PDF Dosyalarını Word’e ve Text’e Dönüştürün

PDF Dosyalarını Word’e ve Text’e Dönüştürün

Uzun uzun yazılan şeylerde genelde PDF formatı tercih ediliyor. Bu daha kolaylarına gelse gerek. Ancak zaman zaman biz de bu PDF’lerden sıkılıp yazılanları Word ya da Text’te kullanmak istiyoruz. Sadece sıkıldığımız zamanlarda değil, işimiz onu gerektiriyor olabilir. Ya da bizden istenen o olabilir.

Böyle durumlarda ne yaparız? Yana yana yazılanın Word ya da Text versiyonunu mu ararız? Hayır. Bu kadar uğraşmaya gerek yok. Şimdi bu yazıyı okuyan çoğu kişi kopyalayıp Word’e yapıştırırız diyor olabilir. Ancak PDF çok uzun yazılan yazılar için kullanıldığından muhtemelen sizin Word’e kopyalamak istediğiniz dosya da uzun olacaktır. Yüzlerce sayfayı kopyalamak çok uzun iş. Sizi bu uzun işten kurtarmak için bir program önereceğim. First PDF derdinize derman olacak. First PDF adındaki bu programı buradan indirebilirsiniz.

Bu programın boyutu çok küçük. Birkaç MB bir şey. Ne indirmek zor ne de kullanmak. Hepsi çok kolay. Bu programla birden çok PDF dosyasını Word dosyasına ya da Text dosyasına dönüştürebiliriz. Sadece Word ya da Text dosyası değil, PDF dosyalarınızı resim dosyasına da dönüştürebilirsiniz. Ancak PDF’den resme dönüştüreceğiniz PDF sayfaları az olmalı. Aksi taktirde 200 sayfa PDF dönüştürecekseniz 200 tane resim işlem sonunda karşınıza çıkacaktır. Firs PDF programı şu formatları destekliyor: DOC, RTF, TXT, BMP, JPG, GIF, PNG, TIF.

Bu program bütün Windowslarda çalıştırabileceğiniz bir program. Çok kullanışlı.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2313 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Android Uygulama Reklamları Nasıl Önlenir?

Akıllı telefon kullananların sıkça karşılaşabileceği bir durumu dile getireceğiz. Android ceplerimizde bir sürü uygulama yüklüdür. Bunların çoğu da ücretsiz uygulamalardır. Bu uygulamaları kullanırken sık sık reklamlar görüyoruz. Uygulamayı çalıştırırken tam

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Google Play’de Ülke Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Genelde bu olayı İOS işletim sistemleri için duyardık. Çünkü genelde tanınmış oyun firmaları önce İOS işletim sistemi için uygulama çıkartır. Tanıtımı yapanlar da oyunu hemen denemek için İOS’ta ülke değiştirirler.

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Bağlantı Hızı Nasıl Test Edilir?

İnternet sağlayıcıların tarifelerine baktığımızda bir çok paket vardır. Fiyat ve çevrenizdeki kablo altyapısına göre değişen bu paketlerle birlikte hızınızda değişmektedir. Peki size vaad edilen hıza erişebiliyor musunuz? İnternetinişz yavaş hızınızı

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*