Vodafone’dan Numaranızı Gizleyerek Nasıl Mesaj Atılır?

Vodafone’dan Numaranızı Gizleyerek Nasıl Mesaj Atılır?

vodafone1

Vodafone’dan numaranızı gizli tutarak mesaj atmanız mümkündür. Kısa zaman önce gelen bu özelliğin nasıl kullanıldığını anlatacağım.

Ben Vodafone hat kullanıyorum. Hattıma Vodafone’dan gelen bir mesajda aynen şöyle diyordu: “Numaranız görünmeden SMS gönderebileceğiniz gizli SMS başladı. Göndereceğin numarayı yaz boşluk bırak mesajını yaz 4688’e gönder. Mesajın gizli olarak gitsin. Bedeli 1 TL”.

Bana gelen mesajda aynen böyle diyordu. Yukarıda mesajdan aldığım metinden de okuduğunuz gibi numaranız hiçbir şekilde görünmeden mesaj atmanız mümkün. Aslında bu tip olaylara operatörlerin izin vermemesi gerekir. Onlar para kazanmak için insanların birbirlerini rahatsız etmelerine göz yumuyorlar. Yukarıdaki mesaj bunu anlatıyor. Bunu görmek için hangi açıdan baktığınıza bağlı. Bu özelliğin iyi yönlere kullanılacağını sanmıyorum.

Vodafone’un bu özelliğini kötüye kullanmamanızı tavsiye ederiz. Vodafone kimliğinizi bazı durumlarda açık edebilir. Örneğin mesaj attığınız kişi savcılık kararıyla isminizi bulabilir. Resmi kurumların Vodafone ile iletişim kurması işleri değiştirebilir. İyi amaçlar için kullanmanızı tekrar tavsiye ediyoruz.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ?

Microsoft Word’de İstemediğimiz Kelimeleri Toplu Bir Şekilde Değiştirmek

Hepimizin olmuştur. Uzun uzun, sayfalarca Word dosyaları. Öğretmeniniz bir ödev vermiştir ve siz o ödevi uzun uğraşlar sonucu yapmışsınızdır. Ancak bu ödev öğretmeniniz tarafından kötü eleştirilere maruz kalmıştır. Bu eleştiriler

Nasıl Yapılır ?

Mıcrosoft Offıce 2010 Nedir Tüm Detaylarıyla

Office 2010 denildiği zaman, her biri farklı işlevlere sahip bir grup uygulamanı n bir araya gelmesiyle oluşan bir programlar paketinin kastedildiğini anlamamız gerekir. Bu programları ve işlevlerini listeleyecek olursak: •

Nasıl Yapılır ?

Wordde Biçim Boyayıcısını Kullanmak

Yazınızdaki bazı karakterlerin yazı tipi, büyüklüğü, itaik olup olmaması, rengi gibi özelliklerini ya da bir paragrafın içinde kullanılan ayarların tümünü pratik bir şekilde belgenin diğer bölümlerine uygulamak için Biçim Boyacısı

2 Comments

  1. Ali Arslan
    Eylül 20, 19:40 Reply

    Bana da öyle bir mesaj gelmişti Vodafone’dan ama çok da takmadım. Çünkü mesajı gönderen olarak “Vodafone” yazmıyordu. Garip ve uzun bir numara vardı. Kesin beni bir yerlere abone yapmak isteyen dolandırıcı firmadır diye düşünerekten hemen mesajı silmiştim.

  2. marid
    Ocak 18, 11:24 Reply

    Yaaa ben denedim ama hata veriyor aşk için yardım yaa

Yorum Yazınız


3 + beş =