Gizli Numaralardan Gelen Çağrılar Nasıl Engellenir

Gizli Numaralardan Gelen Çağrılar Nasıl Engellenir

Yabancı kişilerden gelen çağrılar, bir çok kişi için can sıkıcı olabiliyor. Özellikle bu çağrıların numarasız olarak gelmesi ve bazen tacize varan raddelere ulaşması bir çok kişiyi rahatsız ediyor. Bunun için dava edilen onlarca yabancı numara varken, bir çok kişi gizli numaraları kendinden uzak tutmanın çeşitli yollarını arıyorlar.

Uzun süredir kullanıcıların ihtiyaç duyduğu ‘Gizli Numaraları Engellemek‘ için bir takım programlar, uygulamalar üretilmişti. Hatta bunun yanı sıra bir çok kullanıcı bir takım internet sitelerine numaralarını girerek bu işlemi gerçekleştirmeye çalışıyordu ki bu çabaların neredeyse tamamı başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Telefon operatörleri, kullanıcıların kişisel haklarını korumak ve başka kişilerce numara olmaksızın taciz edilmelerine engel olmak amacıyla çeşitli girişimlerde bulundular. İnternette bulunan sahte siteler ile programlardan korumak isteyen ve kişisel gizliliklerine önem veren operatörler çeşitli kodlar ve çözümler yayınladılar. Eğer benzer bir soruna sahipseniz siz de aşağıdaki kodları kullanarak rahatlıkla gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyebilirsiniz.

TURKCELL Hatlarda Gizli Numara Engelleme

Türkcell hat sahibiyseniz ve gizli numara sorunu yaşıyorsanız, operatörün kullanıcılar için sunduğu 5 haneli kodu tuşlayıp arayarak gizli numaraları engelleyebilir veya açabilirsiniz.
Gizli Numara Çağrılarını Engelleme Kodu:              *253#
Gizli Numara Çağrılarını Aktifleştirme Kodu:       #253#

AVEA Hatlarda Gizli Numara Engelleme

Avea hat sahibiyseniz, ilk olarak sunduğumuz Türkcell ile aynı şekilde hattı gizli numaralara kapatmanız veya aktifleştirmeniz mümkün. Yukarıda bulunan kodları kullanabileceğiniz gibi ayrıca *100# kodunu tuşlayarak işlemler menüsünden gizli numaralarla ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz.

VODAFONE Hatlarda Gizli Numara Engelleme

Vodafone, diğer operatörlerin aksine atacağınız bir kısa mesaj ile bu işlemi yapmanıza olanak sağlıyor.
Gizli Numara Çağrılarını Engellemek İçin:  “GIZLI AC” yaz “7046“a gönder.
Gizli Numara Çağrılarını Aktifleştirmek İçin: GIZLI KAPAT” yaz “7046“a gönder.

Umarım bu makale sizin için faydalı olmuştur.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ?

Instagram İçeriği Websitede Nasıl Paylaşılır

Popüler fotoğraf uygulaması Instagram, uzun zamandır gündemde yer alan yegane programlardan biri. Öyle ki sunduğu resim filtreleme seçenekleri, kaliteli fotoğraf düzenleme özelliği gibi opsiyonlarının yanı sıra son zamanlarda ‘Vine‘ uygulamasına

Nasıl Yapılır ?

Access Para Birimi Veri Türü Özellikleri

Para Birimi veri türüyle çalışırken de Alan Özellikleri’ni kullanarak bazı ayarları gerçekleştirebilirsiniz. Biçim özelliğini değiştirerek para miktarlarının veritabanına kaydedilirken ve gösterilirken kullanmasını istediğiniz görünümü seçebilirsiniz. Bunun için, öncelikle Para Birimi

Nasıl Yapılır ?

Windows’da Ekran Çözünürlüğü Ayarları Nasıl Yapılır?

Windows bilgisayarınızda ekran çözünürlüğünü kendinize göre belirleyebilirsiniz. Duruma göre ekran çözünürlüğünü düşürmeniz gerekebilir. Ya da düşük ekran çözünürlüğünden yükseltmeniz gerekebilir. Ekran çözünürlüğü ayarlarını nasıl yapabilirsiniz? Microsoft bunu çok basit kılmıştır.

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


× 9 = elli dört