Facebook Bildirimleriniz Cebinize SMS İle Gelsin

Facebook Bildirimleriniz Cebinize SMS İle Gelsin

Facebook neredeyse her gün ziyaret ettiğimiz bir sosyal paylaşım sitesi haline geldi. Neredeyse demek biraz fazla oluyor galiba. Öyle zaten. Her gün mutlaka Facebook’a giriyoruz. Bir durum paylaştığımızda acaba beğeni gelmiş mi diye merak ediyoruz. Bir fotoğraf paylaştığımızda da durum böyle. Ya da biri mesaj atmış olabilir. Biz de o sıralarda Facebook’a bağlanamıyoruzdur. Cepten de bağlanamayabiliriz. Cep telefonumuz desteklemiyor olabilir.  Bu nedenle Facebook’un geliştirmiş olduğu SMS özelliği ile cep telefonu hangi marka, hangi model olursa olsun artık Facebook’taki bildirimlerinizi alabileceksiniz. Nasıl mı? Anlatayım.

  1. İlk yapmanız gereken Facebook hesabınıza giriş yapmak.
  2. Ardından yine her zaman kullandığımız yer olan Ana Sayfa butonunun yanındaki oka tıklıyoruz.
  3. Oradan hesap ayarları kategorisini seçiyoruz.
  4. Bunu yaptıktan sonra karşımıza Facebook’un kalbi çıkıyor. Her türlü şeyi yapabileceğimiz bir alandan bahsediyorum. Bu alandan seçmemiz gereken yer sol taraftaki Facebook logosunun altındaki kategorilerden mobil kategorisi.
  5. Mobil kategorisine tıkladıktan sonra orada cep telefonu numaranı kaydedeceğin bir alan var. Oraya numaranı yaz ve kaydet.
  6. Sonra numara yazdığın yerin altında “kısa mesajları etkinleştir” var ona tıklıyoruz.
  7. Ona tıkladıktan sonra karşına ülkeni ve operatörünü seçeceğin bir bilgi kutucuğu çıkıyor.
  8. Gerekli bilgileri verdikten sonra “sonraki” butonuna tıklıyoruz.
  9. Ardından sizin cep telefonunuza bir mesaj geliyor. O mesaja “F” yazıp orada yazan, ancak benim hatırlayamadığım numaraya göndermeni istiyor.
  10. İşlem bu kadar. Artık bildirimleriniz cep telefonunuza mesaj olarak geliyor.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Reklam mesaj, mail ve aramalarıyla ilgili bilgi

Çok alışveriş yapan, internette çok dolanan ya da hali hazırda numaranızı ve mailinizi bir yerlere vermiş biriyseniz ve en önemlisi bu güne kadar gelen spam mesaj ve aramalardan bıktıysanız sizlere

Nasıl Yapılır ? 2 Comments

Orijinal Dilli Filmlere Otomatik Alt Yazı Bulmak

Film izlemeyi seven biri iseniz ve özellikle orijinal dilli filmleri seviyorsanız otomatik alt yazı bulmak size büyük kolaylık sağlayacaktır. Eğer izlediğiniz dili ana diliniz gibi bilmiyorsanız. Genelde alt yazı tercih

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Apple’ın tanıtım reklamları sürüyor

Apple yeni cihazları olan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile ilgili yürütülen olumsuz kampanyalara karşılık vermek ve telefonu kendince tanıtmak için tanıtım reklamlarına devam ediyor. Bazı özelliklerinin gösterildiği bir

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*