Windows 8’deki KB2770917 Sorunu ve Çözümü

windows_8_-100010033-gallery
Paylaş
 

Windows 8 daha yeni bir işletim sistemi olduğundan çeşitli sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Buna şaşırmamak gerekir. Bir hata bi,rçok hatayı peşinde getirebilir. Bu nedenle hatalardan yakınmadan nasıl çözebileceğimizi araştırmalıyız. İnternetteki ilgili forumlarda, Microsoft’un forumlarında ve daha birçok forumda okuduğumuz şikayetlerde Windows 8’de KB2770917 sorunu varmış. Çözülemeyecek bir sorun henüz dünya üzerinde yok. İnsanlar her şeyin çözümünü bir şekilde mutlaka bulmuştur. Sorunu yaşatan işletim sisteminin yapıcısı da belli. Yapıcısı bu sorunu mutlaka çözecektir. Ki çözdü de.

Windows 8’in üreticisi Microsoft’tur. Bu sorunu çözecek olan da Microsoft’tur. Microsoft bu konudaki şikayetleri değerlendirdi ve bu sorun için bizlere kısa bir çözüm önerdi. Bu çözüm yolunu deneyerek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. Microsoft’un önerdiği yöntem şunlar:

 • Ses ve video Görüntüleyicilerinizi bilgisayardan kaldırın. Ardından da tekrar kurun.
 • İkincisi ise antivirüs programınızı güncelleyin. Bu iki yöntem bu sorunu yaştmayacak diye söylendi.

Microsoft’a güvenimiz elbette var. Ama olur da bu çözümden bir sonuç elde edemezsiniz diye sizlere alternatif bir çözüm bulmaya karar verdik. Bu alternatif çözüm de aynen aşağıdaki gibidir:

 • Win+R tuş kombinasyonuyla “Çalıştır” kutusunu açın ve “msconfig” yazın.
 • Ardından “Hizmetler” sekmesine geçin ve “Tüm Microsoft hizmetlerini gizle” işaretleyin.
 • Şimdi “Tümünü Devre Dışı Bırak” bölümüne tıklayın.
 • Bilgisayarı yeniden başlatın.
 • Şimdi  KB2770917 güncelleştirmesini yükleyebilirsiniz.
 • Güncelleştirmeyi yükledikten sonra devre dışı bıraktığınız servisleri etkinleştirin.

Windows 8’de yaşanan sorunlar bununla da kalmayabilir. Çünkü daha yeni bir işletim sistemi. Mükemmel olmasını bekleyemezsiniz. Yeni yapılan ana yasalar bile yıllarca zamanın ardından düzeliyorlar. Hatta yine de mükemmelliğe kavuşamıyorlar. Windows 8’i de bir ana yasaya benzetebilirsiniz.

Çeşitli Windows sorunları, çözümleri ve haberleriyle daima yanınızda olacağız.Bu yazı 51 kere okundu.

YAZAR HAKKINDA

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak


üç × = 6

2 adet yorum var.

 1. Serdar ÖZEL diyor ki:

  Benim Pc’de Windows 7 Ultimate Yüklüydü . Sonra Windows 8 yükledim . Ses Gitti Senin Dediğin Olayi Yapmaya Çaliştim Yeniden Başlatinca Herşey kapali görünüyor du KB2770917 dosyasi yok nerden yüklicez :S Acilen Cewap Bekliyorum Şimdiden Teşekkürler . İyi Forumlar

  • Tayfun Bayar diyor ki:

   O dosyayı yüklemek için ilk olarak söyleneni yapmalısın. Msconfig den sonrasını yap. tüm hizmetleri devre dışı bırak ardından bilgisayarı yeniden başlat. KB2770917 dosyasi güncelleme ile yüklenecek. indirilecek herhangi bir yer yok.

wordpress hosting
Domain sorgulama için Turhost'u öneriyorum.
Oyun Kolu Sunoyun.com araç kiralama
Sponsorlarımız
cep telefonu oyunları oyun oyna araba oyunları OYUNLAR yanmaz sünger canlı tv izle ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım süngeri malta dil okulları
Son 24 saatin popülerleri
Bumerang - Yazarkafe

Sitemap | RSS