Windows 8’de Giriş Parolası Nasıl Kaldırılır?

Windows 8’de Giriş Parolası Nasıl Kaldırılır?

Windows 8 işletim sistemini başta kurarken sizden Microsoft hesabı istiyor. Microsoft hesabınızı oraya giriyorsunuz. Şifre istiyor. Oraya da Microsoft şifrenizi giriyorsunuz. Bundan sonraki süreçte artık bilgisayarınızı açarken Microsoft hesabınızın şifresini girerek açmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak bu durumdan rahatsız olabilirsiniz. Sürekli bilgisayar açılırken şifre girmek uzun iş gibi gelebilir. Şifreyi nasıl kaldırabilirsiniz, onu anlatacağız.

Şimdi sırasıyla yapmanız gerekenleri anlatıyorum.

  • İlk olarak Windows tuşu + R tuşuna basıyorsunuz.aorhan-1
  • Sağ alt köşede çıkan küçük kutucuğa “netplwiz” yazıyorsunuz.
  • “netplwiz yazıp enter tuşuna basıyorsunuz.
  • Sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.aorhan-2
  • Kırmızı ile işaret yaptığım yerde de gördüğünüz gibi tik işareti ile işaretlenmemiş. Aslında işaretliydi. Ben kaldırdım.
  • Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir diyor. Buradaki tik işaretini kaldırdığımız zaman buradaki tiki kaldırmak yeterlidir.

Windows + R tuşuna bastığınız zaman çalıştırı başlatmış oluyorsunuz. Windows 7’de de bazı sorunları halletmek için çalıştır hizmetinden faydalanıyorduk. Windows 8’de de çalıştırı başlatmak için kullandığımız tuş kombinasyonu Windows tuşu ve R tuşu.

Windows 8’de parola ile kendinizi yavaşlatmak istemiyorsanız bu yoldan faydalanabilirsiniz. Windows 8 diğer işletim sistemlerinden daha hızlı açılıyor. Ancak işletim sistemini o parola ile kısıtlamak olmaz. Parola korumalı iken açılması haliyle daha fazla zaman alıyor. Çünkü parolayı girmek için vakit harcamak zorundasınız.

Size açtırdığımız menüde bu işten fazlası görülüyor. Örneğin bilgisayarınızda parola kaldırmak için ne yapabilirsiniz, nerelere başvurursunuz hepsini gösteriyor. Windows 8 işletim sistemi daha yeni olduğu için parola koyma, parola değiştirme ve parolayı kaldırma gibi işlevler bilinmiyor. Daha yeni bir işletim sistemi olduğu için onu keşfetmek biraz zaman alacak. Ancak keşfettiğimiz zaman Windows 7.’den daha pratik ve kolay bir işletim sistemi olduğunu fark edeceksiniz.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Teknoloji 11 Comments

LG G2 Donanım İncelemesi

LG G2 Android 4.2.2 işletim sistemi ile geliyor. Elbette telefonda standart bir Android arayüzü bulmak mümkün değil, özelleştirişmiş Optimus arayüz ile gelen telefon Android’i farklı bir havaya bürüyor. Çok sayıda özelleştirilmiş

Teknoloji 1Comments

Google’ın Projesi Project Glass’ın Çalışmaları Devam Ediyor

Google’ın bu zamana kadar çalışmalarını sürdürdüğü çok ilgi çeken ve gerçekleşirse çağ açıp kapatacak kadar büyük olan projesi Google Glass 2013 yılı içerisinde piyasaya sürülecek. Planlanan tahmini tarih bu. Fiyatı

Teknoloji 0 Comments

Dünyanın En İnce Telefonu Yine Çin’den

Taklit tasarımlarıyla ve teknolojileriyle ün salmış Çin son zamanlarda kendi tasarımlarını meydana getiriyorlar. Çinli firma Oppo dünyanın en ince akıllı telefonunu  yapmayı başardı. Bundan sonra dünyanın en ince telefonu Çinli

1 Comment

Yorum Yazınız


− dört = 2