefon, şarjın tam dolumu sonrasında 20 saat video oynatma ve 80 saat müzik dinleme gibi çeşitli avantajlar sağlıyor.

İPhone 11 Fiyatları Ne Kadar Oldu?

  • İPhone 11 128 GB Fiyat: 24.299 TL
  • İPhone 11 64 GB Fiyat: 21.999 TL
  • İPhone 11 Pro 256 GB Fiyat: 21.300,00 TL (Yenilenmiş)
  • İPhone 11 Pro 512 GB Fiyat: 25.999,00 TL (Yenilenmiş)
  • İPhone 11 Pro 64 GB Fiyat: 20.999,00 TL – 21.999,00 TL (Yenilenmiş)
  • İPhone 11 Pro Max 256 GB Fiyat: 26.999,00 TL – 26.999,00 TL (Yenilenmiş)
  • İPhone 11 Pro Max 512 GB Fiyat: 24.999,00 TL – 29.099,00 TL (Yenilenmiş)
  • İPhone 11 Pro Max 64 GB Fiyat: 23.699,00 TL (Yenilenmiş)
  • Diğer modellerin; Türkiye ve Yurtdışı güncel fiyatlarına https://www.hesappara.com/iphone-fiyatlari/ sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

İPhone 11 ile İPhone 11 Pro Max Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tasarım: iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max, farklı malzemelerden yapılmış olsa da benzer bir tasarıma sahiptir. Ancak iPhone 11 Pro Max, paslanmaz çelik bir çerçeve ve daha dayanıklı cam kullanırken, iPhone 11 alüminyum çerçeve ve daha dayanıksız cam kullanır.

Ekran: iPhone 11 Pro Max, iPhone 11’e göre daha büyük bir ekrana sahiptir. iPhone 11 Pro Max’in 6.5 inçlik OLED ekranı, daha yüksek bir çözünürlük ve daha yüksek bir piksel yoğunluğuna sahiptir. Ayrıca iPhone 11 Pro Max’in ekranı HDR10 ve Dolby Vision desteği sunar.

Kamera: Bu konuda önemli farklar vardır. iPhone 11 Pro Max, iPhone 11’e göre daha gelişmiş bir kamera sistemine sahiptir. iPhone 11 Pro Max’de üç arka kamera bulunurken, iPhone 11’de yalnızca iki arka kamera bulunur. iPhone 11 Pro Max, geniş, ultra geniş ve telefoto lenslerini içeren daha fazla kamera özelliği sunar. Ayrıca iPhone 11 Pro Max, daha gelişmiş gece modu ve portre modu özellikleriyle birlikte gelir.

Pil Ömrü: iPhone 11 Pro Max, daha büyük bir fiziksel boyuta sahip olduğu için daha büyük bir pil kapasitesine sahiptir ve iPhone 11’e göre daha uzun bir pil ömrü sunar. Ancak kullanıma bağlı olarak bu süreler değişebilir.

Depolama Kapasitesi: iPhone 11 Pro Max, daha yüksek depolama seçenekleri sunar. iPhone 11’de 64 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekleri bulunurken, iPhone 11 Pro Max’te 64 GB, 256 GB ve 512 GB seçenekleri bulunur.

Bu temel farklara ek olarak, iPhone 11 Pro Max, daha yüksek suya ve toza dayanıklılık sertifikasına (IP68) sahiptir, daha yüksek bir parlaklık seviyesine ve daha gelişmiş bir Face ID teknolojisine sahiptir. Ancak işlemci, RAM ve diğer birçok özellik açısından iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max benzerdir.

Neden iPhone 11 Pro Max Almalıyım?

iPhone 11 Pro Max’i tercih etmek için aşağıdaki nedenler göz önünde bulundurulabilir:

Gelişmiş Kamera Özellikleri: iPhone 11 Pro Max, üç arka kamera sistemiyle birlikte gelir. Geniş, ultra geniş ve telefoto lensleri kullanarak çeşitli çekim seçenekleri sunar. Daha fazla optik yakınlaştırma, daha iyi gece modu performansı ve gelişmiş portre modu gibi özelliklerle daha yaratıcı ve kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Büyük ve Yüksek Kaliteli Ekran: iPhone 11 Pro Max, 6.5 inçlik OLED ekranıyla daha büyük bir görüntüleme deneyimi sunar. Yüksek çözünürlük, daha canlı renkler ve daha yüksek piksel yoğunluğu ile daha net ve detaylı bir ekran sunar. Ayrıca HDR10 ve Dolby Vision desteği sayesinde içerikleri daha zengin ve renkli bir şekilde izleyebilirsiniz.

Uzun Pil Ömrü: iPhone 11 Pro Max, daha büyük bir pil kapasitesine sahiptir ve bu da daha uzun bir pil ömrü sunar. Yoğun bir kullanıma rağmen daha uzun süre şarj etmeden telefonunuzu kullanabilmenizi sağlar. Özellikle seyahatlerde veya uzun süreli kullanımda bu avantaj oldukça değerlidir.

Depolama Kapasitesi: iPhone 11 Pro Max, 64 GB, 256 GB ve 512 GB gibi yüksek depolama seçenekleri sunar. Bu, daha fazla fotoğraf, video, uygulama ve dosya depolayabilmenizi sağlar. Eğer büyük miktarda veri veya medya içeriği saklamak istiyorsanız, daha yüksek depolama kapasitesi önemli bir faktör olabilir.

Dayanıklılık: iPhone 11 Pro Max, daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Paslanmaz çelik çerçeve ve daha sağlam cam malzeme kullanılarak üretilmiştir. Ayrıca suya ve toza karşı IP68 sertifikasına sahiptir, bu da cihazın su altında 4 metreye kadar 30 dakika boyunca dayanıklı olduğu anlamına gelir.

Bu avantajlar, gelişmiş fotoğraf ve video özelliklerine, daha büyük ve yüksek kaliteli bir ekrana, uzun pil ömrüne, yüksek depolama kapasitesine ve dayanıklılığa değer veren kullanıcılar için iPhone 11 Pro Max’i cazip kılar. Ancak bütçeniz ve öncelikleriniz doğrultusunda tercih yapmanız önemlidir.

Apple iPhone 11 ve iPhone 11 Pro Max ile Sınırsız Deneyim Yaşayın

Video kayıtlarında 2160p Ultra HD 4K çözünürlüklü performans gösteren iPhone 11 kamerası, her anın kayıt altına alınmasını ve kolay bir şekilde depolanmasını sağlıyor. Kamerasıyla aynı şekilde üst düzey performans sergileyen 11 Pro Max, optik görünümlü sabitleme, HDR, steteo ses kaydı, otomatik odaklama, yüz algılama, coğrafi konum etiketleme ve yavaş çekim özellikleriyle de performans kalitesini artırıyor. Her iki telefonun da kamera özellikleri arasında Live Photo çekimi, 60 video fps değeri, TrueDepth kamera, seri çekim modu ve pozlama kontrolü bulunuyor.

Bu gibi teknolojik detaylar sayesinde iki cep telefonu modeli de piyasadaki önceliğini koruyor. Hem tasarımları hem renk seçenekleri hem de depolama alanı seçenekleriyle kullanıcıların isteklerini karşılıyorlar. Cihazların teknik ve işlevsel özellikleri günlük hayatta kolaylık sağlarken bir yandan da pek çok işlemin iki ellerin arasında gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. iCloud seçeneği ile fotoğrafları, videoları ve diğer verileri dahili hafıza haricinde depolayabilen akıllı telefonlar, hafızanın dolma süresine engel oluyor ve yeni bir iPhone alındığında direkt senkron bir şekilde tüm veriler aktarılıyor.

iPhone 11 ile iPhone 11 Pro Max arasında geçişlerde de aynı işlem hatasız bir şekilde gerçekleşiyor. Face ID ve parmak izi ile verilerin güvenliği her iki telefon modeliyle de sağlanarak, cihaz daha kişisel bir forma sokulabiliyor. Birbirinden çeşitli bağlantı özellikleri, ses özellikleri ve tasarımlar ile yenilikçi duruşlarını koruyan her iki cep telefonu, kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Siz de hemen şimdi ürün sayfasına giderek, iPhone 11 ile iPhone 11 Pro Max cep telefonlarının özelliklerini detaylıca inceleyebilir ve tercihinizi istediğiniz modelden yana kullanarak satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir