Nasıl Yapılır ?

Android P Beta Nasıl Yüklenir?

Bu maalesef yazıyı okuyacak çoğu kullanıcısı ilgilendirmiyor. Baştan söyleyeyim çünkü Android P Beta Google’ın işaret ettiği bir kaç cihaza yüklenebiliyor. Bunun sebebi ve aşılamamasının nedeni ise Google’ın kendi sayfasından izin alacak olmamız.

Android P Beta yüklenebilecek cihazlar.
Google Pixel,  Xperia XZ2, Nokia 7 Plus ve Essential Phone.
https://www.google.com/android/beta adresine girdin. Bir Google hesabına ihtiyacınız olacak. Oturum açın. İlgili sayfada telefon listesini göreceksiniz. Görselde telefonunuzu sesiniz. Burada olan telefonlar dışında seçim yapılamaz.

Optin butonuna tıklayın.  Şartları ve koşulları kabul edin. Herşeyin silineceğini iyi bilin.  System Update seçeneğini seçin. Bu aşamadan sonra sisteme dahil edilirseniz bir mesaj alacaksınız. Telefonunuz ada kısa zaman içinde güncelleme bildirimi gelir. Güncelleme bildirimi gelmezse sistem güncellemeden kendiniz kontrol edin. Gündcellemeyi uygun şekilde yapın.

Tavsiye Yazı:  Pokemon Go Oyununun Başlangıcında Pikachu Nasıl Yakalanır?

İşlem bu kadar. Bu aşamadan sonra telefonunuzda Android P kullanmaya başlayabilirsiniz. Elbette bu sürüm geliştiriciler için. Normal kullanıcılar bir sürü problemle baş edemeyecektir. Bence hiç bulaşmasın.

Yorum Yazınız

*