Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter yediden yetmişe herkesin dikkatini çeken bir sosyal araç. Belirli yaş sınırı dahilinde herkesin Twitter’dan hesap almaya hakkı vardır. İsteyen istediğini takip edebilir, sakıncalı içerikler hariç istediği tweeti atabilir. Sakıncalı içerikleri de atabiliyorsunuz elbette. Ancak bu sizin için iyi olmaz. Çünkü bu tür içerikler suç sayılıyor ve ceza almanıza sebep olabiliyor.

Asıl konumuz olan Twitter’daki hesabımızı kapatmaya gelelim. Twiiter’da hesap nasıl kapatılır? Twiter’da hesap kapatmak en az açmak kadar kolay. Hatta ondan daha kolay. Twitter’da hesap kapatmanın yolunu sırasıyla aşağıda anlatacağım:

  1. İlk olarak yapmanız gereken kullanıcı adıyla ve şifrenizle her zaman yaptığınız gibi giriş yapmak.
  2. Ardından arama kutucuğunun yanındaki oka benzeyen küçük işarete tıklıyoruz. Oradan menümüz açılacaktır.
  3. Menü açıldığında tıklamamız gereken yer “ayarlar”.
  4. Ayarlara tıkladığımızda karşımıza çıkacak sayfa genel ayarların yapıldığı sayfadır.
  5. Genel ayarların yapıldığı sayfa bizim hesabı kapatma işlemimizi halledecektir.
  6. Sayfada hesap kapatma yeri en dikkat çekmeyen yere koyulmuş.
  7. Bu da ayrı bir müşteriden vaz geçmeme şekli tabii.
  8. Sayfanın en alt kısmında, “değişiklikleri kaydet” butonunu altında ince ve küçük puntoda yazılmış bir yazı var. Orada “hesabımı devre dışı bırak” yazıyor. İşte oradan hesabımızı devre dışı bırakabiliriz.

 

Eminim anlatımım faydalı olmuştur. Kolay gelsin.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2299 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

TTNET ADSL Kota Nasıl Sorgulanır?

İnternet kullanan çoğu kullanıcı kotalı tarife kullanıyor. TTNET’in çeşitli tarifeleri var. Sınırsız, kotalı… Kotalı tarifeler de farklı farklı kapasitelere sahip. En az 4, en fazla 12 GB’lık kotalar TTNET’in tarifeleri

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Laptop Isınmasını Nasıl Önleriz?

Diz üstü bilgisayarların bir sorunu da ısınmadır. Çabuk ısınırlar. Bu da bizim sinirimizi bozar. Durum böyle olunca da bilgisayarın performansı düşer. Performansı düşük bilgisayarı kimse istemez. Kullanmak hiç hoşlarına gitmez.

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Kablosuz Farelerde Pil tasarrufu Nasıl Yapılır?

Kablosuz fare kullananların en büyük sorunu pildir. Pil derdin çözüm bulsalar kablosuz fare kullanmak harika olacak. Bu nedenle bu işe uzun zamandan beri çözüm arayan Logitech sonunda bir çözüm buldu

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*