Okullarda Google Yasaklandı

Okullarda Google Yasaklandı

Yasaklarla adı geçen ülkemizde bir yasak daha duyanları şaşırtacak. Dünyanın en büyük arama motoru Google’a okullardan girmek yasaklandı. Okullardan Google’a girmeye çalıştığınızda karşınıza Bu siteye erişim sakıncalı içeriğinden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı isteğiyle Türk Telekom A.Ş. tarafından engellenmiştir şeklinde bir uyarı alıyorsunuz.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda ülkemiz internet sitelerinin yasaklanmasıyla gündeme geliyor. Bu güne kadar en çok ses getiren yasak elbette ki Youtube ile ilgili. Youtube içerisinden bulundurduğu bazı videolardan dolayı ülkemizde erişimi yasaklanan sitelerden. Yasak çok uzun süre sürdü. Elbette ki yasaklar hiçbir zaman erişimi engellemek için yeterli olmadı.

Şimdi de Google gibi çok büyük bir sitenin sakıncalı içerik nedeniyle okullarda engellenmesi gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Google için böyle bir talepte bulunmadığı söyleniyor. Fakat durum gerçek. Yasak nerden geldi elbette ki anlamak güç. Ya Milli Eğitim Bakanlığının ne yaptığından haberi yok ya da Türk Telekom kafasına göre iş yapıyor.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

İnternet 1Comments

Sosyal Medya ve İnternet Sitelerinin Etkileri

Geçen gün yaşadığımız deprem felaketinden sonra insanlarımız aşırı bir sağduyu örneği göstererek inanılmaz derecede yardım yapmaya başladı. Tüm illerden herkes elinden geldiğince yardım yapıyor ve ayrıca yardımlara teşvik ediyor. KArgolar

İnternet 0 Comments

İran’dan Helal İnternet Uygulaması

İran’da çok konuşulacak gelişmeler yaşanıyor. Çok uzun zamandır konuşulan helal internet İran’da sonunda yürürlüğe giriyor. Buna interneti millileştirme çalışmaları da diyebilirsiniz. İnterneti millileştirmek mümkün mü bilmiyoruz ama İran ilk adımı

Tanıtımlar 0 Comments

Seo Bilgileri İçeren Yararlı Bir Blog

Kasım 2008’de yayın hayatına başlamış özgün ve gündeme bağlı arama motoru optimizasyonu ipuçları içeren bir blogun tanıtımını yapacağız. Blogun ismi Seoliz.com ‘dur. Adı üstünde seo hakkında ipuçları, makaleler, yazılar ve tartışmalar içermektedir. Pagerank konusunda da anlatımlar ve pr cezası ile ilgili yazılar da bulunmaktadır. Gelişen internet teknolojisi ile birlikte Google’ında genel değeri ve önemi artmış bulunmaktadır. Aramalar ile siteye ulaşma oranı çok artmaktadır. Bunu sağlamanın yolu ise site geliştirme teknikleri ve siteyi arama motorlarına uygun hale getirmektir. Herhangi bir ticari amaç gütmeden sizlere bu bilgileri sunmaya çalışan yazarları ile Türk internet ortamına yararlı olabilme prensibi doğrultusunda içerek sunan bu bloga herkes davetlidir.

2 Comments

  1. Atakan
    Haziran 11, 10:17 Reply
    Bir hata olduğunu söyledi abi Türk Telekom, şuanda yasaklama yok :)

Yorum Yazınız


*