Akasya AppStore Açıldı

Bildiğiniz üzere yakın bir zaman önce internete düşen bazı haberler ve kısa sürede Apple’dan gelen doğrulama ile birlikte Apple Türkiye de 2. Mağazasını açacağını duyurmuştu. Mağaza için belirlenen AVM içerisinde kısa sürede hazırlıklar başlamış ve mağaza için açılış tarihi dahi verilmişti. 25 Ekim 2014 yani dün itibariyle Apple Türkiye de ki 2. Resmi mağazasını açtı.

image

Aslında mağazayı açılış günü ziyaret etmeyi planlıyordum ama evime yakın olduğu halde yoğunluk nedeniyle fırsat bulamamıştım. Bugün ki boş vaktimi değerlendirerek mağazayı incelemek üzere Acıbadem Akasya AVM’ye giderek Apple Store’u gezdim. Aslında mağazanın duyurulduğu tarihte de mağazanın açılma yerinin çok yanlış olduğu fikrimi İnternet üzerinden belirtmiştim ve bugün de fikrimi yenilemek istiyorum.

IMG_1229

Mağazalarının görüntüsüne oldukça önem veren bir firma için Akasya yanlış bir seçim ancak elbette ki mağazanın Akasya AVM’de açılmasının da bir nedeni vardı. En başta AVM’nin İstanbul’un Anadolu yakasında bulunması Apple’nin bölgeye yayılması için oldukça avantajlı ve getirisi yüksek bir yöntemdi. O nedenle 2. mağaza için Anadolu yakasında bir lokasyon tercih sebebi oldu.

IMG_1242

PEKİ MAĞAZA NASIL?

IMG_1236

Konsept olarak Apple’nin tüm mağazalarıyla aynı olarak tasarlanmış. Mağazaya özel olarak yapılmış veya ek olarak sunulmuş olan bir şey yok. 2.Mağaza olduğu için özenileceği yerde tam tersine aceleye getirilmiş ve özentiden tam anlamıyla yoksun bir mağaza. Eğer Apple’nin Zorlu Center AVM’de bulunan ilk Apple Store’una ziyarette bulunduysanız ne kadar sade, şehvetli ve göze hitap eden bir mağaza olduğunu görürsünüz.

IMG_1233

Zorlu Center Mağazasında bulunan herkesin ağzı açık üstünte yürüdüğü cam merdivenler, Devasa giriş kapısı, Apple logosu, Cam Tavan, Yapı düzeni, Geniş imkan ve içerikler maalesef ki Akasya AVM’de açılan yeni mağazasında bulunmuyor. Yeni Mağaza tek katlı ve Apple Mağazalarına kıyasla oldukça küçük !

IMG_1240

Mağaza Cam duvarlı, gri tonaj ağırlıklı, ahşap masalar ile Apple klasiğine ayak uydurmuş ama bir şehvet verilememiş. Tabi bunlar benim mağaza için kişisel görüşlerim… Elbette ki mağazanın sadece kötü yanları yok. 2 mağaza ile birlikte Apple ürünlerine erişim ve destek artık daha kolay ve hızlı bir şekilde olabilecek. ,

Ayrıca İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan yeni mağazası ile de daha çok kişiyi ve kullanıcıyı kendisine çekebilecek. Aynı zamanda da destek talebi isteyenler için daha hızlı ve pratik hizmet sunabilecek.

IMG_1234

Akasya Apple Store Mağazasında şuan Zorlu Center ekip üyelerinin desteği ile yoğun bir ekip çalışıyor ve oldukça ilgili, güler yüzlü destek veriyor. Aslında benim en memnun olduğum yanlarından biri de mağazada ki ekibin oldukça müşteriyle samimi ve açıklayıcı bilgiler ile insanları doğru bir şekilde bilgilendiriyor olmaları.

IMG_1238

Akasya Apple Store için hayırlı olsun diyor, bizler için daha iyi hizmet sunmalarını temenni ediyorum.

IMG_1232

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir