Samsung Galaxy S4 Mini ve S3 Mini Karşılaştırması

Samsung Galaxy S4 Mini ve S3 Mini Karşılaştırması

Samsung’un en beğenilen iki ürününü bu makalemizde karşılaştıracağız. Telefon satın almak isteyip de iki telefon arasında kalanlar, ikisi arasındaki farkları, üstün yönleri ve özellikleri merak edenler bu makaleden yardım alabilirler.aorhan

Samsung Galaxy S3 Mini’nin Samsung Galaxy S4 Mini’den üstün yönleri nelerdir?

 • S3 Mini’nin dahili hafızası daha fazladır. En yüksek 16 GB depolama alanı vardır. Ancak S4 Mini’de en yüksek 8 GB depolama alanı vardır.
 • S3 Mini’de NFC (Temassız ödeme) desteği vardır. Ancak bu özellik S4 Mini’de opsiyonel bir şekilde bulunur.
 • S3 Mini daha küçüktür. Eğer siz büyük boyutlu telefonları sevmiyorsanız S3 Mini sizin için daha uygundur. Çünkü 4 inç ekrana sahiptir. S4 Mini 4.3 inç ekrana sahiptir. Daha küçük, ele gelir bir telefon almak istiyorum derseniz sizin için S3 Mini idealdir.

Samsung Galaxy S4 Mini’nin Samsung Galaxy S3 Mini’den ne gibi üstün yönleri vardır?

 • S4 Mini’ye 64 GB’a kadar hafıza kartı takılabilir. Ancak S3 Mini’ye 32 GB’dan yukarısı takılamaz.
 • S4 Mini’de daha fazla veri aktarım hızı vardır (LTE 100Mbps). Bilgisayardan veri aktarırken bu özellik çok işe yarar. S3 Mini’deki veri aktarım hızı (HSDPA 14.4 Mbps).
 • S4 Mini’nin daha fazla RAM’i bulunur (1.5 GB). S3 Mini’de (1 GB).
 • S4 Mini’de 8 MP kamera vardır. Ancak S3 Mini’de 5 MP kamera vardır.
 • S4 Mini’de daha güçlü işlemci vardır (Qualcomm MSM8930 Snapdragon 400 Dual-core 1700MHz). S3 Mini’de ise (NovaThor U8420 Dual-core 1000MHz).
 • S4 Mini’nin ekran çözünürlüğü daha yüksektir (540×960). S3 Mini’de ise (480×800).
 • S4 Mini daha ince bir yapıya sahiptir (8.9 mm). S3 Mini (9.9 mm).
 • S4 Mini daha hafiftir (107 gr). S3 Mini ise (111 gr).
 • S4 Mini daha fazla piksel yoğunluğuna sahiptir (256 PPI). S3 Mini ise (233 PPI).

Akıllı cihaz karşılaştırmamızın sonua geldik. Sizlerin de gördüğü gibi S4 Mini, S3 Mini’ye göre daha iyi özelliklere sahiptir. İki telefon arasında kalanların fiyat sorunu yoksa S4 Mini almalarını tercih ederiz. Eğer ayırdığım bütçe sınırlı derseniz o zaman S3 Mini’yi almanız daha uygundur.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2321 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Mobil Cihaz Karşılaştırma 5 Comments

HTC One Samsung Galaxy S4 Karşılaştırması!

Android telefonlarda lider konumunda olan Samsung her ürünüyle önde mi, yoksa bazı değişik markalar Samsung’un önüne geçebiliyor mu? HTC One ile S4’ü karşılaştırmasını yapacağımız bu makalenin sonunda her şey açığa

Mobil Cihaz Karşılaştırma 0 Comments

İPhone 5C ve HTC Desire V Karşılaştırması

Apple’ın ucuz sıfatıyla piyasaya çıkan telefonu İPhone 5C, HTC’nin Desire V’si ile karşı karşıya geliyor. Bu karşılaştırmada Apple’ın ucuz ürünü İPhone 5C HTC Desire V’yi her yönden geçiyor. İnceleyelim görelim.

Mobil Cihaz Karşılaştırma 0 Comments

General Mobile Discovery ve HTC One Mini Karşılaştırması

General Mobile akıllı telefon pazarında pek meşhur değil, ancak yaptığı telefonların özellikleri çok iyi. Ayrıca fiyat bakımından da çok uygun seyrediyor. Bakalım HTC One Mini ile başa çıkabilecek mi? General

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*