Fraps Nedir, Nasıl Kullanılır?

Fraps Nedir, Nasıl Kullanılır?

Fraps bilgisayarın ekranında yaptığınız her şeyi video şeklinde kaydetmeye yarayan bir programdır. Fraps programını indirmek için buraya tıklayın.

Program indiyse yapacağınız şeyler çok kolay. Yukarıda yapabileceğiniz 4 ayar mevcut. Birincisi genel ayarlar. İkincisi FPS ayarları. Üçüncüsü çekeceğiniz video ayarları, dördüncüsü ise fotoğraf çekme ayarı. Oyun içine girdiğiniz zaman çalıştırabileceğiniz bu program kaliteli video kayıtları yapabiliyor. Movies bölümüne girdiğinizi zaman asıl sizi ilgilendirenleri göreceksiniz.

Movies bölümünde gördüğünüz gibi “video capture hotkey” alanı var. Bu alan videoyu başlatacağınız tuşu gösteriyor. Değiştirmeniz mümkün. Yukarıda “folder to save movies in” bölümü bulunuyor. Burası da videoların nereye kaydolacağını belirtir. Orayı değiştirebiliyorsunuz. Örneğin ben masa üstünü seçtim. Normalde programın kurulu olduğu yere gider. Orası da disk c alanıdır. Daha sonra yapabileceğiniz ayarlardan video kalitesi ayarları var. Fps modu videonun kalitesini gösterir. 60 fps en yükseğidir. İsterseniz aşağıdaki boşluğa istediğiniz kaliteyi yazabilirsiniz. Yan tarafta da “full-size ve half size” ayarları var. Half size dediği yarım ekran anlamında. Size zaten boyut manasına gelir. Full size de tam ekran manasında. Oradan istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

Fraps kullanımı bu kadar. Kolaylıkla kullanabileceğinizi düşünüyorum.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2321 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Android Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android 6.0’ın tanıtılmasından sonra bu tür pratik bilgiler önem kazanmaya başladı. Şu an cihazınıza Android 5.0 güncellemesi gelmiş olabilir.  Peki, yüklemek için ne yapmanız gerek? Android cihazınızın kalbi olan ayarlar

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Excel Hücrelere Veri Girmek

Excel 2010 kullanırken hücrelere çeşitli veriler girmemiz gerekir. Bu bilgiler sayısal değerler, formüller veya bir metin olabilir. Çalışma sayfasında hücreler arasında gezinme yöntemlerini uygulayarak seçtiğiniz (etkin olan) hücreye bu verileri

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Media Player’a Yapıştırılan Müziklerin Kaynağını Bulmak

Çoğumuz bilgisayarımızdaki müziklerin nerelerde olduğunu bilmeyiz. O kadar çok müzik vardır ki canımız birini dinlemek istediğinde ararız ararız bulamayız. Başıma gelen bir örneği anlatayım. Bir gün bilgisayarımda müzik dinlerken uzun

1 Comment

  1. Ali Yalçın
    Haziran 03, 18:33 Reply
    Fraps adını geçenlerde bir eğitim videosu izlerken duymuştum. Merak edip daha sonra bakayım diye not etmiştim. Okuyup öğrendim bende bir kaç video çekmiştim Camtasia ile 1-2 tane de Fraps ile çekeyim bakalım nasıl olacak..

Yorum Yazınız


*