Seçim 2011 ve sosyal medya

Seçim 2011 ve sosyal medya

Teknoloji blogunda seçimin ne işi var der gibisiniz ya da sanırım Ahmet de kişisel yazacak filan diyebilirsiniz ama öyle değil :) Bildiğiniz üzere seçime pazar günü ( bugün ) gidiyoruz ve seçim sonuçlarını herkes dört gözle bekliyor. İşte her seçimde olduğu gibi bu seçimde de en doğru sonuçları en kısa sürede ulaştırmak demek en zor işlerden biri deektir. NTV’nin tarafsız bir kanal olduğunu herkes kabul etmektedir ve NTV’de sanırım bunu gayet iyi bildiği için bu seçimde seçim sonuçlarını canlı olarak bizlere TV’den aktarırken aynı zamanda sosyal medyada da bir yeni durum çıktı. Bildiğiniz gibi dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Youtube’da benim bildiğim ilk kez (yanlışlık olabilir) bir tv kanalının yayını canlı olarak youtube üzerinden izleyebileceğiz. Youtube.com/ntv adresinden canlı olarak yayın yapacak ntv böylelikle seçim 2011’i bizlere yenilik ile beraber sunacak.

Bunun dışında farklı farklı seçim yenilikleri var. Örneğin google.com’da seçim 2011’de yerini almış beklemekte. Bugün google’ı açtığınızda logosunun farklı olduğunu göreceksiniz. Seçim için hazırlanmış doodleda oy kabinlerinden yapılmış bir logo göreeksiniz. Tıkladığınızda ise anket sonuçları var ki buradan seçim sonuçlarıda canlı yayınlanacak.

Uzun süredir süren seçim maratonu pazar günü son buuyor ama bu ufak yenilikler güzellik katacak sanırım. Belki youtube’da bu vesileyle canlı yayın imkanını dener ve ilerde tüm kanalları katarak aynı zamanda  online tv sitesi görevi görebilir. Her şey bir şeylerin vesilesiyle olmuyor mu ? :)

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

İnternet 1Comments

Aynı Gün Aynı Yenilik Facebook Oyunlar !

Evet başlıktan da anlayacağınız kadar Facebook Oyunlar’da değişim oldu. Bugün Google Plus’ın Oyunlar bölümünü duyurmasıyla aynı güne denk gelen yenilik ile facebook artık kullanıcılarına geniş ekranda oyun oynama, yan menüde

İnternet 3 Comments

Yeni arayüzüyle Google Adsense video

Adsense çoğu webmasterın gelir kaynağı. Adsenseden bir şeyler kazanmak için çok fazla kişi ne tür yollar deniyor aklınıza gelmesi güç yöntemler kullanıyor. İşte bu adsense uzun aradan sonra tasarımında yenilik

İnternet 0 Comments

Korsan Mp3 indiren Adsl’den mahrum kalacak

Son yıllarda artan korsan film, müzik, oyun kullanımı nedeniyle, eser sahipleri, firmalar şikayetçiler. Bu nedenle satış rakamları bundan 10 yıl önceki sayılara ulaşmaları artık çok güç. İnternet kullanımı artmasıyla artan

3 Comments

 1. Usluer
  Haziran 12, 08:35 Reply
  Google çok hoşuma gitti. :)
 2. Ümit HAZ
  Haziran 12, 14:21 Reply
  Evet bir yanlışlık var,YouTube ilk defa canlı TV yayını yapmıyor,daha önceden farklı örnekleri mevcut.En son olarak İngiliz Kraliyet Ailesi için düğün törenini televizyon yayını ile internete aktardı. İşin ilk olan kısmı ise Türkiye'de olması olabilir.Türkiye'den ilk defa YouTube ile ilgili böyle bir duruma şahit oluyoruz.Güzel düşünülmüş,tebrik etmek gerekir.
  • aorhan
   Haziran 12, 14:24 Reply
   Hımmm tamam o zaman zaten dedim tam emin değilim diye :) Ama Türkiye'de ilk :)

Yorum Yazınız


*