İnternet Explorer’da Ana Sayfa Nasıl Ayarlanır?

İnternet Explorer’da Ana Sayfa Nasıl Ayarlanır? resmiBilgisayarımızın vazgeçilmezi olan tarayıcılar zaman zaman ana sayfayı değiştirebiliyor. Örneğin Google ana sayfa iken Avg’den arama yapıyoruz.

Neden böyle oluyor? Siz yapmadan durup dururken böyle oluyorsa bunun tek sebebi internetten indirip kurduğunuz  bazı dosyalardır. Kurulumun yapıldığı sırada engelleyebileceğiniz bu toolbarlar siz engellemediğiniz için tarayıcılarınızın ana sayfası oluyor. İşaretli tikleri okuyarak bir kısmını kaldırırsak ana sayfamız hiç değişmeyecektir. Neden değiştiği konusunu anlamışsınızdır.

Şimdi bu ana sayfayı iptal edip tekrar ana sayfamızı eski haline getirmeyi öğreneceğiz. Yapmanız gereken işlemleri sırasıyla anlatacağım:

  • İlk olarak İnternet Explorer tarayıcınızı açın.
  • Sağ üst köşede sayfayı kapatma butonunun altında bulunan dişli çark işaretine tıklıyoruz.
  • Oradan alttan üçüncü sırada bulunan “İnternet Seçenekleri” butonuna tıklıyoruz.
  • Orada “Giriş sayfası sekmeleri oluşturmak için her adresi kendi satırına yazın” bölümü vardır. Yanında ev işareti olan bir bölüm bu.
  • O kutucuğa http://www.google.com.tr/ linkini yapıştırın.
  • Yapacağınız işlem bu kadar. Sonra uygula deyin ve ardından tamam deyin.
  • Sonra tarayıcınızı kapatıp açın, her şey eski haline dönmüş olacaktır.


Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


beş + = 9