MSN Hesabıyla Skype Üzerinden Nasıl Oturum Açılır?

MSN Hesabıyla Skype Üzerinden Nasıl Oturum Açılır?

Bildiğimiz gibi MSN artık kapanacak. 2013 yılının başlarında kapatılması planlanan MSN yerine Skype geçecek. Bu nedenle şimdiden Skypeları indirmeye başlasak iyi olur. Skype MSN ile aynı işi görüyor. Görüntülü ve sesli görüşme. Hatta daha fazlası. Onun için ayrı bir hesap almak mümkün. Ancak şart değil. MSN hesabıyla Skype üzerinden oturum açabiliyorsunuz. Bunu nasıl yapabilirsiniz?

İlk olarak Skype’ı bilgisayarınıza indirin. Skype’ı indirmek için bu bağlantıya tıklayın. Bu bağlantıdaki Skype son versiyondur. Yani Skype 6. Programı indirip kurduktan sonra açtın. Karşınıza aşağıdaki resimde görünen ekran gelecek.

skype 1

Bu ekranı gördünüz. Kırmızıyla çerçeve içine aldığım yeri de görüyorsunuz. Oraya tıklayacaksınız. Oraya tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek.

skype 2

Kırmızıyla işaretlenen alanda bazı doldurmalar yapacaksınız. Oraları doldurduğunuz zaman oturum aç deyin ve MSN’inizdeki kişileri karşınızda görün. Skype kullanıyorsunuz, ama MSN adresinizde ekliolan kişilerle konuşabiliyorsunuz. Kişileriniz otomatik olarak oraya senkronize olmuş.

İşte bu şekilde Skype’a bağlanabilirsiniz. İlla ki yeni bir Skype adresi almanıza gerek yok.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

WordPress’te Fotoğraf Sorunu!

WordPress kullanıcıları zaman zaman internette forumlara bir fotoğraf sorunu yaşadıklarını yazıyorlar. Bu sorun şöyle dile getiriliyor. Girdiğiniz içeriğin içini açtığınız zaman eklediğiniz fotoğraf görünüyor. Ama ana sayfaya tıkladığınız zaman fotoğraf

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Akıllı Telefonları Mikroskop Olarak Kullanmak

Akıllı telefonlarınızı mikroskop olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir aparat takarak telefonunuzun kamerasını mikroskoba dönüştürebilirsiniz. Bu aparat neyin nesi? Nasıl takılıyor ve hangi cihazlarda çalışıyor? Catalyst Frame adındaki cihaz akıllı telefonunuzu

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Mozilla Firefox’tan Yandex Ayarlarını Kaldırmak

Hiçbir program kullanmadan Mozilla Fşrefox’tan Yandex’in elementlerini kaldırmak istiyorsanız makalemizi okumalısınız. Mozilla Firefox’un son sürümü 21 idi. O sürüm zaten otomatik olarak Yandex’in elementleri ile geliyor. Sizin herhangi bir şey

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*