Team Viewer ile bilgisayarlar arasında bağlantı kurun

Bilgisayarlara uzaktan erişim işi oldukça zahmetlidir. Eğer çok fazla bilgi sahibi değilseniz belki bu iş sizin için imkansızdır. İşte bu işi gerçekleştiren, kullanımı ve kurulumu basit bir program sayesinde rahatlıkla bağlantı kurmak istediğiniz bilgisayara erişebilirsiniz. Programımızın adı “Team Viewer”.

Team viewer sizin kullandığınız ve erişmek istediğiniz bilgisayara kurularak, basit bir arayüz ile rahatlıkla erişmenize imkan sağlayan ufak bir program. Programın benzerleri internette bulunmakta, fakat diğer programların kullanımı hem uzun, hem de bilmeyen bir kimse için uğraş gerektirecek ölçüde zor.

Team viewer’ı her iki bilgisayara kurduktan çıkan arayüzde size verilen ID numarası ve parolayı göreceksiniz. Bu ID ve parola sayesinde bilgisayarlar arasında erişimi sağlayacaksınız. Örneğin A bilgisayarı ve B bilgisayarı var. Bu iki bilgisayar arasında bağ kuracağız ya da bağ kurduğumuz bilgisayarda bir işimiz var. A bilgisayar kullandığımız bilgisayar, B bilgisayarıda bağ kurulacak bilgisayar olsun. Her iki bilgisayara da program kurduktan sonra B bilgisayarında programın vermiş olduğu ID ve Parolayı A bilgisayarındaki programa girelim. Girdiğimizde hemen bağlanacak ve karşımıza bir pencere açılacak. Bu pencere B bilgisayarının masaüstünü gösteren pencere. Artık buradan istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere işlem gayet basit. Ayrıca programda aynı messenger gibi bağlandığınız bilgisayarları listeyen bir sistemde mevcut. Bu sayede her defasında ID ve parola yazmanız gerekmeyecek.

Program ücretsiz olarak dağıtılmakta ve sitesinde Türkçe anlatımda mevcut. Bu nedenle kurulumda sorun yaşama ihtimaliniz az.

Programı indirmek için ve detaylı bilgi için sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Programlar

Yeni Live Messenger 2010 Geliyor

Eski adıyla MSN yeni adıyla Live Messenger yeni sürümü 2010′da geliyor. Yeni sürümde bir çok yeni özellikler barındıran Live Messenger özellikle sosyal ağlar ile birlikte çalışmayı hedefliyor. Facebook, Twitter ve

Programlar

Engelli Web Sitelerine Giriş ve Güvenlik Programı: Spotflux

İnternetin her geçen gün hayatımızın daha fazla alanında yer alması ile birlikte, uygulanması gereken güvenlik önlemlerinde de artış yaşanmaktadır. Her ne kadar gelişmiş casus yazılım temizleme ve anti virüs programları

Programlar

Outlook Skype’a Entegre Edildi!

Microsoft’un dev hizmetlerinden biri olan Microsoft Outlook anlık sesli, yazılı ve görüntülü görüşme hizmetini bize veren bir servisti. Ancak Microsoft’un Skype’a geçiş kararından sonra eski hizmetler kapatılmaya karar verildi. Daha

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


× 8 = yirmi dört