Apple-iOS Mobil Cihazlar

Apple iOS testlerini genişletecek

Apple, her yeni işletim sisteminde ecel terleri döküyor. İlk çıkışında çok fazla problem yaşatan iOSlar bundan sonra farklı şekilde değerlendirilecek. Sınırlı sayıda kullanıcıdan gelen raporlar değil, daha çok sayıda kullanıcıdan gelen raporlar, iOS’un şekillenmesine katkı sağlayacak.

İOS 8.3 sürümünü 100 bin kişiye test ettireceği söylenen Apple bu sayıyı yukarıya çekebilir. Bu sürümü test etmek isteyen çok sayıda insan olacaktır çünkü bu sürümle birlikte CarPlay özelliği geliyor. Bu özellikle birlikte uyumlu otomobiller iPhonunuzla kontrol edilebiliyor. Örneğin uzaktan kapıları kilitleyebiliyorsunuz ya da açabiliyorsunuz. Ya da model model değişmekle birlikte arabalarınızı çalıştırma imkanı bile bulabileceksiniz.

Peki iOS 8.3’ü ve belki ileriki zamanlarda iOS 9’u test edebilecek kişilerden olmak için ne yapmalısınız? İlk önce buradan test etmek istediğinizi bildirir kaydı oluşturmalısınız. Daha sonra kabul edildiğiniz taktirde sık sık bulduğunuz hataları bu sürümle birlikte gelecek bir geri bildirim uygulamasıyla Apple’a bildirmeniz gerekiyor. Apple herhangi bildirimde bulunmayan test eden kişi istemiyor.

Tavsiye Yazı:  Ücretsiz internet için LINE yükle!

Apple ve iPhone ile ilgili haberlere devam edeceğiz.

ios83

Yorum Yazınız

*