Nasıl Yapılır ?

Android Üzerinden Rehber Yedekleme Ve Yedekten Geri Yuklrme


Eski telefonlarda en çok yaşadığımız sıkıntılardan birisi rehberden numara kaybolması ve yeni cihazlarda da sık sık “telefonum bozuldu numaralar gitti” “telefon değiştirdim numaralar silindi” gibi şeyler duyuyoruz.  Bu bahanelere artık son. Rehberiniz sonsuza kadar sizinle kalacak. Nasıl mı?

Android üzerinden rehber yedekleme, anlık senkronizasyon ve yedekten geri yükleme nasıl yapılır?

Bunun için yapmaniz gereken ilk şey telefonunuza bir gmail hesabı eklemek rehberinizi bu hesaba yedekleyeceksiniz. Yeni numara kaydetmek için görsel aşağıda.

Gördüğünüz uzere en üstte Google hesabınızı seçiyor ve bundan sonra kaydettiginiz her numara için o hesabı seçiyorsunuz. Peki hali hazirda telefonunuzda ya da sim de olan numaraları bu hesaba gmail hesabina nasıl aktaracaz? Görsel altta.

Tavsiye Yazı:  Galaxy Nexus Neredeyse Patlıyordu!

Rehber – sağ üstteki noktalar-kişileri yönet – içe aktar seçeneği.

Peki şimdi de yeni telefona geçiş yaptınız. Nasıl bu hesaba aktardığınız numaraları yeni telefonunuzda görüntüleyeceksiniz.

Rehber – rehber ayar noktaları – rehber ayarları – seçenekleri görüntüle- bu kısımdan altta yer alan hesaplardan birini seçiyorsunuz. Rehberiniz kisa sure icinde telefonunuzda görünmeye başlıyor. Görsel altta

Yorum Yazınız

*

1 Yorum