Akustik Duvar Panelleri ve Akustik Tavan Panelleri

Akustik Panel ürünleri, kumaş kaplı, ahşap ve heraklite ahşap yününden elde edilen akustik kaplama ürünleridir. Ortam hacmine uygun olacak şekilde duvar, tavan, zemin ve ortam içi yüzeylerinde sesi yansıtıcı ve yutucu materyaller bulundurulmalıdır.

Akustik paneller kullanım alanları çok geniş çaplı ürünlerdir. Stüdyo, ses kayıt odası, sinema odaları, evlerde, okullar, toplantı salonları, tiyatro salonu, spor salonu, müzik odası, restaurant kafe, akustik kabin, opera salonu, çağrı merkezi, açık ve kapalı ofis akustiği, konferans salonları vb. gibi yerlerde hem dekor hemde akustik ses yalıtımı için kullanılır.

Akustik duvar paneli olarak; akustik kumaş kaplı ses yalıtım panelleri, heraklite ahşap yünü, ahşap panel tercih edilir. Kumaş kaplama panelleri ve heraklite levhalar daire altıgen üçgen vb modellerde tarafımızca üretilerek ofislerinizde stüdyonuzda vb alanlarda tasarımı güçlendirir oluşan gürültü kirliliği engellenir ve akustik yalıtım sağlanır. 3 boyutlu akustik panellerde birçok model (üçgen, rampa, su dalgası vs.) ürettiğimiz için istenilen tasarımı kolayca elde edebiliriz.

Akustik tavan paneli modellerimiz; canopy yüzer tavan paneli, akustik baffle ve asma tavan panelidir. Yüzeyi kumaş kaplı iç dolgusu akustik sünger, basotect melamin sünger, taş yünü ve cam yünü olacak şekilde istenen detaya özel üretilebilir. Hacim akustiği gerektiren alanlarda daha sık kullanılır. Bunun sebebi de sesin tavana çarpıp yansıyan noktalarında ses emilimi görevi görmeleridir.

Akustik ahşap pan heraklite ahşap yünü kavak ağacından elde edilen ve sonrasında istenilen boy, şekil, kalınlıkta üretilen akustik ses yalıtım malzemesidir. İstenilen renkte flok kaplama yapılabilir.

Akustik ses yalıtımı uygulamasının son katman malzemelerinin dışında ses yalıtım malzemeleri olarak ses izolasyon süngeri bariyerli süngerler, epdm ağır ses bariyeri, titreşim sönümleyici levhalar, süngerpan, bondex sünger, akustik ahşap ses yalıtımlı kapı, ses yalıtımlı lamine cam, akustik kabin ( telefon görüşme kabini, toplantı odası modülü, dublaj ses kayıt kabini, gürültü önleyici jeneratör kabinleri vs.) firmamız tarafından tedarik edilebilir aynı zamanda akustik projelendirme yapılarak montaj işlemi gerçekleştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir