Akustik Sünger ve Paneller ile Ses İzolasyon

Ege Akustik Mimarlık Türkiye’nin Ege bölgesi İzmir ilinde müşterilerine hizmet vermektedir. Ses yalıtımı, akustik projelendirme, gürültü ses izolasyonu, titreşim kontrolü ve akustik tasarım ana hizmet verdiği alanlardır. Ses yalıtımı, çevre kalabalığının ve mekanik cihazların oluşturduğu seslerin bizleri olumsuz etkilememesi için yapılır. Bu çalışmayı yaptığımız alanlar; bina, konut, okul, iş yeri, sosyal aktivite alanlarıdır.

Akustik projelendirme çalışmalarını toplantı odası, çağrı merkezi, konferans salonu, tiyatro salonu, sinema salonu, stüdyo, ses kayıt odası, evlerde, okullar, spor salonu, müzik odası, restaurant kafe, disco bar, opera salonu, kütüphane, derslik, amfi salonları, açık ve kapalı ofis akustiği vb alanlarda yapmaktayız. Bu uygulamalarda genellikle akustik kabin ( telefon görüşme kabini, toplanı odası modülü, çalışmak kabini, ofis akustiği kabini, stüdyo ses kayıt dublaj seslendirme odası kabini)akustik ahşap panel ve akustik kumaş kaplama paneller tercih edilir.

Akustik panel seçenekleri arasında en sık kullanılan ürünlerimiz kumaş kaplı ses yalıtım panelleridir. Daire üçgen altıgen şeklinde üretilerek kendi zevkinize de uygun tasarımlar elde ediyoruz. 3D akustik duvar panelleri de yine imalatımız içindedir. Ortam ve masa bölücü paneller masa seperatörü ( seperasyon panelleri) ve akustik paravan çeşitleridir. Hacmi geniş alanlarda yankıyı engellemek için tavanda akustik baffle, yüzer tavan paneli ve asma tavan panelleri kullanılır. Hacim akustiği uygulamalarında ön taraftaki seslerin arka alanlardaki dinleyicilere sesi daha iyi iletebilmesi veya özel tasarımlar elde edilmesi için ahşap paneller tercih edilebilir. Ahşap baffle, ahşap tavan panelleri vs yine kumaş paneller gibi özel imal edilen yalıtım malzemeleridir. Heraklite ahşap yünü ve celenit ürünleri de akustik panel ürünleri arasına girmektedir.

Gürültüye karşı alınan ses izolasyonu ve titreşim kontrolü uygulamalarında  (fabrika, hidrofor odası, tekne marine motor kabinleri, chiller soğutma kabini, jeneratör odası, havalandırma kanalları, asansör dairesi, odyoloji odası, makine dairesi, ortak duvar, zemin parke ve şap altı, alçıpan bölme duvar ses yalıtımı vb. ) kullanılan ses yalıtım malzemeleri, ses izolasyon süngeri bariyerli süngerpan bariyerli akustik sünger epdm ağır ses yalıtım bariyeri, basotect melamin sünger, yanmaz akustik sünger, akustik ses yalıtımlı ahşap kapı, ses yalıtımlı lamine cam, rebonded süngerpan, bondex sünger, zemin titreşim sönümleyiciler kauçuk levha, mantarlı kauçuk şilte, mantar şilte, evapan vs.

Akustik Sünger, akustik ses yalıtım uygulamalarında büyük önem taşıyan son katman malzemeleridir. Bu akustik süngerler farklı model, renk, boyut ve yoğunluğa sahip olduğundan alanda tercih edebilir. Piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger, düz folyo pu kaplı sünger, firex sünger alev almaz ürünler olduğu için yönetmelik kararıyla yapılan işlemlerde tercih edilebilir. Dekor ve ses yutum amaçlı renkli akustik süngerleri, basstrap, vicoustic flexi sünger tercih edilebilir. Aynı zamanda antibakteriyel özelliğe sahip basotect melamin süngerde yine uygulamalarda kullanılan diğer ürünlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir