Kuaiyong ile iOS’a Jailbreaksiz Uygulama Kurulumu

Kuaiyong ile iOS’a Jailbreaksiz Uygulama Kurulumu

Apple, son dönemlerde popüler bir akıllı telefon üreticisi olsa dahi, kullanıcılara sunduğu uygulama ve oyun kısıtlamaları sebebiyle eleştirilen bir firma konumunda. Özellikle sunduğu her oyun ve uygulama için ekstra ücretler talep edilmesi, bir çok kullanıcıyı zor durumda bırakarak Apple’dan vazgeçmelerine sebep oluyordu.

iPhone yada iPad cihazlarındaki uygulamaları ücretsizce yüklemek için cihaz sahiplerinin yapması gereken jailbreak işlemi, hem karmaşık hem de riskli olduğu için bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmiyordu. Özellikle jailbreakın cihazı garantı dışına çıkarması kullanıcı açısından sorun teşgil etmekteydi.

iPhone ve iPad kullanıcılarının yaşadığı problemi farkeden bir grup girişimci, bu ihtiyacı gözeterek sundukları Kuaiyong uygulamasıyla jailbreak işlemine gerek kalmaksızın program ve oyun yüklemeyi mümkün hale getirdiler. Bir çok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmaya başlanan Kuaiyong uyulamasının işleyiş ve kuruluma kısaca bir göz atalım.

İlk olarak http://bitshare.com/files/qvniqoxk/Kuaiyong.rar.html adresinden Kuaiyong bilgisayar sürümünü indiriyor ve kurulumunu yapıyoruz.

12 3 4 5İndirme işleminin tamamlanmasının ardından karşımıza gelen bu program Çince olduğu için ufak bir anlatım hazırlama ihtiyacı duyduk.

İlk olarak cihazı bilgisayarınıza bağlamanızın ardından ‘Cihaz Kayıt İşlemi‘ yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için yukarıdaki adımları takip ederek sorunsuzca işlemin sonuna gelebilirsiniz.

Cihaz kaydının tamamlanmasıyla birlikte ilk resimde bulunan ‘Arama’ menüsünü kullanarak istediğiniz programları arayabilir ve aşağıdaki resimde bulunan kırmızı buton yardımıyla uygulamaları indirebilirsiniz.

6

Uygulamalar, bu arayüz ile indirilmesi halinde otomatik olarak cihazınıza yüklenecektir. Ayrıca kurulum ve indirme esnasında bağlanma sorunu yaşayan arkadaşlar ‘Ayarlar => Bağlantılar => Wlan => Bağlı Olunan Bağlantı => HTTP PROXY’ bölümüne girip ‘MANUEL’ seçeneği seçerek aşağıdaki IP’leri girerek sorunu çözebilirler.

FREE PROXY:
116.226.47.78:8080
211.142.236.135:8888
211.157.174.52:1080
116.10.143.18:3128

Keyifli kullanımlar.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2320 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Apple-iOS 0 Comments

IPhone 5’te Acayip Sorunlar Yaşanıyor

IPhone 5 çıktığı günden beri şikayet almaya devam ediyor. Apple yeni telefonuyla müşterilerini hiç memnun edemedi. IPhone 5 hakkında yeni şikayetler var. Bu seferki şikayetler daha ilginç. Şikayetlere göre IPhone

Apple-iOS 0 Comments

Pcalc Lite Colculator İPhone Uygulaması

İPhone’un zengin uygulamalar denizinde kaybolurken bu uygulamayı sizin için seçtim. Geçen gün kampüsteki fotokopicide işim vardı. Benden önce biri gitmiş bir hesap makinesi istiyordu. Fotokopici hesap makinesini verdi. Adam kaç

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Android Cihazınız Nasıl Hızlandırılır?

Androidli cihazlarda tıpkı bilgisayarlar gibi kullandıkça zaman içinde yavaşlamaya başlar. Bunun en önemli nedeni, kullandıkça bilgisayarın hafızasında tuttuğu şeylerin artmasıdır. Bu durum bilgisayarın yükünü arttırmakta ve yavaşlamasına neden olmaktadır. Android

3 Comments

  1. ahmet
    Nisan 08, 09:41 Reply
    indirme linki uçmuş. yardımcı olabilir misin?
  2. Sahin
    Mayıs 24, 12:04 Reply
    pcye inmiyor bilader kuaiyong,ios cihazıma indirdim de pcye. İnmiyor

Yorum Yazınız


*