MSN Hesabıyla Skype Üzerinden Nasıl Oturum Açılır?

MSN Hesabıyla Skype Üzerinden Nasıl Oturum Açılır?

Bildiğimiz gibi MSN artık kapanacak. 2013 yılının başlarında kapatılması planlanan MSN yerine Skype geçecek. Bu nedenle şimdiden Skypeları indirmeye başlasak iyi olur. Skype MSN ile aynı işi görüyor. Görüntülü ve sesli görüşme. Hatta daha fazlası. Onun için ayrı bir hesap almak mümkün. Ancak şart değil. MSN hesabıyla Skype üzerinden oturum açabiliyorsunuz. Bunu nasıl yapabilirsiniz?

İlk olarak Skype’ı bilgisayarınıza indirin. Skype’ı indirmek için bu bağlantıya tıklayın. Bu bağlantıdaki Skype son versiyondur. Yani Skype 6. Programı indirip kurduktan sonra açtın. Karşınıza aşağıdaki resimde görünen ekran gelecek.

skype 1

Bu ekranı gördünüz. Kırmızıyla çerçeve içine aldığım yeri de görüyorsunuz. Oraya tıklayacaksınız. Oraya tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek.

skype 2

Kırmızıyla işaretlenen alanda bazı doldurmalar yapacaksınız. Oraları doldurduğunuz zaman oturum aç deyin ve MSN’inizdeki kişileri karşınızda görün. Skype kullanıyorsunuz, ama MSN adresinizde ekliolan kişilerle konuşabiliyorsunuz. Kişileriniz otomatik olarak oraya senkronize olmuş.

İşte bu şekilde Skype’a bağlanabilirsiniz. İlla ki yeni bir Skype adresi almanıza gerek yok.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2301 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi almak oldukça basittir. Öncelikle size internetten yapamayacağınız bir işlem olduğunu belirtelim. E-Devlet şifresi almak için devletin PTT kurumundan yardım almak mecburidir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun hiç fark etmez.

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Vodafone’dan 40 Kuruşa 250 SMS Almak!

Vodafone ile günlük 4 kuruş harcayarak istediğiniz kadar SMS atabilirsiniz. Vodafone böyle bir tarife ile gençlerin karşısına çıkıyor. Vodafone’daki bu tarifenin adı “Cep Özgür”. Bu tarife size 40 kuruşa sınırsız

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Cep Telefonunun Bataryası Nasıl Tam Doldurulur?

Hayatımızın bir parçası haline gelen cep telefonları her işimize yarayan cihazlar haline geldi. Sesli görüşme, mektup, internet, müzik, kamera gibi daha çoğaltabileceğimiz özellikleri bulunan cep telefonları elimizden düşmez oldu. Dolayısıyla

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*