Nasıl Yapılır ?

Akıllı Telefonun Ekranına Jelatin Takmanın Püf Noktaları

Birçok kullanıcı telefonun ekranına jelatin taktırmak için farklı kişilerden yardım almakta. Farklı kişiler de bu işi ticarete çevirmiş durumda. Hakları yok diyemeyiz. Günde jelatin taktırmaya gelen kişi sayısı gerçekten hatırı sayılır derecede fazla.

Akıllı telefonunuzun ekranına jelatininizi kendiniz takabilirsiniz. Sağdan soldan toz kaçıyor evet, ancak onun da yöntemi var. Bir kez ben cesaret edip 3 adet jelatini harcadıktan sonra işi çözdüm. İyi ki üçüncü jelatin sağlam oldu da telefon ekranı açıkta kalmadı.

hqdefault

Akıllı telefonların ekranına hatasız jelatin takmak için;

  • Öncelikle kendinize tozdan uzak bir ortam seçin. Masanızın üzeri olabilir.
  • Mümkün olduğu kadar tozsuz bir ortamı seçtikten sonra etrafta kişi olmamasına da dikkat edin. Her adım veya her kişi tozu havaya kaldırır. Gözümüzün görmediği bir toz parçası gelip oraya yapışıyor ve kabarcık oluyor.
  • Kıyafetinize dikkat edin. Yünlü kazaklar tozu çeker. Bu nedenle daha çok naylonsu kıyafetler giymeye dikkat edin.
  • En önemlisi yanınızda bant bulundurun. Ne yaparsanız yapın tozu tamamen engelleyemeyeceğinize göre altta kalan tozları bantla alacaksınız.
  • Toz kalan yeri hafif kaldırarak bandı oraya değdirin. Toz banda gelecektir. Bu sayede adım adım düzgün bir şekilde jelatini takmış olacaksınız.
Tavsiye Yazı:  Huawei Ideos X5 İnceleme - Genel Özellikler

İşte jelatininiz bu şekilde kendiniz takabilirsiniz. Gidip 2 dakikalık bir işe 10 TL bayılmayın.

Yorum Yazınız

*

1 Yorum