MSN Hesabıyla Skype Üzerinden Nasıl Oturum Açılır?

MSN Hesabıyla Skype Üzerinden Nasıl Oturum Açılır?

Bildiğimiz gibi MSN artık kapanacak. 2013 yılının başlarında kapatılması planlanan MSN yerine Skype geçecek. Bu nedenle şimdiden Skypeları indirmeye başlasak iyi olur. Skype MSN ile aynı işi görüyor. Görüntülü ve sesli görüşme. Hatta daha fazlası. Onun için ayrı bir hesap almak mümkün. Ancak şart değil. MSN hesabıyla Skype üzerinden oturum açabiliyorsunuz. Bunu nasıl yapabilirsiniz?

İlk olarak Skype’ı bilgisayarınıza indirin. Skype’ı indirmek için bu bağlantıya tıklayın. Bu bağlantıdaki Skype son versiyondur. Yani Skype 6. Programı indirip kurduktan sonra açtın. Karşınıza aşağıdaki resimde görünen ekran gelecek.

skype 1

Bu ekranı gördünüz. Kırmızıyla çerçeve içine aldığım yeri de görüyorsunuz. Oraya tıklayacaksınız. Oraya tıkladığınız zaman karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz ekran gelecek.

skype 2

Kırmızıyla işaretlenen alanda bazı doldurmalar yapacaksınız. Oraları doldurduğunuz zaman oturum aç deyin ve MSN’inizdeki kişileri karşınızda görün. Skype kullanıyorsunuz, ama MSN adresinizde ekliolan kişilerle konuşabiliyorsunuz. Kişileriniz otomatik olarak oraya senkronize olmuş.

İşte bu şekilde Skype’a bağlanabilirsiniz. İlla ki yeni bir Skype adresi almanıza gerek yok.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2320 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Excel Ne İşe Yarar?

Excel 2010, nümerik (sayısal) verileri işleme özelliği taşır. Word 2010 ile çeşitli yazılı belgeler oluşturulabilirken, Excel verileri analiz etme ve işleme olanağı sunmaktadır. Hesap tabloları, satış istatistiklerini gösteren belgeler, anket

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Avea’dan SMS İle Tweet Atma

Tweet atmak için telefonunuzun Twitter’a girmesine gerek yok. Twitter’a girmeden de tweet atabilirsiniz. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Twitter’a internet üzerinden bağlanmadan tweet göndermeniz mümkündür. Bunu yapmak için bir SMS atmanız yeterlidir.

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Android Cebin Düğmesi Bozulduysa Nasıl Tamir Edilir?

Android ceplerde bildiğiniz gibi fazla bir düğme yoktur. Bu nedenle hep o düğmeyi kullandığımız için bu düğmelerin bozulma ihtimali yüksektir. Bozulduğu zaman garantisi de bitti ise başınıza iş aldınız demektir.

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*