Masa Üstü Bilgisayar Nasıl Kablosuz İnternete Bağlanır?

Masa Üstü Bilgisayar Nasıl Kablosuz İnternete Bağlanır?

Diz üstü bilgisayarlarımızı kablosuz bağlamak kolay. Onların zaten özelliği bu. Wİ-Fİ özelliği kendilerinde bulunuyor. Kablosuz ağları buluyor ve bağlanabiliyorlar. Masa üstü bilgisayarları da kablosuz bağlamak mümkün. oysa içlerinde Wİ-Fİ cihazı falan yok. Masa üstü bilgisayarlar normalde kablolu bağlanırlar.

Masa üstü bilgisayarları nasıl kablosuz bağlarsınız? Günümüz teknolojisiyle bu da mümkün. kablosuz wireless cihazları ile bunu yapabiliriz. Kablosuz wireless cihazı nedir? Kablosuz wireless cihazı flaş bellek gibi bir yapıya sahiptir. Boyutu ve kalınlığı flaş bellekten biraz daha fazladır. Bilgisayarınıza takarsınız ve tıpkı diz üstü bilgisayar gibi modem uzakta olsa bile bağlantı yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza o kablosuz bağlantı cihazının yazılımını kuruyorsunuz. Ardından taktığınız zaman onu okuyor ve kablosuz moda geçiyor. Taktığınız zaman kablosuz ağları buluyor ve istediğinize bağlanabiliyorsunuz. Diz üstü bilgisayarın listesi gibi bir liste çıkıyor. Aralarında hiçbir fark yok.

Eğer masa üstü bilgisayarınızı sık sık taşıyorsanız bu yöntem sizin için ideal olabilir.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2298 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Bilgisayarda Android uygulamaları nasıl çalışır?

Android cihazınız yok mu ya da Android geliştiricisiniz ve uygulamalarınızı denemek mi istiyorsunuz? O halde sizlere bilgisayarda uygulamaları çalıştırabileceğiniz harika bir yöntem söylüyoruz. Android uygulamalarınızı bilgisayarda Bluestack programı yardımıyla çalıştırabilirsiniz.

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Wordde Liste Oluşturmak

Bir yazı belgesi her zaman düz metinden oluşmayabilir, birçok yerde liste öğeleri kullanılabilir. Liste içerisinde madde madde belirtilen öğeler sadece daha rahat okunabilmekle kalmaz aynı zamanda belgeyi okuyan kişinin listedeki

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

FixMobi Servisini Nasıl İptal Edebilirim

Günümüzün en popüler teknolojisi olan cep telefonlarımız, hayatımızın her alanında şüphesiz yer almaktalar. Kullanıcıların kullanımından keyif duyduğu bu cihazlar her ne kadar iletişimi kolaylaştırıp çeşitli yollarla eğlence sağlasa da, zaman

14 Comments

 1. Kemal
  Kasım 22, 12:12 Reply
  Evet güzel cihaz kablo derdını bıtırıyor.
 2. yakup
  Şubat 05, 21:12 Reply
  Wifi cihazının yazılımın link ini g-mail ime atarsanız sevinirimmm
 3. özge
  Mart 29, 10:01 Reply
  bu cihaz olmadan wifi çekmek mümkün mü??kabloyla falan çekemem mi??
 4. sorun
  Mayıs 03, 18:34 Reply
  ahmet abi bilgisayara atheros wireless'i yüklesem çalışır mı? benim bilgisayarda kablosuz ağ yoktu ama ben bu programı kurdum ve çalıştı benim bilgisayar laptop windows 7 ultimate 64 bit
  • Ahmet Orhan
   Mayıs 03, 18:41 Reply
   Masaüstü bilgisayarınızda kablosuz alıcı olmazsa program yükleyerek çalışmaz maalesef
 5. Sadık
  Mayıs 20, 22:23 Reply
  Peki fiyatlari nasil iyi cekiyormu yada laptob a gore yavasmi
 6. ali
  Mayıs 22, 18:28 Reply
  dostum wireless ile baglandıgım diz üstü bilgisayarımdan eternet kablosuyla masaüstü bilgisayarıma interneti paylasabilirmiyim bunun yöntemi varmıdır ?
  • Ahmet Orhan
   Mayıs 23, 19:38 Reply
   programlar mevcut araştırırsanız internetten bulabilirsiniz
 7. Emir
  Haziran 02, 15:27 Reply
  Abi bilgisayarımda internet yok wifi de çekmiyo telefonumda internet var telefondan wifi açıyorum ama çekmiyo işe yararmı bu Lütfen acil
 8. Gökhan
  Eylül 28, 19:56 Reply
  Bende vodofon jet modem var onu telefondada kullanabilmek için ne yapabilirim yardım edin :D
  • Gökhan
   Eylül 28, 19:57 Reply
   Masaüstü bilgisayardan Wifi paylaşımı
 9. Bünyamin
  Aralık 07, 12:38 Reply
  Program ile olmuyormu aygıtla yapıldıgını bilmiyordum çok sağolun program ile yapılsa çok iyi olur
 10. ahmet
  Aralık 09, 23:55 Reply
  benim masaüstü bilgisayarıma interneti arkadaştan çektim ve kablolu bağlantı . ve ben telefonlada wi fi ye girmek istiyorum ev içinde wifi hiç çekmiyor. ben girmek için ne yapmam lazım mekanık bır şey almak lazım mı?

Yorum Yazınız


*