Eprint Teknolojisi Nasıl Kullanılır?

Eprint Teknolojisi Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatımızda sık sık kullandığımız bir cihaz olan yazıcı bir çok işimizi görüyor. Fotoğraf, baskı, çıktı almamıza yardımcı oluyor. Bu yazıcılar bilgisayarımıza bir kablo aracılığı ile bağlanıyorlar. Bağlansınlar ki bilgisayardan gönderdiğimiz belgeleri yazdırabilelim. Böyle olmasa o belgeleri nasıl yazıcıya gönderirdik? Ancak son 2 yıldır gelişen bir teknoloji olan eprint, kablosuz olarak yazıcı kullanmamıza olanak tanıyor. bir e-posta yardımıyla belgeleri yazıcıya aktarıyoruz. Ardından yazcı işlevini yerine getiriyor. Nasıl mı?

HP’nin geliştirdiği e-print teknolojisini şöyle açıklayayım. Her yazıcıda bulunmayan bu teknolojiyi kullanmak için:

  1. Yazıcının bilgisayar kurulumunu yapmak gerekiyor.
  2. Ardından eprintcenter.com adresine tıklayın. Oradan oturum aç deyin.
  3. Eprint özelliği taşıyan her yazıcının mutlaka kendi e-posta adresi vardır. Bu adresle yazıcımızı eprintcenter.com adresine kaydını yapıyoruz.
  4. Kayıt için gerekli kodu da cihazımızı ağa bağlayarak alabiliriz.
  5. Daha sonra @hpprint.com adresimizi alıyoruz.
  6. Gerekli ayarları yaptıktan sonra hp eprint uygulamasını kullanmaya başlıyoruz.
  7. Daha sonra yapmamız gereken sadece belirlediğimiz e-postaya ileti göndermek.
  8. İster cep telefonundan, ister tablet bilgisayardan, isterseniz de masa üstü veya diz üstü bilgisayardan e-posta gönderin.
  9. Gönderdiğimiz e-postada yazdırılacak belgeyi bulan uygulama o belgeyi yazdırır.
  10. Siz e-postayı gönderdiğiniz zaman yazıcı ağa bağlı değilse yazıcı çalışmayacaktır.

Gördüğünüz gibi eprint uygulamasını kullanmak çok kolay. Kolay gelsin.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 4 Comments

Windows 7 ve 8 İşletim Sistemini Aynı Bilgisayarda Kullanmak

Windows 7’den 8’e hala geçmemiş olabilirsiniz. Bunun nedeni Windows 7’den vaz geçemiyor oluşunuz olabilir. Windows 7’den vaz geçmek zorunda değilsiniz. İki işletim sistemini de aynı anda kullanmanız mümkündür. Peki, iki

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Internet Explorer Ana Sayfa Ayarlama

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri bildiğiniz gibi Windows işletim sistemleriyle ön yüklü olarak geliyor. Son zamanlarda yerini Chrome kaptırdı ama kullananı hala çok fazla diyebiliriz. Şimdi bu gerçekten çok

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Facebook Şifresi Unutulursa Nasıl Yenilenir?

İnsanlar bu gibi durumlarla çok karşılaşıyorlar. Facebook şifrelerini unutuyorlar, bir daha giremiyorlar. Bu nedenle şifreyi yenilemeyi bilmeyenler yeniden Facebook hesabı alıyorlar. Aslında bunların hiçbirine gerek yok. Hangi hesabınız olursa olsun.

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*