Kaybedilen Wireless Şifresi Nasıl Bulunur

Kaybedilen Wireless Şifresi Nasıl Bulunur

Günümüzde bir çok firma, kafe ve evler wireless modemlerle internet dağıtımı ve kullanımı yapıyorlar. İnternet kullanıcılar için akıllı telefonlar tarafından kullanılması sayesinde bir hayli popülerleşen ve kablo yayıntısından kurtaran bu modemler, artık bir çok evde mevcut ve firmaların kampanyaları ile daha da yaygınlaşıyor.

Wireless modemlerde güvenlik sağlamak ve üçüncü şahısların ağınıza erişip veri alışverişini aktarmak amacıyla bulunan şifre sistemi genellikle kullanıcılar tarafından konulan karışık ve bir hayli komplike şifreler içerir. Genellikle kullanıcıların şifreyi not almak sayesinde hatırladıkları bu şifreler eğer herhangi bir şekilde unutulursa kurtarılması için modeme reset atmayı gerekli kılar. Modeme reset atmak her ne kadar işlevsel ve net bir çözüm olarak bilinse de uzun zaman önce wireless şifresi kayboldu sorunları için yazılan bir program kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm olarak geliyor.

wireless_sifre_ogrenme

Encryption Software tarafından kodlanmış bir program olan WirelessKeyView, hackten tamamiyle bağımsız olan güvenli bir şifre programıdır. İlk görüşte komşu şifrelerini bulma hevesi uyandırsa da, programın çalışma mantığı tamamen  bilgisayarda daha önce giriş yapılmış olan şifrelerin gösterilmesi mantığına bağlı.

WirelessKeyView İndir!

Tamamen güvenli bir yazılım olarak sunulmakta olan bu program, bir çok şifre unutma vakası karşısında performansını kanıtlamış bir programdır. Öyle ki bir çok wireless modem sahibi, herhangi bir şifre eksikliği durumunda bunu kullanmakta ve modem şifreleri olarak hatırlamaları bile zor olan şifreleri seçmektedirler.

Keyifli kullanımlar.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2299 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Nasıl Blog Yazarı Olunur?

Günümüzde ekstra iş yapmak isteyenlere blog yazarlığı yakışır. Blog yazarlığı herkesin yapacağı bir iş değildir. Bu işin de kriterleri vardır. İşin kriterlerine uygunsanız bu iş rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak çoğu kişinin

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Pvp Serverler Nedir ve Nasıl Oynanır?

Pvp serverler ile ilgili birçok soru görüyor ve yanıtlamaya çalışıyoruz. Tüm soru ve yanıtlarımızı bir araya getirsek muhtemelen kalınca bir kitap ortaya koyabiliriz. Tüm bu soru ve cevapları şu anda

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Facebook’ta Haber Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Facebook’a günden güne yeni özellikler ekleniyor. Yeni uygulamaları da söylemeden geçmeyeceğim. Pek azımızın bildiği, çoğumuzun bilmediği bir Facebook özelliği var. Belki dikkatinizi çekmiştir. Ancak dikkatini çekmeyen birileri olduğu konusunda fikrim

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*