Twitterda Retweet Nedir Nasıl Kullanılır?

Twitterda Retweet Nedir Nasıl Kullanılır?

Twitter’ın belki de en çok kullanılan özelliklerinden birisidir diye biliriz. Belki ülkemizde üstüne fazla düşülüyor ya da takipçi elde etmek için kullanılıyor olabilir ama çok güzel ve manalı bir özellik olduğunu söylemek doğru olur. Retweet başkasının bir paylaşımını tek tuşla kendi takipçilerinizle paylaşmanız demektir. Twitter’da kişiy taktir ettiğiniz ve haberi paylaşmaya değer nitelikte gördüğünüz manasına gelir.

Retweet aşağıdaki resimde gördüğünüz şekilde yapılır. Aşağıdaki resim bir Retweet’in nasıl olduğunu Retweetten sonra neler olduğunu göstermektedir. Bir paylaşımda resimde gördüğümüz Retweetle butonuna basarsak bu paylaşım bizim hesabımızda da görünecektir. Paylaşımın kime ait olduğu her zaman belli olur. Gördüğünüz gibi @dipnottv isimli Twitter kişisinin paylaşımı Nedim Saban kişisi tarafından Retweetlenmiş.

Yukardaki resimde gördüğünüz gibi kaç kişinin bu paylaşımı Retweetlediği ve favorilerine aldığı görülüyor. Ayrıca Retweetleyen ve favorilerine alanların resimleri küçük olacak şekilde paylaşımın altında yer alıyor.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2317 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Instagram İçeriği Websitede Nasıl Paylaşılır

Popüler fotoğraf uygulaması Instagram, uzun zamandır gündemde yer alan yegane programlardan biri. Öyle ki sunduğu resim filtreleme seçenekleri, kaliteli fotoğraf düzenleme özelliği gibi opsiyonlarının yanı sıra son zamanlarda ‘Vine‘ uygulamasına

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Access Alan Özellikleri

Tasarım Görünümü etkin olduğu zaman herhangi bir alanı üzerine fare işaretçisini getirip tıklayarak seçin. Ekranın alt kısmındaki pencerede seçtiğiniz alanda kullanılan veri türüne göre değişen Alan Özellikleri görüntülenecektir. Örneğin; Sayı

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Vodafone’dan Ödemeli SMS Nasıl Atılır?

Vodafone’dan ödemeli çağrı atma işlemi başlayalı uzun zaman oldu. Ödemeli çağrı döneminden sonra da şimdi de ödemeli SMS dönemi başladı. Vodafone müşterilerine bir SMS ile ödemeli SMS’in nasıl atıldığını bildiriyor.

1 Comment

  1. melike
    Ağustos 15, 09:48 Reply
    Ben paylasim yapiyorum ama beni kimse retwet yapamiyo cunku o puton kapali nasil acabilirim yardimci olurmusunuz

Yorum Yazınız


*