Okullarda Google Yasaklandı

Okullarda Google Yasaklandı

Yasaklarla adı geçen ülkemizde bir yasak daha duyanları şaşırtacak. Dünyanın en büyük arama motoru Google’a okullardan girmek yasaklandı. Okullardan Google’a girmeye çalıştığınızda karşınıza Bu siteye erişim sakıncalı içeriğinden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı isteğiyle Türk Telekom A.Ş. tarafından engellenmiştir şeklinde bir uyarı alıyorsunuz.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda ülkemiz internet sitelerinin yasaklanmasıyla gündeme geliyor. Bu güne kadar en çok ses getiren yasak elbette ki Youtube ile ilgili. Youtube içerisinden bulundurduğu bazı videolardan dolayı ülkemizde erişimi yasaklanan sitelerden. Yasak çok uzun süre sürdü. Elbette ki yasaklar hiçbir zaman erişimi engellemek için yeterli olmadı.

Şimdi de Google gibi çok büyük bir sitenin sakıncalı içerik nedeniyle okullarda engellenmesi gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Google için böyle bir talepte bulunmadığı söyleniyor. Fakat durum gerçek. Yasak nerden geldi elbette ki anlamak güç. Ya Milli Eğitim Bakanlığının ne yaptığından haberi yok ya da Türk Telekom kafasına göre iş yapıyor.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2313 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

İnternet 0 Comments

Bing Facebook İle Yardımcı Olacak

Google’da olmayan özellik Bing’te var. Bing bünyesinde geliştirdiği özellikle Facebook üzerinden, kullanıcılarına yardımcı olacak. Microsoft’un arama motoru olan Bing bu özelliği gerçekten iyi düşünmüş. Özellikten bahsedeyim. Bing bildiğimiz gibi arama

İnternet 1Comments

Kullanışlı 10 Ajax tekniği

Ajax kullanarak sitenize görsel işlevsel özellikler katabilirsiniz. Bu ajax kullanımları her zaman sitelere ayrı bir hava katmıştır. Bazen bizim işlerimizi kolaylaştıran bazen istediğim görselliği ziyaretçiye yansıtmak için ajax çok kullanışlıdır.

İnternet 0 Comments

Facebooktan Yorumlara Cevap Özelliği

Bir çok web sitesinin yorum formlarında bulunan bir özellik artık Facebook’a da ekleniyor. Yeni eklenecek bu özellik sayesinde Facebook’un yorumlar özelliğini daha etkin kullanmak mümkün. Bildiğiniz gibi Facebook’ta bir paylaşıma

2 Comments

  1. Atakan
    Haziran 11, 10:17 Reply
    Bir hata olduğunu söyledi abi Türk Telekom, şuanda yasaklama yok :)

Yorum Yazınız


*