Team Viewer ile bilgisayarlar arasında bağlantı kurun

Bilgisayarlara uzaktan erişim işi oldukça zahmetlidir. Eğer çok fazla bilgi sahibi değilseniz belki bu iş sizin için imkansızdır. İşte bu işi gerçekleştiren, kullanımı ve kurulumu basit bir program sayesinde rahatlıkla bağlantı kurmak istediğiniz bilgisayara erişebilirsiniz. Programımızın adı “Team Viewer”.

Team viewer sizin kullandığınız ve erişmek istediğiniz bilgisayara kurularak, basit bir arayüz ile rahatlıkla erişmenize imkan sağlayan ufak bir program. Programın benzerleri internette bulunmakta, fakat diğer programların kullanımı hem uzun, hem de bilmeyen bir kimse için uğraş gerektirecek ölçüde zor.

Team viewer’ı her iki bilgisayara kurduktan çıkan arayüzde size verilen ID numarası ve parolayı göreceksiniz. Bu ID ve parola sayesinde bilgisayarlar arasında erişimi sağlayacaksınız. Örneğin A bilgisayarı ve B bilgisayarı var. Bu iki bilgisayar arasında bağ kuracağız ya da bağ kurduğumuz bilgisayarda bir işimiz var. A bilgisayar kullandığımız bilgisayar, B bilgisayarıda bağ kurulacak bilgisayar olsun. Her iki bilgisayara da program kurduktan sonra B bilgisayarında programın vermiş olduğu ID ve Parolayı A bilgisayarındaki programa girelim. Girdiğimizde hemen bağlanacak ve karşımıza bir pencere açılacak. Bu pencere B bilgisayarının masaüstünü gösteren pencere. Artık buradan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere işlem gayet basit. Ayrıca programda aynı messenger gibi bağlandığınız bilgisayarları listeyen bir sistemde mevcut. Bu sayede her defasında ID ve parola yazmanız gerekmeyecek.

Program ücretsiz olarak dağıtılmakta ve sitesinde Türkçe anlatımda mevcut. Bu nedenle kurulumda sorun yaşama ihtimaliniz az.

Programı indirmek için ve detaylı bilgi için sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Programlar 0 Comments

Instagram Fotoğraflarınızı Instagram Downloader ile İndirin

Instagram da hayatımızın bir parçası haline geldi. Önce Facebook sonra Twitter derken Instagram, akıllı telefonlarımızdaki üçüncü sosyal ağ olarak hayat buluyor. Yediğimiz güzel bir yemeğin fotoğrafını, yakışıklı veya güzel çıktığımız

Programlar 0 Comments

Whatsapp ve Skype’a Sansür Şoku

Dünya genelindeki en popüler anlık mesajlaşma programları olan Whatsapp ve Skype için kullanıcılarının canını sıkacak bir haberimiz var. Sadece Türkiye’de geçerli olacak bu sansür her an başlatılabilir. Türk Telekom, Whatsapp

Programlar 0 Comments

Avast Premier 2015 ile Nexus 5 Kazanma Şansı

Tamindir ve Avast işbirliği ile yıllardır düzenlenen ücretsiz program lisansı kampanyasında bu sene bizleri bir hediye daha bekliyor. Avast 2015 programlarının çıkışını kutlamak için yapılacak çekilişte 50 kişiye Avast Premier

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*