Kuaiyong ile iOS’a Jailbreaksiz Uygulama Kurulumu

Kuaiyong ile iOS’a Jailbreaksiz Uygulama Kurulumu

Apple, son dönemlerde popüler bir akıllı telefon üreticisi olsa dahi, kullanıcılara sunduğu uygulama ve oyun kısıtlamaları sebebiyle eleştirilen bir firma konumunda. Özellikle sunduğu her oyun ve uygulama için ekstra ücretler talep edilmesi, bir çok kullanıcıyı zor durumda bırakarak Apple’dan vazgeçmelerine sebep oluyordu.

iPhone yada iPad cihazlarındaki uygulamaları ücretsizce yüklemek için cihaz sahiplerinin yapması gereken jailbreak işlemi, hem karmaşık hem de riskli olduğu için bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmiyordu. Özellikle jailbreakın cihazı garantı dışına çıkarması kullanıcı açısından sorun teşgil etmekteydi.

iPhone ve iPad kullanıcılarının yaşadığı problemi farkeden bir grup girişimci, bu ihtiyacı gözeterek sundukları Kuaiyong uygulamasıyla jailbreak işlemine gerek kalmaksızın program ve oyun yüklemeyi mümkün hale getirdiler. Bir çok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmaya başlanan Kuaiyong uyulamasının işleyiş ve kuruluma kısaca bir göz atalım.

İlk olarak http://bitshare.com/files/qvniqoxk/Kuaiyong.rar.html adresinden Kuaiyong bilgisayar sürümünü indiriyor ve kurulumunu yapıyoruz.

12 3 4 5İndirme işleminin tamamlanmasının ardından karşımıza gelen bu program Çince olduğu için ufak bir anlatım hazırlama ihtiyacı duyduk.

İlk olarak cihazı bilgisayarınıza bağlamanızın ardından ‘Cihaz Kayıt İşlemi‘ yapmanız gerekmektedir. Bu işlem için yukarıdaki adımları takip ederek sorunsuzca işlemin sonuna gelebilirsiniz.

Cihaz kaydının tamamlanmasıyla birlikte ilk resimde bulunan ‘Arama’ menüsünü kullanarak istediğiniz programları arayabilir ve aşağıdaki resimde bulunan kırmızı buton yardımıyla uygulamaları indirebilirsiniz.

6

Uygulamalar, bu arayüz ile indirilmesi halinde otomatik olarak cihazınıza yüklenecektir. Ayrıca kurulum ve indirme esnasında bağlanma sorunu yaşayan arkadaşlar ‘Ayarlar => Bağlantılar => Wlan => Bağlı Olunan Bağlantı => HTTP PROXY’ bölümüne girip ‘MANUEL’ seçeneği seçerek aşağıdaki IP’leri girerek sorunu çözebilirler.

FREE PROXY:
116.226.47.78:8080
211.142.236.135:8888
211.157.174.52:1080
116.10.143.18:3128

Keyifli kullanımlar.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2299 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Mobil Cihazlar 0 Comments

Samsung Galaxy S 3 Root Edildi

Tanıtımıyla büyük yankı uyandırmayı başaran Samsung’un yeni telefonu Galaxy S 3 çok konuşuldu. Şimdilerde bir konu ile ilgili daha haberler gündemimize oturmuş durumda. Samsung Galaxy S 3’e root erişimi sağlandı.

Mobil Cihazlar 1Comments

GM Discovery Ölü Piksel Hakkında

GM Discovery cihazlarda karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de ölü piksel sorunudur. Bu sorun insanların GM Discovery’e karşı bakış açısını önemli derecede değiştirmiştir. En alınası telefonlardan bir tanesi olan GM Discovery

Apple-iOS 1Comments

Traffic Racer: Yerli yapım bir İOS oyunu

Malum Apple Store üzerinde pek Türk yapımı oyunları görebilmek mümkün olmuyor, olanlarda çoğu zaman mağazanın karanlık köşelerinde kaybolup gidiyor. Oysa Traffic Racer bu ezberi bozan ve Apple Store’un en çok

2 Comments

  1. ahmet
    Nisan 08, 09:41 Reply
    indirme linki uçmuş. yardımcı olabilir misin?

Yorum Yazınız


*