Android Teknoloji Haberleri

5 Adet En İyi Android Önbellek Temizleyici Uygulaması

Android kullanıcısıysanız zamanla telefonuzda yavaşlama, takılmalar vs. göreceksiniz. Bunların çoğu telefonunuza yüklemiş olduğunuz uygulamaların kalıntılarından kaynaklandığını söylemeliyim. Bu kalıntılar arkaplanda virüs gibi telefonu kemirerek telefonun işlevlerini hakkıyla yapamamasına neden oluyor. Peki neden böyle kalıntılar kalıyor. Çünkü bu kalıntılar geçici tuttuğu dosyalar sayesinde uygulamanın daha çabuk çalışması ve kayıtlı verilerini tutmanızı sağlıyor. Sağlarken de önbellekten veri tüketerek telefonun yavaşlamasına neden oluyor. Bazı yükleyip sildiğiniz uygulamalarda dahil bir çok arkaplanda veri kalıyor. İşte bu gereksiz dosyalardan arınmak ve telefonunuzu rahatlamak adına size yararlı olacağını düşündüğüm 5 adet Android önbellek temizleme uygulamaları yazısında bahsedeceğim.

1- Clean Master

Bu uygulama bir çok özelliği barındırmakla kalmayıp, gerek arayüzü gerekse işlevi bakımından kolayca kullanılan ve size faydalı olacak android programlarından birisi. Ayrıca diğerleriyle kıyasladığımızda en iyisi dememiz de mümkündür. Uygulamanın sade arayüzü ve bir kaç hareketle uygulamaların geçmiş dosyalarını ve mevcut uygulamalar hakkında düzenlemeleri yapmanıza olanak sağlıyor.

[dosya url=”http://www.tamindir.com/clean-master/android/indir/” target=”_blank”]

2- 1Tap Cleaner

Androidli cihazınızdaki sms , arama kaydı, geçmişe yönelik verileri temizleyen güzel android uygulamalarından birisidir. Uygulamada zamanlama yaparak otomatik olarak belli aralıklarla temizleme yapması güzel bir özellik.

[dosya url=”http://www.tamindir.com/1tap-cleaner/android/indir/” target=”_blank”]

3- AVG Memory & Cache Cleaner

AVG yıllardır tanınmış olan bir güvenlik ve antivirüs yazılımcısı. Bu firmadan da kalitesiz bir uygulama beklenemezdi ve yapmış oldukları bu uygulamada antivirüs uygulamaları kadar başarılı diyebilirim. Özellikle sade ve basit arayüzü sayesinde zorluk çekmeden işinizi göreceğiniz uygulamalardan birisi. Otomatik temizleme, arama geçmişi ve web geçmişini temizleme gibi ayrıntılarda mevcut.

Tavsiye Yazı:  Ses Efekti Uygulaması: Ses Kutusu

[dosya url=”http://www.tamindir.com/avg-memory-cache-cleaner/android/indir/” target=”_blank”]

4- Android Cleaner

Diğer uygulamlara ek olarak hangi uygulamanın ne kadar ram tüketimi olduğunu gösteren bir önbellek temizleme uygulaması. Önbellek temizleyici uygulamalarda olan diğer özelliklerden çoğu mevcuttur.

[dosya url=”http://www.tamindir.com/android-cleaner/android/indir/” target=”_blank”]

5- Önbellek Temizleyici

Bu uygulamada diğerleri kadar çok donanımlı olmasada size yardımcı olacak bir uygulamadır.Birden çok uygulama seçmenize yarayan uygulama ile toplu temizlik yapmanız mümkündür.

[dosya url=”http://www.tamindir.com/onbellek-temizleyici/android/indir/” target=”_blank”]

Uygulamlar şimdilik bu kadar. Bu arada şunuda söyleyeyim. Her gün temizlik yaptığınızda bu sefer uygulamalar geç açılacaktır. Bu süreyi 15 gün veya haftada 1 kez yaparsanız hem uygulamalardan iyi bir şekilde yararlanırsınız hem de temizliğinizi yapmış olursunuz. Android uygulamlar yazılarına tekrar devam edeceğim. Görüşmek üzere 🙂

[kaynak url=”http://blog.tamindir.com/en-iyi-5-android-onbellek-temizleme-uygulamasi_4002/” target=”_blank”]

 

Yorum Yazınız

*