Akustik Yanmayan Sünger ile Ses Yalıtımı

Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde hizmet veren dönüştürücü ve üretici firması TEKNOFOAM, başta otomotiv, beyaz eşya, inşaat olmak üzere; denizcilik (marin) savunma sanayi, elektronik, boya, polisaj, kozmetik, ayakkabı, ambalaj, spor ve sağlık (medikal) sektörlerinde; akustik düzenlemeden ses yalıtım ve vibrasyon (titreşim) yalıtımına, hava, toz filtrasyonundan sızdırmazlığa kadar her türlü ihtiyaca uluslararası sertifikalarla, standartlara uygun üretimi ile cevap vermektedir.

Akustik sünger (firend); havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada; disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda; havaalanı, devlet binaları gibi kalabalık ortamlarda gürültü ve yankının kontrol altına alınması gereken durumlarda kullanılmaktadır. Yutum kabiliyetini arttırmak için piramit, yumurta, labirent, spesiyal vs. profillerde üretilebilen Firend; ses izolasyonu (transmission loss) sağlamak amacıyla, ses iletimi engelleyici EPDM ağır bariyerler ile lamine edilebilmektedir. Jeneratör kompresör kabinlerinde, havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde kullanılabilir.

Ses izolasyonu gürültü ve titreşim odaklı seslerin engellenmesinde kullanılan ürünler ve bu malzemelerin kullanım alanları; teknobar (epdm ağır ses bariyeri; yüksek yoğunlukları ve özel esnek yapıları ile akustik izolasyonda sesin bir ortamdan diğer ortama geçişini engelleme amaçlı ve titreşimden kaynaklı seslerin yalıtımında kullanılan mükemmel ses sönümleyicilerdir. EPDM, BİTÜM ve KURŞUN bazlı üretilebilir. Oda ve daireler arası ses geçiş kaybı için; alçıpan gaz beton tuğla, MDF arkalarında, her türlü ses yalıtımı istenen kapı ve bölmelerde, makine ses izolasyonlarında, makine içinde kullanılabilir.), teknocork (mantarlı kauçuk levha, mantar şilte; her türlü zemin ve döşemelerin altında kullanılabilen, kauçuk ve mantar oranı kullanım yerine ve ihtiyaca göre ayarlanabilen darbeden kaynaklı ses ve titreşim yalıtım ürünüdür. İnşaat sektöründe, beton ve şap altı uygulamaları, kat arası ses ve ısı yalıtımı vibrasyon önleyici uygulamalarda kullanılır.), rebonded süngerpan (Yüksek yoğunluklu sünger grubundandır bu sayede spor salonlarında titreşim sönümleyici ve inşaatlarda duvarlar arası ses engelleyici olarak kullanılabilir), tekno silence (bariyerli akustik süngerler).

Ses yalıtımı birlikte tasarımı da ön planda tutmak için gerekli birkaç ürün grubumuz bulunmaktadır. Bunlar akustik kumaş kaplı panel ve ahşap paneller ( duvar ve tavan kaplama panelleri, masa seperatörü, akustik paravan,  sarkıt akustik baffle, canopy yüzer tavan paneli, asma tavan paneli, delikli ve derzli ahşap panel, heraklite ahşap yünü, celenit levha, difüzör panel ) kendinden yapışkanlı akustik süngerler, basstrap, bass küpü, vicoustic flexi a50 kare sünger, renkli akustik tekno touch sünger ) , akustik ses geçirmez kabinler (ofis toplantı kabini, telefon görüşme kabini, stüdyo ses kayıt dublaj seslendirme odası kabini) , akustik menfez, ses geçirmez yalıtımlı ahşap kapı vs .

Ürün detayları ve fiyatlar hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir