Windows 7’de Görev Çubuğunun Rengi Nasıl Değişir?

Windows 7’de Görev Çubuğunun Rengi Nasıl Değişir?

Birçok görsel değişikliği yapabildiğiniz Windows 7’de bu defa görev çubuğunun rengini değiştireceksiniz. Bunu yapmak çok basit. Bunu yaptığınızda hem görsel olarak güzel bir görünüme kavuşacak, hem de gözü yormayan renkleri kullanırsanız gözlerinizin yorulma oranı azalacaktır. Bir alet keyifli kullanmanın sırlarından bir tanesi de o aletin gözünüze güzel gözümesidir. Başka ne çeşit olursa olsun nafile.

Bilgisayarımızı güzelleştirmenin bir sürü yolu var. bunlardan bir tanesi de Texturized Taskbar. Bu bir program. Bu program ile görev çubuğunun rengini değiştirin. İstediğiniz renge büründürün. Gözünüze hangisi hoş geliyorsa.

Bu programın ayrıca 10 tane temadan fazla temayla birlikte geliyor. Bu program binlerce kez indirilmiş. Olumsuz yorum yapan bir kullanıcısını görmedim. Görev çubuğunun rengini değiştirebileceğiniz bu programı buradan indirebilirsiniz.

Programı indirmek hiç vaktinizi almayacaktır. İndirdikten sonra programı yükleyin. Ardından yapacağınız işlem bir tema seçmeniz. Temanızı seçtikten sonra “Set Texture” butonunu yükleyin. Her şey bu kadar basit. Bu programda kendi temalarınızı da yapmanız mümkün. Program denenmek için sizleri bekliyor.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2320 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Rootsuz Android Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Android işletim sisteminde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de ekran videosunu telefonu rootlamadan çekmektir. Genelde elinizi altında bulunan uygulamalar root gerektirir. Root atmak da telefonu garantiden çıkarttığı için

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Bilgisayarlar ve Ağ

Geçtiğimiz yıllarda bilişim teknolojileri gelişirken, bu teknolojileri üretenlerin her zaman göz önünde bulundurdukları çok önemli bir konu vardı. Bu da, tek başına bir bilgisayarın sahip olduğu yetenekleri diğer bilgisayarların yetenekleri

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Excel Belgelerini Korumak ve Yedeklemek

Farklı Kaydet penceresini kullanarak Excel 2010 belgelerinizi korumak için parola belirleyebilir ve belgenin her kaydedilişinde bir de yedeğinin alınmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde oluşturacağınız Excel 2010 çalışma kitaplarını isterseniz açılıp okunmaya,

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*