AOrhan BLOG İnternet ve Teknoloji Haberleri Blogu
a11347381839
12 Ekim 2012
Ahmet Orhan

Mobil Twitter’dan Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Son zamanlarda Twitter’a yeni bir özellik geldi. Daha önce bulunmayan bu özellik Twitter’a olan talebi daha da arttıracak gibi. Twitter’a...

Son zamanlarda Twitter’a yeni bir özellik geldi. Daha önce bulunmayan bu özellik Twitter’a olan talebi daha da arttıracak gibi. Twitter’a mobilden fotoğraf yükleyemiyordunuz. Ama artık yükleyebileceksiniz. Peki, nasıl olacak bu? Her telefondan Twitter mobile girilir. Ama her telefondan mobile girip fotoğraf yükleyemezsiniz. Çünkü Twitter yönetimi şu an için sadece belirli işletim sistemine bu özelliği verdi. Marka ayrımı yok. Sadece işletim sistemi ayrımı var.

Twitter’ın mobilden fotoğraf paylaşmasına izin verdiği işletim sistemi Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Android 4.1 Jelly Bean ve İOS 6. Bu 3 işletim sisteminden fotoğraf paylaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Windows işletim sistemi ya da Symbian’a bu özellik getirilmedi. 2 tane Android işletim sistemi ve 1 adet de Apple’ın işletim sistemine verilen bu özellik diğer markaların kullanıcılarını biraz üzse de Twitter’ın pek aldıracağını sanmıyorum.

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi çok da kullanışlı olmayan fotoğraf yükleme özelliğinin zamanla geliştirileceği düşünülüyor.

m.twitter üzerinden fotoğraf yüklemek işte böyle mümkün oluyor. Yapacağınız tek şey bir adet Android 4.0 Ice Cream Sandwich ya da 4.1 Jelly Bean işletim sistemi olan telefon almak. Bundan ayrı olacar İOS 6’da kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırak

*

Ahmet Orhan ve arkadaşlarının teknoloji,internet, wordpress ve mobil üzerine yorumlarının ve haberlerinin yayınlandığı kişisel teknoloji blogu