Facebook Bildirimleriniz Cebinize SMS İle Gelsin

Facebook Bildirimleriniz Cebinize SMS İle Gelsin

Facebook neredeyse her gün ziyaret ettiğimiz bir sosyal paylaşım sitesi haline geldi. Neredeyse demek biraz fazla oluyor galiba. Öyle zaten. Her gün mutlaka Facebook’a giriyoruz. Bir durum paylaştığımızda acaba beğeni gelmiş mi diye merak ediyoruz. Bir fotoğraf paylaştığımızda da durum böyle. Ya da biri mesaj atmış olabilir. Biz de o sıralarda Facebook’a bağlanamıyoruzdur. Cepten de bağlanamayabiliriz. Cep telefonumuz desteklemiyor olabilir.  Bu nedenle Facebook’un geliştirmiş olduğu SMS özelliği ile cep telefonu hangi marka, hangi model olursa olsun artık Facebook’taki bildirimlerinizi alabileceksiniz. Nasıl mı? Anlatayım.

  1. İlk yapmanız gereken Facebook hesabınıza giriş yapmak.
  2. Ardından yine her zaman kullandığımız yer olan Ana Sayfa butonunun yanındaki oka tıklıyoruz.
  3. Oradan hesap ayarları kategorisini seçiyoruz.
  4. Bunu yaptıktan sonra karşımıza Facebook’un kalbi çıkıyor. Her türlü şeyi yapabileceğimiz bir alandan bahsediyorum. Bu alandan seçmemiz gereken yer sol taraftaki Facebook logosunun altındaki kategorilerden mobil kategorisi.
  5. Mobil kategorisine tıkladıktan sonra orada cep telefonu numaranı kaydedeceğin bir alan var. Oraya numaranı yaz ve kaydet.
  6. Sonra numara yazdığın yerin altında “kısa mesajları etkinleştir” var ona tıklıyoruz.
  7. Ona tıkladıktan sonra karşına ülkeni ve operatörünü seçeceğin bir bilgi kutucuğu çıkıyor.
  8. Gerekli bilgileri verdikten sonra “sonraki” butonuna tıklıyoruz.
  9. Ardından sizin cep telefonunuza bir mesaj geliyor. O mesaja “F” yazıp orada yazan, ancak benim hatırlayamadığım numaraya göndermeni istiyor.
  10. İşlem bu kadar. Artık bildirimleriniz cep telefonunuza mesaj olarak geliyor.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2320 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 2 Comments

Facebook Yeni Tasarıma Geçmek (2013)

Facebook uzun zamandır yeni bir tasarım üzerinde çalışıyordu. İşin yavaş yavaş sonlarına yaklaştığımız için bu tasarımının denemsini bizlerle paylaşmak istedi. Ancak Facebook bizi kendisi yeni tasarıma geçirmiyor. Bizim birkaç işlem

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Wordde Tablolarda Formüllerin Kullanımı

Bütçe istatistikleri, satış raporları gibi belgeleri hazırlarken çeşitli rakamları yansıtan tablolar kullanılabilmektedir. Çoğu zaman da bu tabloların alt kısımlarında toplam değerleri yansıtan bir hücre bulunmaktadır. Tablodaki değerleri hesap makinesi kullanarak

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

PDF Dosyalarını Word’e ve Text’e Dönüştürün

Uzun uzun yazılan şeylerde genelde PDF formatı tercih ediliyor. Bu daha kolaylarına gelse gerek. Ancak zaman zaman biz de bu PDF’lerden sıkılıp yazılanları Word ya da Text’te kullanmak istiyoruz. Sadece

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*