Windows’ta Güncelleme Nasıl Yapılır?

Windows’ta Güncelleme Nasıl Yapılır?

Artık herkesin kullandığı alet haline gelen bilgisayarlar çok yaygınlaştı. “Kullanmak basit” diyor herkes; ama her işin bir inceliği vardır. Gerçekten de var. Bir bilgisayar kullanıcısına, bilgisayarında sorun olduğu için yanıma geldiğinde bir soru sordum. Bilgisayarının driverları yüklü mü? Bana o ne dedi! İşte kastettiğim kesinlikle bu. Bir sorun meydana geldiğinde ne olduğunu bilmeyen biri pat diye kalıyor. Aynı şekilde güncellemeler de buna örnek olarak verilebilirdi. Bilgisayarınız güncellemeleri yapmazsa düzgün çalışamaz. Bazı şeyleri çalıştırmayabilir. Ya da bilgisayarınız verimli çalışmayabilir.

Şimdi size bilgisayarınızda nasıl güncellemeleri yükleyeceğinizi anlatacağım. Windows’un güncelleme yükleme ayarları hemen hemen aynıdır. Denetim masasından denetleyerek güncellemelerinizi yapabilirsiniz. Anlatım bu kadarla bitmedi tabi. Güncelleme yapmanın çeşitli yolları vardır. İsterseniz otomatik yaparsınız, bilgisayar her güncelleme vakti geldiğinde size sormadan ne varsa hepsinin güncellemesini yapar. Gerekli gereksiz her şey. Bazıları vardır güncellemeleri otomatik yapmaz. Kendim girip bakmak istiyorum der. O zaman da manuel yani el ile güncelleştirme ayarlarını etkinleştirirsiniz. Genelde manuel ayarlar kotalı internetlere yapılır. Çünkü güncelleştirme yapılırken internet kullanılır.

Güncelleştirmeleri manuel olarak yaparken şu yolları takip edin:

  1. İlk olarak başlat menüsüne tıklayın.
  2. Ardından denetim masası bölümünü bulun. Denetim masasına giriş yapın.
  3. Denetim masası açıldığında birçok kategori karşınıza çıkacaktır.
  4. Oradan “sistem ve güvenlik” menüsünü açın.
  5. Sistem ve güvenlik açılınca oradan “Windows update” menüsünü orta kısımlarda görürsünüz. Zaten update güncelleştirmek manasına gelir.
  6. Hiç içine giriş yapmanıza gerek yok. Windows update menüsünün altındaki kategorilerde “güncelleştirmeleri denetle” bölümünü göreceksiniz.
  7. Tek tıkla isteğinizi yapacaktır. Varsa karşınıza çıkacaktır zaten. Karşınıza çıktığı anda güncelleştirmeleri yükleye tıklayacaksınız.

Kolay gelsin.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2302 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Excel de Otomatik Düzeltme Özelliği ile Veri Girmek

Word 2010 ile kullanabildiğimiz otomatik düzeltme işlevini Excel 2010 programıyla da kullanabiliriz. Aslına bakarsanız Excel 2010, Word 2010 programında oluşturduğunuz otomatik düzeltme metin listesini paylaşarak kullanmaktadır. Word 2010 bölümündeki örneği

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

iPhone nasıl hızlandırılır?

iPhone cihazım çok yavaşladı nasıl hızlandırabilirim diyenler için bir kaç basit ama önemli ipucu sıraladık. Bunları uyguladığınız takdirde telefonunuzun daha rahat olduğunu ve hafiflediğini göreceksiniz. Telefonunuzdaki sorun eğer yazılımsal bir

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Access Boş Kayıtlara Engel Olmak

Daha önce de bahsedildiği üzere, veritabanını tasarlayan kişi ile bu veritabanına bilgi girecek kişi aynı insan olmayabilir. Veri girenler, özellikle de girilmesi gereken çok fazla bilgi mevcutsa bazen bir kaydın

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*