Team Viewer ile bilgisayarlar arasında bağlantı kurun

Bilgisayarlara uzaktan erişim işi oldukça zahmetlidir. Eğer çok fazla bilgi sahibi değilseniz belki bu iş sizin için imkansızdır. İşte bu işi gerçekleştiren, kullanımı ve kurulumu basit bir program sayesinde rahatlıkla bağlantı kurmak istediğiniz bilgisayara erişebilirsiniz. Programımızın adı “Team Viewer”.

Team viewer sizin kullandığınız ve erişmek istediğiniz bilgisayara kurularak, basit bir arayüz ile rahatlıkla erişmenize imkan sağlayan ufak bir program. Programın benzerleri internette bulunmakta, fakat diğer programların kullanımı hem uzun, hem de bilmeyen bir kimse için uğraş gerektirecek ölçüde zor.

Team viewer’ı her iki bilgisayara kurduktan çıkan arayüzde size verilen ID numarası ve parolayı göreceksiniz. Bu ID ve parola sayesinde bilgisayarlar arasında erişimi sağlayacaksınız. Örneğin A bilgisayarı ve B bilgisayarı var. Bu iki bilgisayar arasında bağ kuracağız ya da bağ kurduğumuz bilgisayarda bir işimiz var. A bilgisayar kullandığımız bilgisayar, B bilgisayarıda bağ kurulacak bilgisayar olsun. Her iki bilgisayara da program kurduktan sonra B bilgisayarında programın vermiş olduğu ID ve Parolayı A bilgisayarındaki programa girelim. Girdiğimizde hemen bağlanacak ve karşımıza bir pencere açılacak. Bu pencere B bilgisayarının masaüstünü gösteren pencere. Artık buradan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere işlem gayet basit. Ayrıca programda aynı messenger gibi bağlandığınız bilgisayarları listeyen bir sistemde mevcut. Bu sayede her defasında ID ve parola yazmanız gerekmeyecek.

Program ücretsiz olarak dağıtılmakta ve sitesinde Türkçe anlatımda mevcut. Bu nedenle kurulumda sorun yaşama ihtimaliniz az.

Programı indirmek için ve detaylı bilgi için sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2319 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Teknoloji 0 Comments

iOS İçin Dünya Kupasına Özel Futbol Oyunları

Dünyada futbol oynamayan ülke neredeyse yok. Spor branşları arasında en çok ilgi gören, bu alanda en yüksek paraların döndüğü ve çocuk iken yapılmak istenilen tek spor branşlı meslek futbol. Durum

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Skype’ta Grup Olarak Görüşme Nasıl Yapılır?

Skype’ta görüntülü görüşme yapmak mümkün. Bunu biliyoruz. Skype’ın en beğenilen hizmetlerinden bir tanesi de bu zaten. Görüntülü ve sesli görüşme yapabiliyorsunuz. Tıpkı karşımızda gibi. Nasıl yaparız? İlk olarak bu görüşme

Programlar 0 Comments

iOS 4.3 hızlı yayınlandı

iOS 4.3 ‘ü kimse şu sıralar beklemezken ve iPad çıktıktan sonra çıkabileceği düşünülen iOS 4.3 sürümü yayınlandı. Epeyce bir yeniliğe sahip olan bu sürümü kurmak için iTunes’un güncel verisyonu gerekiyor.

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*