Windows 7’de Görev Çubuğunun Rengi Nasıl Değişir?

Windows 7’de Görev Çubuğunun Rengi Nasıl Değişir?

Birçok görsel değişikliği yapabildiğiniz Windows 7’de bu defa görev çubuğunun rengini değiştireceksiniz. Bunu yapmak çok basit. Bunu yaptığınızda hem görsel olarak güzel bir görünüme kavuşacak, hem de gözü yormayan renkleri kullanırsanız gözlerinizin yorulma oranı azalacaktır. Bir alet keyifli kullanmanın sırlarından bir tanesi de o aletin gözünüze güzel gözümesidir. Başka ne çeşit olursa olsun nafile.

Bilgisayarımızı güzelleştirmenin bir sürü yolu var. bunlardan bir tanesi de Texturized Taskbar. Bu bir program. Bu program ile görev çubuğunun rengini değiştirin. İstediğiniz renge büründürün. Gözünüze hangisi hoş geliyorsa.

Bu programın ayrıca 10 tane temadan fazla temayla birlikte geliyor. Bu program binlerce kez indirilmiş. Olumsuz yorum yapan bir kullanıcısını görmedim. Görev çubuğunun rengini değiştirebileceğiniz bu programı buradan indirebilirsiniz.

Programı indirmek hiç vaktinizi almayacaktır. İndirdikten sonra programı yükleyin. Ardından yapacağınız işlem bir tema seçmeniz. Temanızı seçtikten sonra “Set Texture” butonunu yükleyin. Her şey bu kadar basit. Bu programda kendi temalarınızı da yapmanız mümkün. Program denenmek için sizleri bekliyor.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2313 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Outlookta Takvim Modülü ile Çalışmak

Outlook Gezinti Bölmesi’ndeki Takvim seçeneğini tıklayarak Takvim modülünü etkinleştirdiğinizde, Outlook ana ekranı o günkü tarihe sahip bir takvim görüntüleyecektir. Bu takvim günlük takvim olup, saatlere ayrılmış dilimler halinde bekleyen randevuları,

Mobil Cihazlar 0 Comments

Discovery cihazım yavaşladı, nasıl hızlandırabilirim?

General Mobile Discovery kullanıcıları için kullanabilecekleri harika bir uygulama tanıtıyoruz. Discovery’niz yavaşladıysa bu uygulama ile onu hızlandırabilirsiniz. Tanıtacağımız uygulama Android Cleaner. Uygulama ne işe yarıyor diyenler için bir liste hazırladık;

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Windows 8’i Windows 8.1’e Yükseltmek

Microsoft’un kısa zaman sonra yayınlayacağı güncelleme olan Windows 8.1’in deneme sürümünü. kullanmamız şu an mümkün. Hatta uzun zamandır mümkündü. Ancak Windows 8’i nasıl Windows 8.1’e yükselteceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Windows 8’i

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*