Twitter Ayarları Nasıl Yapılır Neleri Değiştirebiliriz

Twitter Ayarları Nasıl Yapılır Neleri Değiştirebiliriz

İlk etapta bahsetmek istediğimiz hesap ayarlarından neler yapabileceğimiz. Buradan işimize yarayacak ve bizi bilgilendirecek kısımlara değinmeye çalışacağız.

Twitter ismimiz

Hesap ayarlarından yapabileceğimiz bu değişiklik her zaman yapılabilir. Twitter’da bununla ilgili bir sıkıntı yoktur. İstediğiniz Twitter ismini belirleyebilirsiniz. Sizin profilinizi işaret eden bir link oluşturmak manasına da gelir. http://twitter.com/twitterismim gibi…

E-posta

Bu da sürekli değiştirilebilir biz özelliktir. Değiştirdiğiniz zaman yeni yazdığınız e-postadan onay vermeniz gerektiğini unutmayın. Bununla birlikte güvenlik açısından kullanıcıların sizi e-postadan bulmalarına izin vermeyebilirsiniz. O halde kutucukta herhangi bir işaret olmamalı.

Tweet konumu

Nereden Tweet attığınızın bilgisini Twitter’a verdiğini zamansına gelir. Böyle bir şey yapmak istemiyorsanız kutucuğun işaretli olmaması gerekir. Bu bilgiler daha sonra Twitter tarafından şirketlere satılmaktadır. İnsanların nerden hangi Tweetleri attığı şirketlerin pazarlama stratejisinde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Tüm konum bilgilerini tek tuşla silme imkanınızda var.

Tweet gizliliği

Bu kısım çok önemlidir. Eğer buradaki kutucuğu işaretlerseniz bütün takip isteklerine onay vermeniz gerekir. Onay vermediğiniz kişiler sizi takip edemez. Bununla birlikte onay vermediğiniz kişiler Tweetlerinizi göremez.  Bununla birlikte Tweetleriniz arama sonuçlarında yer almaz. Bu özelliği dikkatli kullanmalısınız.

Güvenli bağlantı ve hesabın kapatılması

Güvenli bağlantılar sizi bazı zararlılardan koruyabilir ya da güvenli bağlantı kullanan kişiye müdahale etmek zordur. Mümkün olduğunca https:// kullanmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte bir çok içeriğinde güvenli bağlantı ile görüntülenemeyeceğini bilmelisiniz. Bunun için sayfayı görüntüleyemeyeceğinizle ilgili bir uyarı alırsınız. Yine burada hesabınızı devre dışı bırakmanızı sağlayan bir buton bulunmaktadır. Twitter’da çıkmak için kullanabilirsiniz.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

İlginizi Çekebilecek Yazılarımız

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Outlook 2010 Modülleri

Microsoft Outlook 2010, farklı işlevlere sahip bölümlerden oluşmaktadır. Posta, Takvim, Kişiler ve Görevler modülleri altında toplanan bu bölümler kullanılarak e-posta gönderip almanın ötesinde, görüşme veya toplantı ayarlamak, görevler oluşturup takip

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Bilgisayar Kullanım Prensipleri

Bilgisayarlar her ne kadar gelişmiş elektronik devreler ve çok karmaşık yazılımlar barındırsalar da, sonuç olarak üretenler ve kullananlar insanlardır. Zararlı yazılımları üreten ve kötü amaç taşıyan kişiler de bu etkeni

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Android Uygulama Reklamları Nasıl Önlenir?

Akıllı telefon kullananların sıkça karşılaşabileceği bir durumu dile getireceğiz. Android ceplerimizde bir sürü uygulama yüklüdür. Bunların çoğu da ücretsiz uygulamalardır. Bu uygulamaları kullanırken sık sık reklamlar görüyoruz. Uygulamayı çalıştırırken tam

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

İlk olabilirsin bu yazıya yorum yaparak!

Yorum Yazsanız


2 × üç =