2023’nin En İyi Filmleri

2022 yılında vizyona girmiş birçok farklı film türü bulunmaktadır. 2022’nin en iyi filmleri sıralamasında yer alan filmler genellikle dram, komedi, romantik veya aksiyon türündeki filmler olmaktadır. Biz de bu listeyi hazırlarken https://www.zovovo.com/film-onerileri/ sayfasında yer alan  Zovovo.com’un Film Önerileri sayfasından yararlandık.

Boş zamanların değerlendirici aktivitelerinden bir tanesi olan film izlemek herkese göre farklılık gösterebilmektedir. Kimisi komedi türündeki filmleri izlemekten hoşlanır iken kimisi de dram filmlerine bayılmaktadır. Film tercihiniz tamamen size kalsa da dönemin popüler filmlerini izlemeden geçmediğinizi biliyoruz. 2022 en iyi filmler listemiz şöyledir;

  • Vendetta
  • The Batman
  • Malazgirt 1071
  • Death Of Sheik
  • To Be King 2
  • Unchardet
  • Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında
  • The Protoype

Vandetta

2022 yılında vizyona girmiş olan filmler içerisinde ABD yapımı olan bu film gerilim, korku ve gizem türlerinde yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini John Fasano üstelenirken senaristliğini ise Sharon Whetstone ve Kevin Ciappetta birlikte üstlenmişlerdir.

Vandetta filmi eski bir denizcinin karısını ve kızını kaçıran acımasız suç çetesinden ailesini kurtarmaya çalışmasını konu edinmektedir.

The Batman

2022 yılında izleyiciler ile buluşan The Batman filminin yönetmenliğini Matt Reeves senaristliğini ise maat Reeves ve Peter Craig birlikte üstlenmişlerdir.

Aksiyon, gerilim ve polisiye türlerinde yer alan bu film izleyici kitlesi tarafından uzun zamandır heyecanla bekleniyordu.

Malazgirt 1071

Tarihe ışık tutan Malazgirt 1071 filmi herklesin bildiği o ünlü savaşı konu edinmektedir. Bilal Kalyoncu ve Özgür Bakar birlikte filmin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlenmişlerdir. 2 saat 10 dakikalık tarih türündeki bu film 2022 yılında en çok izlenen filmler arasında yer almıştır.

Death Of Sheik

Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan Death Of Sheik filmi bu senenin en çok merak eidlen ve izlenen filmleri arasına girmiştir.  Yönetmenliğini Vladislav Alex Kozlov senaristliğini ise Natalya Dar’ın yapmış olduğu bu film 2022 yılı Rusya yapımı filmler içerisinde yer almaktadır. Belgesel türünde yer alan bu filmi izlemediyseniz mutlaka izlemelisiniz.

Özellikle belgesel izleme kültürü ülkemizde az seviyede olduğu için bu filmde Türkiye’de çok ses getirmemiştir. Ancak belgesel türünde vizyona girmiş olan filmler içerisinde üst sıralarda yer almaktadır.

To Be King 2

2022 yılı Amerika Birleşik Devletleri yapımı To Be King 2 filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Steve Rahaman üstlenmiştir. Devam filmi olan bu film 2022 yılında vizyona girmiş ve birçok kişi tarafından daha vizyondayken izlenmiştir.

Unchardet

ABD yapımı Unchardet filmi 18 Şubat 2022 tarihinde gösterime girmiş ve birçok kişi tarafından olumlu puan almıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Ruben Fleischer oturmaktadır. Aynı adlı romandan uygulanmış olan bu film aksiyon ve macera türünde yer almaktadır.

Özellikle aksiyon türünün zirve yaptığı bu film birçok kişi tarafından izlenmiş ve halen izlenmeye devam edilmektedir. Aksiyon ve maceraya doymak istiyorsanız Unchardet filmini izlemenizi tavsiye edebiliriz.

Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında

Ünlü oyuncu Benedict Cumberbatch’in başrolü aldığı 2022 Amerika Birleşik Devletleri yapımı filmin yönetmenliğini ise Sam Raimi üstlenmiştir. 6 Mayıs 2022 tarihinde vizyona girmiş olan Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında Marvel serisinde yer almaktadır.

The Protoype

IMDB’de 2,1 puan almış olan The Protoype filmi 2022 yılında en çok izlenen filmler listesinde ne yazık ki yer alamamıştır. Bilimkurgu türünde yer alan film beklediği ilgiyi bulaşamamış bu nedenle de oldukça düşü hasılat yapmıştır.

Filmin az izlenmesinin en önemli nedeni bilimkurgu türünün ülkemizde yeterince gelişmemiş olması ve az izleyici kitlesine sahip olmasıdır. Eğer bilimkurgu türündeki filmleri izlemeyi seviyorsanız mutlaka izlemeniz gereken filmler içerisinde yer almaktadır.

Kategoriye göre daha detaylı film tavsiyeleri ve fragmanları için https://www.zovovo.com/ adresini ziyaret etmenizi de mutlaka öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir