Vodafone’dan Numaranızı Gizleyerek Nasıl Mesaj Atılır?

Vodafone’dan Numaranızı Gizleyerek Nasıl Mesaj Atılır?

vodafone1

Vodafone’dan numaranızı gizli tutarak mesaj atmanız mümkündür. Kısa zaman önce gelen bu özelliğin nasıl kullanıldığını anlatacağım.

Ben Vodafone hat kullanıyorum. Hattıma Vodafone’dan gelen bir mesajda aynen şöyle diyordu: “Numaranız görünmeden SMS gönderebileceğiniz gizli SMS başladı. Göndereceğin numarayı yaz boşluk bırak mesajını yaz 4688’e gönder. Mesajın gizli olarak gitsin. Bedeli 1 TL”.

Bana gelen mesajda aynen böyle diyordu. Yukarıda mesajdan aldığım metinden de okuduğunuz gibi numaranız hiçbir şekilde görünmeden mesaj atmanız mümkün. Aslında bu tip olaylara operatörlerin izin vermemesi gerekir. Onlar para kazanmak için insanların birbirlerini rahatsız etmelerine göz yumuyorlar. Yukarıdaki mesaj bunu anlatıyor. Bunu görmek için hangi açıdan baktığınıza bağlı. Bu özelliğin iyi yönlere kullanılacağını sanmıyorum.

Vodafone’un bu özelliğini kötüye kullanmamanızı tavsiye ederiz. Vodafone kimliğinizi bazı durumlarda açık edebilir. Örneğin mesaj attığınız kişi savcılık kararıyla isminizi bulabilir. Resmi kurumların Vodafone ile iletişim kurması işleri değiştirebilir. İyi amaçlar için kullanmanızı tekrar tavsiye ediyoruz.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Pinterest hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Sosyal medya hesaplarımız bazen başımıza dert olabiliyor. Örneğin Facebook’u hemen kalıcı olarak silmek biraz zor. Bu gibi siteler, kullanıcının geri dönme ihtimalini göze alarak hesabınızı kısa süreliğine donduruyor ondan sonra

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Avea’dan SMS İle Tweet Atma

Tweet atmak için telefonunuzun Twitter’a girmesine gerek yok. Twitter’a girmeden de tweet atabilirsiniz. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Twitter’a internet üzerinden bağlanmadan tweet göndermeniz mümkündür. Bunu yapmak için bir SMS atmanız yeterlidir.

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Windows 8’i Hangi Bilgisayarlar Kaldırır?

Microsoft’un yeni Windows sürümünü çoktandır isteyen kullanabiliyor. Çoğu kişi de acaba bilgisayarım kaldırır mı diye düşünüyor? Windows 7 bilgisayarımda kurulu ama Windows 8’i sorunsuz çalıştırabilecek mi soruları akla yerleşmiş durumda.

2 Comments

  1. Ali Arslan
    Eylül 20, 19:40 Reply
    Bana da öyle bir mesaj gelmişti Vodafone'dan ama çok da takmadım. Çünkü mesajı gönderen olarak "Vodafone" yazmıyordu. Garip ve uzun bir numara vardı. Kesin beni bir yerlere abone yapmak isteyen dolandırıcı firmadır diye düşünerekten hemen mesajı silmiştim.
  2. marid
    Ocak 18, 11:24 Reply
    Yaaa ben denedim ama hata veriyor aşk için yardım yaa

Yorum Yazınız


*