Seçim 2011 ve sosyal medya

Seçim 2011 ve sosyal medya

Teknoloji blogunda seçimin ne işi var der gibisiniz ya da sanırım Ahmet de kişisel yazacak filan diyebilirsiniz ama öyle değil :) Bildiğiniz üzere seçime pazar günü ( bugün ) gidiyoruz ve seçim sonuçlarını herkes dört gözle bekliyor. İşte her seçimde olduğu gibi bu seçimde de en doğru sonuçları en kısa sürede ulaştırmak demek en zor işlerden biri deektir. NTV’nin tarafsız bir kanal olduğunu herkes kabul etmektedir ve NTV’de sanırım bunu gayet iyi bildiği için bu seçimde seçim sonuçlarını canlı olarak bizlere TV’den aktarırken aynı zamanda sosyal medyada da bir yeni durum çıktı. Bildiğiniz gibi dünyanın en popüler video paylaşım sitesi Youtube’da benim bildiğim ilk kez (yanlışlık olabilir) bir tv kanalının yayını canlı olarak youtube üzerinden izleyebileceğiz. Youtube.com/ntv adresinden canlı olarak yayın yapacak ntv böylelikle seçim 2011’i bizlere yenilik ile beraber sunacak.

Bunun dışında farklı farklı seçim yenilikleri var. Örneğin google.com’da seçim 2011’de yerini almış beklemekte. Bugün google’ı açtığınızda logosunun farklı olduğunu göreceksiniz. Seçim için hazırlanmış doodleda oy kabinlerinden yapılmış bir logo göreeksiniz. Tıkladığınızda ise anket sonuçları var ki buradan seçim sonuçlarıda canlı yayınlanacak.

Uzun süredir süren seçim maratonu pazar günü son buuyor ama bu ufak yenilikler güzellik katacak sanırım. Belki youtube’da bu vesileyle canlı yayın imkanını dener ve ilerde tüm kanalları katarak aynı zamanda  online tv sitesi görevi görebilir. Her şey bir şeylerin vesilesiyle olmuyor mu ? :)

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2299 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

İnternet 5 Comments

Adobe’den website oluşturma aracı Muse

Adobe, grafik tasarımcıları için web sitesi oluşturma aracı Muse’u duyurdu. Adobe, yazılım kodu olmadan HTML web sitesi tasarımını sağlayan yeni yazılımının beta sürümünü kullanıcılarına sundu Adobe Systems Incorporated, grafik tasarımcılarına

İnternet 3 Comments

Yeni Turkcell ile Paylaş Butonu Geldi

Turkcell’in logosunu yenilemesiyle TV’de dönen reklamlara dikkat etmişssinizdir. Turkcelle de bu günlerde yeniliklerin olduğunu görüyorsanuz yani. İşte bunları görürken bugün farkettiğim bir paylaş butonu dikkatimi çekti. Haberler.com sitesinde gördüğüm buton

Tekno Video Galeri 1Comments

Torrentin en popüler dizileri hangileri?

TorrentFreak en popüler korsan indirmeleri açıkladı. Torrent sitelerinden indirilen en popüler dizileri merak ediyor musunuz? Bu paylaşım özellikle izleyecek keşfedecek dizi arayanlar için çok önemli. Tavsiye niteliğinde liste yazımızda. Ayrıca

3 Comments

 1. Usluer
  Haziran 12, 08:35 Reply
  Google çok hoşuma gitti. :)
 2. Ümit HAZ
  Haziran 12, 14:21 Reply
  Evet bir yanlışlık var,YouTube ilk defa canlı TV yayını yapmıyor,daha önceden farklı örnekleri mevcut.En son olarak İngiliz Kraliyet Ailesi için düğün törenini televizyon yayını ile internete aktardı. İşin ilk olan kısmı ise Türkiye'de olması olabilir.Türkiye'den ilk defa YouTube ile ilgili böyle bir duruma şahit oluyoruz.Güzel düşünülmüş,tebrik etmek gerekir.
  • aorhan
   Haziran 12, 14:24 Reply
   Hımmm tamam o zaman zaten dedim tam emin değilim diye :) Ama Türkiye'de ilk :)

Yorum Yazınız


*