Android’de Bir Oyunda Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır?

Çok sevdiğiniz bir oyunda iki hesap geliştirmek mi istiyorsunuz? Bunun basit bir yöntemi var. Sizlere bu yazıda aynı oyunda birden fazla hesabı aynı telefondan yönetmeyi göstereceğim. Bunun için gerekli olan şeyleri sıralıyorum.

1. Oyunların Google Play destekli olmadı gerekiyor. Bazı oyunlar Google Play girişine sahip değil lakin çoğu öyle.

2. Birden fazla Gmail hesabı gerekli.

3. Gmail hesaplarınızın telefonunuza ekli olmadı gerekli.

İlk önce gmail.com adresinden başka bir hesap alalım. Daha sonra bu hesabı telefonumuza aşağıda görüldüğü üzere ekleyelim.

Android'de Bir Oyunda Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır?

Bu yukarıdaki alan ayarlar kısmında hesaplar sayısında bulunur. Her telefonda farklı belirtilebilir.

Bu aşamadan sonra ikinci hesabı eklemek istediğiniz oyuna giriyorsunuz. Burada zaten bir Google Play hesabınızın olduğunu varsayıyorum. Daha sonra oyunun ayarlar kısmından hesap ekle ya da çıkış yapıyorsunuz. Clash Royale üzerinden örnek aşağıdadır.

Android'de Bir Oyunda Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır?

Google Play ile giriş kısmında hesap bağlı görünüyor. Buna basarak bağlantıyı kesin. Asıl hesabınızı tam korumak için gerçek bir Facebook hesabınıza bu işlemi yapmadan önce bağlanabilirsiniz.

Bağlandı butonuna tıklayın.

Android'de Bir Oyunda Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır?

Bağlantı kesildi olacaktır.

Hemen ardından aynı butona tekrar tıklayın. Tekrar bağlanmaya çalışacak ama bu sefer size hangi hesapla girmek istediğinizi sokacaktır. Asıl hesabınızın yanında ayrıca yeni eklediğiniz Gmail hesabını görebilirsiniz. Ya da hemen alttaki butondan yeni gmail hesabınızı buradan ekleyebilirsiniz.

Android'de Bir Oyunda Birden Fazla Hesap Nasıl Açılır?

Bu işlemi yaparak var olan hesaplar arası geçiş yapmanız mümkün işlem toplamda 1 dakika bile sürmüyor. Benzer oyunlarda birden fazla hesap bu şekilde eklenebilir.

5 Comments

 1. mesut avatarı mesut dedi ki:

  hesaplar arası geçiş yaparken oyuna girişde ‘her defasında sor’ seçeneği varmış play games de ama nasıl yapılıyor bulamadım

 2. Mehmet ali avatarı Mehmet ali dedi ki:

  Gardenscapese oluyomu 2 hesab acma

 3. Zeki Can avatarı Zeki Can dedi ki:

  aynı telefondan bir kaç hesap açınca oyundan ban yemeyelim ?

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   hayır, hesaplar birbirinden bağımsız oluyor. bu açıdan oyunda sizi daha fazla para harcamanız ve oyundaki hesapların çoğalması için zaten destekliyor. bunu istemeyen oyunlar en başta bu özelliği kapatıyor ya da hesap değiştirme işini zorlaştırıyor. bazı oyunlarda oyun içinden basit şekilde hesap değiştirme kısayolları bile var. sıkıntı olmaz.

 4. hakan avatarı hakan dedi ki:

  Gerçekten başaralı ve açıklayıcı bir makale

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir