Biri Kablosuz Ağ Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Biri Kablosuz Ağ Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnternet sahipleri çeşit çeşit modem kullanırlar. Huawei’den tutun da ttnetin modemine kadar. Bunlar arasında eskiden Koç netin şu an Vodafone netin bulunan biri internette var. Biri Vodafone net olduktan bir süre sonra Vodafone modemleri üretmeye başladı. Yeni kullanıcılarına onlardan veriyor. Peki, bu modemlerde şifre değişikliği ya da modemin isminin değiştirilmesi gibi durumlar nasıl yapılıyor?

Vodafone net haline geldikten sonra olsun ya da Koç net halindeyken olsun modem getirilirken yanında mutlaka modemin CD’si vardır. O modem CD’sini kullanarak bilgisayarımıza AirTies Network Assistant programını kuruyoruz. Kurduğunuz zaman programı açtığımızda karşımıza bu ekran gelir. Ortada bulunan modem simgesine tıklayıp “kablosuz ayarlar seçeneğini seçiyoruz.

Kablosuz ayarlar seçeneğine tıkladığımız zaman karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Şifre yazan yere dilerseniz yeni şifre girebilirsiniz. Kablosuz ağ adı yazan yere de ağınızın kablosuz aramalarda hangi isimle bulunacağını yazıyorsunuz. Ardından yapacağınız işlem bitiyor. Sadece tamama tıklamanız yeterli olacaktır.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2312 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Wordde Yazıya Simgeler Eklemek

Birçok yazı türü, değişik para birimi sembolleri, aksan işaretli harşer, telif hakkı sembolü, matematik sembolleri gibi standart olmayan yazı karakterlerini içermektedir. Çeşitli dergi, gazete, Internet sitesi ve benzeri diğer yazılı/görsel

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Kolay Yoldan MP3 Kesmenin Yolları

Bazen MP3’lerimizin bazı bölümlerini o MP3’ün içinde görmek istemeyiz. Bu bölüm reklam veya başka rahatsız edici bir şey olabilir. Bu bölüm olmasa şarkı daha çok zevk verecek deriz. O bölümü

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Blogger Özellikleri

Dünyanın en çok kullanılan ücretsiz blog servislerinden biri olan Blogger’dan blog alma konusuna gelmeden önce Blogger’ı iyice tanımamız gerektiğini düşünüyoruz. Blogger acaba bize uygun mu? Hep beraber Blogger hizmetini tanıyalım.

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*