Outlookta Gelen İletileri Yanıtlamak

Outlookta Gelen İletileri Yanıtlamak

Elbette milyonlarca Outlook kullanıcısı kendilerine gelen iletilere cevap olarak her seferinde yeni bir ileti oluşturmak yerine, gelen iletiye doğrudan yanıt vermeyi tercih etmektedirler. Bu yöntem sayesinde birkaç tıklama tasarrufu yapılabilmekte ve iletişim daha hızlı gerçekleşebilmektedir.

Siz de gelen iletilerinize doğrudan cevap vermek istediğinizde bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için iki farklı yol bulunur. Bunlardan ilki; size gelen iletiyi açtıktan (yani üzerine çift tıklayıp ayrı bir ileti penceresinde görüntülenmesini sağladıktan) sonra İleti sekmesinde göreceğiniz, Yanıtla düğmesini tıklamak olacaktır. Bu işlem sonucunda e-posta iletisinin en üst kısmında metninizi yazabileceğiniz boş bir alan oluşturulur.

New-Outlook-2

Cevap iletinizi düzenledikten sonra tek yapmanız gereken, Gönder düğmesini tıklamak olacaktır. Ve yeni ileti oluştururken kullanabileceğiniz tüm ayar ve seçenekler, yanıt iletileri için de geçerlidir. Diğer yöntemimiz belki biraz daha pratik gelecektir. Bu yöntemde size gelen iletiyi açmak yerine Gelen Kutusu içeriğinin listelendiği yerde iletinin üzerine fare işaretçisini getirip sağ tuşa tıklamak ve açılan seçenekler menüsünde Yanıtla seçeneğine tıklamak yeterli olacaktır. Yukarıda anlatılan yöntem kısa yoldan uygulanacak ve yanıt yazabileceğiniz alan oluşturulmuş olarak ileti penceresi karşınıza gelecektir. Metninizi yazıp ayarlarınızı yaptıktan sonra yine Gönder düğmesi ile cevap iletinizi gönderebilirsiniz. Eğer sağ tuş tıklamasıyla da uğraşmak istemezseniz, doğrudan size gelen iletiyi sol tuşla tıklayıp seçin ve ardından şerit’teki Giriş sekmesinde yer alan Yanıtla düğmesini tıklayın. En hızlı yanıtlama yöntemi bu olacaktır.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Security Essentials 4

Microsoft’un meşhur antivirüs programı Essentials (MSE) 4. Versiyonu yayınlandı. Her türlü internet sitesine düşen programı kolaylıkla bulup bilgisayarınıza kurabilirsiniz. 2011 yılında bu program beta olarak indirilmeye sunulmuştu. Şu günlerde ise

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Nasıl Format Atılır?

Fotmat çoğu zaman gerekli oluyor. Şunu hatırlatmak lazım gerekli olduğunda beklemeden format atmalısınız. Format atmazsanız bazı beklenmedik durumlar kişisel güvenliğinizin tehlikeye girmesine bile enden olabilir. Eğer herhangi bir hastalık bulaşmışsa

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Wordde Tablo Eklemek

Yazmakta olduğunuz belgenin içine tablo eklemek isteyebilirsiniz. Örneğin; açıklama, ürün formları gibi bilgilerle çalışıyorsanız, bu yazıları bir tablo içerisine yerleştirmek isteyebilirsiniz. Word 2010 ile tablo oluşturmak ve bunları belgeye eklemek

1 Comment

  1. Kenan
    Kasım 27, 21:44 Reply
    Gelen iletileri yanıtlamakta bir sorunum yok, fakat Outlook bu çoklu maillerde sorun çıkarmaya başladı. Farklı kişiler ile konuşmalar birbirinin içine giriyor bunun çözümü var mı?

Yorum Yazınız


*