Skype Nasıl kurulur ve Kullanımı Nasıldır?

Skype Nasıl kurulur ve Kullanımı Nasıldır?

Skype yüksek kalitede görüntülü ve sesli konuşma yapmamızı sağlayan bir programdır. Bu program nasıl kurulur ve nasıl kullanılır. Şimdi size anlatacağım.

İlk olarak bu linkten Skype programını edinin. Programı indirip bilgisayarınıza klasik kurulumu yaptıktan sonra programın masa üstünüze gelecek olan simgesine tıklayın. Program başlasın. Ardından karşınız gelen mavi ekranda “yeni hesap oluştur” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra ekranınıza adınızı, soy adınızı, e-postanızı ve daha birçok gerekli bilgiyi girmeniz isteyeceği bir panel çıkacak. O alanları doldurun. Kaydınız bu alanları doldurup kabul ettiğiniz zaman tamamlanacaktır.

Sıra kullanımını anlatmaya geldi. Skype’tan nasıl arkadaş eklersiniz? Skype’ın arayüzünde sol alt köşesinde bulabileceğiniz “bir kişi ekle” butonunu göreceksiniz. Oraya tıklayarak kişi ekleyebilirsiniz. Ya da ekleyeceğiniz kişinin cep telefonu numarasını yazabilirsiniz. Bundan başka bir yol daha var. Skype kullanan arkadaşınızın tam adını yazarak arattırabilirsiniz.

Skype’ı Facebook ile de ilişkilendirmeniz mümkün. Çok kısa süre içinde Facebook ile entegrasyonunuz sağlanacaktır.

Skype’a tıpkı Facebook ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi fotoğraf ekleyebilirsiniz. “Kişisel bilgiler” sekmesine tıklayıp karşınıza gelecek olan sayfada “resmi değiştir” butonuna tıklamanız yeterli.

Skype kullanırken durumunuzu ayarlamanız da mümkün. Çevrimiçi, çevrimdışı, uzakta gibi durumları kendinize seçmeniz mümkün.

Skype kurulumu ve kullanımı bu kadar kolay. İletişimin tadını çıkarın.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Wireless şifresi nasıl değiştirilir?

Evinizde iş yerinizde kablosuz bağlantı mı kullanıyorsunuz? Bu bağlantıyı kaçak giriş yapanlardan korumalısınız. Hem kotanız için hem de güvenliğiniz için bunu yapmanız gerekiyor. Wifi şifrelerinizi nasıl değiştirirsiniz bu yazıda basit

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

WhatsApp sesli arama özelliğini nasıl kullanabilirim?

Bildiğiniz gibi yakın zaman önce dünyanın en popüler ücretsiz mesajlaşma servislerinden birisine sesli arama özelliği geldi. Uzun süre bekleyişten sonra nihayet WhatsApp üzerinden çağrı atabilyor ve görüşme yapabiliyoruz. Bu özellik

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Facebook WhatsApp ilişkisi gelişiyor

Facebook, dünyaca ünlü ücretsiz mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı satın aldığı günden beri yaptığı güncellemelerle adından söz ettiriyor. En son gelen sesli sohbet özelliği ve yakında gelmek üzere olan tasarım değişikliği bir

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*