Nasıl Yapılır ?

Android Telefonlar Nasıl Yedeklenir?


Android cihazınızı yedeklemenin bir sürü yolu vardır. Burada bunlardan en işlevsel olanlarını dile getireceğiz.

Android cihazınızı yedeklemeye ilk olarak toptan yedekleme olan cihazın ana uygulamasını kullanarak başlamakta fayda var. Örneğin LG akıllı telefon kullananlar LG PC Suite adlı uygulamadan, Samsung kullananlar Samsung Kies adlı uygulamadan faydalanabilirler. Her markanın kendine özel uygulaması vardır. Bu uygulamaları kullanarak toptan yedekleme yapabilirsiniz. Tabi bunu yapmak için bir bilgisayara ihtiyacınız var.

Yedekleme yapmanın bir diğer yolu da özelleştirerek yedekleme yapmaktır. Örneğin rehberinizi farklı bir uygulamaya, fotoğrafları farklı bir uygulamaya, müziklerinizi de farklı bir uygulamaya yedeklemektir.

Rehber için Google Contacts Android isimli uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Bu uygulama ile rehberinizi sanal ortamda yedekler bir daha hiç kaybetmezsiniz.

Tavsiye Yazı:  Android Uygulamalarını Bilgisayarda Çalıştırma

Fotoğraf ve video yedeklemeleriniz için Google Fotoğraflar uygulamasını kullanabilirsiniz. Otomatik yedeklemeyi açarsanız siz çektiğiniz an ister Wİ-Fİ ağında isterseniz de mobil ağdan yedekleme yapabilirsiniz. Fotoğraf ve video kalitesine göre sınırsız depolama alanı verebilen Google Fotoğraflar uygulaması Android cihazınıza yüklü olarak geliyor. Daha geniş bilgi almak için uygulamayı biraz kurcalamanız yeterli olacaktır.

Müziklerinizi yedeklemek için Google Play Music uygulamasını kullanın. Yeni nesil Android cihazlarda yüklü olarak geliyor, ancak eski bir cihaz kullanıyorsanız Google Play’den bedava temin edebilirsiniz. Bu uygulama ile 50.000 şarkıya kadar yedekleme yapabilirsiniz. Onları ister internet üzerinden, isterseniz de çevrimdışı dinleyebilirsiniz.

Android cihazınızda önemli olan fotoğraf, video, rehber vs. şeyleri yedeklemeyi nasıl yapacağınızı anlattık. Birkaç adımda hemen gerçekleştirip belgelerinizi güven altına alabilirsiniz.

Tavsiye Yazı:  GMD Android 4.4.2 İle Ana Ekrana Sayfa Ekleme

Görsel Kaynak: Depositphotos

Yorum Yazınız

*