PES 2012’de Topa Falso Nasıl Verilir?

pes
Paylaş
 

Dünyanın en sevilen oyunlarından biri olan PES oyunları her seferinde bir sürü kişi tarafından indirilir ve oynanır. Oyun o kadar ince ve gerçeğe yakın hazırlanır ki gerçekteki oyuncuları görün PES’tek oyuncuları görmeyin. Bu son zamanlarda daha da güzel yapılmaya başlandı.

Oyunda gerçekteki gibi birçok şeyi yapabiliyoruz. Örneğin topa falso vermek. Gerçekte belirli oyuncular vardır. Topa falso verebilen ve kıvrak hareketler yapabilen belirli oyuncular. Örneklerden yola çıkarak anlatayım. Örneğin Barcelona’dan David Villa. Sol forvet oynar ve sahanın solundan kalenin karşıdan baktığınızda sağ tarafına topu atar. David Villa’nın vurduğu top kalecinin üstüne gider. Ama tam kaleciye yaklaştığında kalecinin solundan geçer ve kaleye doğru yön alır. Bir de Lionel Messi örneğini vermek istiyorum. Sağ forvette oynar. Kalenin sol tarafına vurur. Top kalecinin üstüne gider. Son anda kalecinin sağından geçerek kaleye doğru gider.

Bu hareketleri nasıl yaparız. Aşağıda gördüğünüz konsolda işaretli tuşları görüyorsunuz. Messi ile vuruş yapacağınızı varsayalım. Sağ taraftayız ve gösterdiğim tuşları basacağız. Önce şut tuşuna ve ardından Messi topa vurmadan yön tuşlarından işaretlediklerime basın. Oyuncu hangi ayağıyla vuruyorsa yön tuşlarını ona göre ayarlayın.

Bu yazı 54 kere okundu.

YAZAR HAKKINDA

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

*
REKLAM
wordpress hosting
Domain sorgulama için Turhost'u öneriyorum.
Oyun Kolu Sunoyun.com araç kiralama
Sponsorlarımız
Son 24 saatin popülerleri
Bumerang - Yazarkafe

Sitemap | RSS