Skype Nasıl kurulur ve Kullanımı Nasıldır?

Skype Nasıl kurulur ve Kullanımı Nasıldır?

Skype yüksek kalitede görüntülü ve sesli konuşma yapmamızı sağlayan bir programdır. Bu program nasıl kurulur ve nasıl kullanılır. Şimdi size anlatacağım.

İlk olarak bu linkten Skype programını edinin. Programı indirip bilgisayarınıza klasik kurulumu yaptıktan sonra programın masa üstünüze gelecek olan simgesine tıklayın. Program başlasın. Ardından karşınız gelen mavi ekranda “yeni hesap oluştur” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra ekranınıza adınızı, soy adınızı, e-postanızı ve daha birçok gerekli bilgiyi girmeniz isteyeceği bir panel çıkacak. O alanları doldurun. Kaydınız bu alanları doldurup kabul ettiğiniz zaman tamamlanacaktır.

Sıra kullanımını anlatmaya geldi. Skype’tan nasıl arkadaş eklersiniz? Skype’ın arayüzünde sol alt köşesinde bulabileceğiniz “bir kişi ekle” butonunu göreceksiniz. Oraya tıklayarak kişi ekleyebilirsiniz. Ya da ekleyeceğiniz kişinin cep telefonu numarasını yazabilirsiniz. Bundan başka bir yol daha var. Skype kullanan arkadaşınızın tam adını yazarak arattırabilirsiniz.

Skype’ı Facebook ile de ilişkilendirmeniz mümkün. Çok kısa süre içinde Facebook ile entegrasyonunuz sağlanacaktır.

Skype’a tıpkı Facebook ve diğer sosyal paylaşım sitelerinde olduğu gibi fotoğraf ekleyebilirsiniz. “Kişisel bilgiler” sekmesine tıklayıp karşınıza gelecek olan sayfada “resmi değiştir” butonuna tıklamanız yeterli.

Skype kullanırken durumunuzu ayarlamanız da mümkün. Çevrimiçi, çevrimdışı, uzakta gibi durumları kendinize seçmeniz mümkün.

Skype kurulumu ve kullanımı bu kadar kolay. İletişimin tadını çıkarın.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ?

Host Takibi Nedir? Nasıl Yapılır?

Web sitesi sahiplerinin mutlaka ilgilenmeleri gereken bir konu. Bir siteniz varsa arama motorları açısından o sitenin her daim erişebilir olması gerekir. Eğer bir siteye arama motoru botu sık sık erişemiyorsa

Nasıl Yapılır ?

Facebook Uygulamaları Tehlikesi ve Çözümü

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağı. Kişi sayısı 900 milyonu geçti ve yükselmeye devam ediyor. Bu kişilerin arasında elbette ki kötü amaçlı olanlar var. bu insanlar yazdıkları çeşitli uygulamalar sayesinde

Nasıl Yapılır ?

Facebook’ta Hak İhlali Şikayeti

Facebook’ta hak ihlalini nasıl şikayet edebilirsiniz? Örneğin sitenizin ismini ya da şahsi herhangi size ait olan bir ismi Facebook’ta kullanıma bir başkası çıkarttıysa bunu nasıl geri alacağınızı anlatayım. İlk olarak

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


+ iki = 10