Facebook Bildirim Sesini Kapatmak

Ekran Alıntısı
Paylaş
 

Facebook’u kullanırken bu ara bir değişikliklik hissettiniz mi ? Açıkçası ben çok rahatsız olacağım bir değişiklik hissediyorum . Kısa bir süredir, facebook üzerinden gelen her yorum ve bildirimlerde “dıgıt” diye bir uyarı sesi durmadan kafamı yiyor. Gelişmiş hoparlör seçeneklerinden tarayıcının sesini kapatsamda bunun işe yaramadığı görmem uzun sürmedi ve hemen arayışa koyuldum.
Ekran Alıntısı

Bildirim Sesi Nasıl Kapatılıyor  ?

Facebook’a girdikten sonra sağ üst köşeden ayarlar simgesine tıklıyoruz, ardından hesap ayarları kısmına giriyoruz. Gelen sayfada sol menüde 6. satırda bulunan“bildirimler” yazısına tıklıyoruz. Burada “Bildirimleri Nasıl Alırsın” kısmındaki Facebook üzerinden yazısının üzerine tıklıyoruz. Mavi kısım içerisinde bulunan “Her yeni bildirim alındığında ses çal” yazısının sol tarafında bulunan kutucuktaki ” Tik “ işaretini kaldırarak “tamam”a tıklayarak işimizi bitiriyoruz. Huzurlu facebook kullanımına devam edebilirsiniz :)

Sohbet Sesini Nasıl Kapatırım ?

Sağ alt köşedeki sohbet ekranından seçenekler simgesine tıklayın, sohbet sesleri seçili ise üzerine bir kere daha tıklayın ” Tik ” işareti gittiyse işlem başarı ile tamamlanmıştır.

 Bu yazı 242 kere okundu.

YAZAR HAKKINDA

Beykent Üniversitesi - English New Media, Teknoloji bağımlısı. Aorhan, Anarschi ve Milliyet Blog Ailesi bireyi, Freelance Grafiker, Doğa ve Nesne Fotoğrafçısı, Üst Düzey Photoshop ve
  • Site Yorum

Bir yorum bırak


dokuz × = 45

wordpress hosting
Domain sorgulama için Turhost'u öneriyorum.
Oyun Kolu Sunoyun.com araç kiralama
Sponsorlarımız
cep telefonu oyunları oyun oyna araba oyunları OYUNLAR yanmaz sünger canlı tv izle ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım süngeri malta dil okulları
Son 24 saatin popülerleri
Bumerang - Yazarkafe

Sitemap | RSS