Red Crucible – 3D Kızıl Ordu Oyunu

Red Crucible   3D Kızıl Ordu Oyunu resmiSon günlerde popülerliği git gide artan 3D oyunlar artık küçük büyük herkesin flash oyunlardan daha çok ilgisini çekiyor. Bundan 10 yıl önce masaüstü bilgisayarlarda oynanan en güzel oyunların grafiklerine sahip olan yeni nesil Shockwave ve Unity tabanlı oyunlar her geçen gün daha fazla ilgi görmekle beraber altyapı bakımından da bir o kadar gelişiyor. İster online isterseniz de offline olarak oynayabileceğiniz oyunlardan geçen gün dikkatimi çeken Red Crucible oyunundan siz ziyaretçilerimize bahsetmek istiyorum.

3D Kızıl Ordu adı ile Türkçe olarak yayınlanan ve oyun severler tarafından çok fazla ilgi çeken oyunda gerçek oyunculara karşı online bir savaşa katılacaksınız. Counter Strike gibi 2 farklı takımdan oluşan oyunda terörist veya polis olarak yerinizi alın. Birbirinden farklı birçok savaş haritasının bulunduğu 3 boyutlu online savaş oyununda tank, helikopter, jeep gibi savaş arabalarını kullanarak daha heyecanlı bir oyun sergileyebilirsiniz. Takım arkadaşlarınız ile mesajlaşıp taktikler kurabileceğiniz oyunda dilerseniz kendi haritanızı kurup kendi arkadaşlarınız ile savaş yapabilirsiniz. Oyuna üye olarak daha fazla özellikten faydalanabileceğiniz gibi ziyaretçi olarak da savaş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızın özelliklerine göre grafik ayarlarını bile yapabileceğiniz şekilde tasarlanmış oyunda hafif veya ağır silahlara sahip askerlerden birisini seçerek oyuna başlayabilirsiniz. Kısmen Türkçe’ye çevrilmiş Red Crucible oyununda masaüstü savaş oyununda arayabileceğiniz neredeyse tüm özelliker mevcut. Hızlı koşmadan bomba atmaya nişan almadan araca binmeye kadar tüm özellikler elinizin alışkın olduğu tuşlarla karşınızda.


FPS (First Person Shooter) türündeki online oyuna internette gezinirken sık sık ziyaret ettiğim 3Doyuncu.com adresinde rastladım. Bunun dışında daha birçok online savaş oyunun yer aldığı 3D oyun sitesinde özellikle kaliteli oyunların paylaşılmasına özen gösteriliyor. Renkli ve oynanışı kolay oyunların yer aldığı sitede yediden yetmişe her yaşa uygun oyunlar mevcut. Ayrıca sitenin anasayfasında yayın akışı haricinde editörlerin önerdiği oyunlar da yer alıyor. Bu haftanın seçilmiş 3D oyunları ise Çiftlik Yarışı, 3D Star Wars Trench Run ve 3D Hummer Futbolu ismindeki oyunlar. Renkli ve eğlenceli Çiftlik Yarışı oyunu ilk olarak karşımıza Playstation ile çıkan Crash oyununu anımsattı bana. Sizin de oynamanızı tavsiye ederim.Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

3 Yorum
  1. 09 Ağustos 2012
  2. 02 Eylül 2012
  3. 11 Kasım 2013

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sekiz + 2 =