Kaybedilen Wireless Şifresi Nasıl Bulunur

Kaybedilen Wireless Şifresi Nasıl Bulunur

Günümüzde bir çok firma, kafe ve evler wireless modemlerle internet dağıtımı ve kullanımı yapıyorlar. İnternet kullanıcılar için akıllı telefonlar tarafından kullanılması sayesinde bir hayli popülerleşen ve kablo yayıntısından kurtaran bu modemler, artık bir çok evde mevcut ve firmaların kampanyaları ile daha da yaygınlaşıyor.

Wireless modemlerde güvenlik sağlamak ve üçüncü şahısların ağınıza erişip veri alışverişini aktarmak amacıyla bulunan şifre sistemi genellikle kullanıcılar tarafından konulan karışık ve bir hayli komplike şifreler içerir. Genellikle kullanıcıların şifreyi not almak sayesinde hatırladıkları bu şifreler eğer herhangi bir şekilde unutulursa kurtarılması için modeme reset atmayı gerekli kılar. Modeme reset atmak her ne kadar işlevsel ve net bir çözüm olarak bilinse de uzun zaman önce wireless şifresi kayboldu sorunları için yazılan bir program kullanıcıların ihtiyaçlarına çözüm olarak geliyor.

wireless_sifre_ogrenme

Encryption Software tarafından kodlanmış bir program olan WirelessKeyView, hackten tamamiyle bağımsız olan güvenli bir şifre programıdır. İlk görüşte komşu şifrelerini bulma hevesi uyandırsa da, programın çalışma mantığı tamamen  bilgisayarda daha önce giriş yapılmış olan şifrelerin gösterilmesi mantığına bağlı.

WirelessKeyView İndir!

Tamamen güvenli bir yazılım olarak sunulmakta olan bu program, bir çok şifre unutma vakası karşısında performansını kanıtlamış bir programdır. Öyle ki bir çok wireless modem sahibi, herhangi bir şifre eksikliği durumunda bunu kullanmakta ve modem şifreleri olarak hatırlamaları bile zor olan şifreleri seçmektedirler.

Keyifli kullanımlar.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2321 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Windows 8 Phone Telefona Şifre Koymak

Windows 8 işletim sistemine sahip olan ceplerin kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaştı. Kullanırken karşılaşılan sorunlar da bu nedenle arttı. Karşılaşılan sorunlardan bir tanesini burada dile getireceğiz. Son zamanlarda en çok merak

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Wordde Gölgelendirme

Gölgelendirme efekti, yazınızın belli bir bölümünün arkaplan rengini değiştirerek vurgu yapmanızı sağlayan bir özelliktir. Böylece yazınızda dikkat çekmek istediğiniz hususları vurgulayabilirsiniz. İstatistiksel bilgiler verirken ya da belirli hedeşeri alt alta

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Access Veriyi Doğru Girmek

Veritabanına hatasız bilgi eklemek firmalar için olduğu kadar, evinde kendi veritabanını oluşturan bilgisayar kullanıcıları için de önemli bir konudur. Bir kitapevinin deposunda bulunan kitaplardan bazılarının ISBN numarasının veritabanına yanlış girilmesi

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*