Skype Nasıl kurulur ve Kullanımı Nasıldır?

Skype
Paylaş
 

Skype yüksek kalitede görüntülü ve sesli konuşma yapmamızı sağlayan bir programdır. Bu program nasıl kurulur ve nasıl kullanılır. Şimdi size anlatacağım.

İlk olarak bu linkten Skype programını edinin. Programı indirip bilgisayarınıza klasik kurulumu yaptıktan sonra programın masa üstünüze gelecek olan simgesine tıklayın. Program başlasın. Ardından karşınız gelen mavi ekranda “yeni hesap oluştur” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra ekranınıza adınızı, soy adınızı, e-postanızı ve daha birçok gerekli bilgiyi girmeniz isteyeceği bir panel çıkacak. O alanları doldurun. Kaydınız bu alanları doldurup kabul ettiğiniz zaman tamamlanacaktır.

Sıra kullanımını anlatmaya geldi. Skype’tan nasıl arkadaş eklersiniz? Skype’ın arayüzünde sol alt köşesinde bulabileceğiniz “bir kişi ekle” butonunu göreceksiniz. Oraya tıklayarak kişi ekleyebilirsiniz. Ya da ekleyeceğiniz kişinin cep telefonu numarasını yazabilirsiniz. Bundan başka bir yol daha var. Skype kullanan arkadaşınızın tam adını yazarak arattırabilirsiniz.

Skype’ı Facebook ile de ilişkilendirmeniz mümkün. Çok kısa süre içinde Facebook ile entegrasyonunuz sağlanacaktır.

Skype’a tıpkı Facebook ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi fotoğraf ekleyebilirsiniz. “Kişisel bilgiler” sekmesine tıklayıp karşınıza gelecek olan sayfada “resmi değiştir” butonuna tıklamanız yeterli.

Skype kullanırken durumunuzu ayarlamanız da mümkün. Çevrimiçi, çevrimdışı, uzakta gibi durumları kendinize seçmeniz mümkün.

Skype kurulumu ve kullanımı bu kadar kolay. İletişimin tadını çıkarın.Bu yazı 133 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak


+ üç = 7

YAZAR HAKKINDA

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum.
wordpress hosting
Domain sorgulama için Turhost'u öneriyorum.
Oyun Kolu Sunoyun.com araç kiralama
Sponsorlarımız
cep telefonu oyunları oyun oyna araba oyunları OYUNLAR yanmaz sünger canlı tv izle ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım süngeri malta dil okulları
Son 24 saatin popülerleri
Bumerang - Yazarkafe

Sitemap | RSS