Bilgisayara Donanım Nasıl Eklenir?

Bilgisayara Donanım Nasıl Eklenir?

Bilgisayarımız tek başına bize yetmiyor olabilir. Bizde dışarıdan ekleyebileceğimiz donanımları bilgisayarımıza ekleriz. İşimize yarayanları tabi. Bu anlatımımda size bilgisayara nasıl donanım ekleyeceğinizi öğreteceğim.

Bilgisayarımızın yapabileceklerini hafife almayalım. Çünkü kullanmasını bilene o kadar çok şey yaptırıyor ki anlatılmaz. Bilmediğimiz bir sürü özelliği var ki şaşırtıyor.

Bilgisayara nasıl donanım eklenir? Öncelikle donanımdan kastın ne olduğunu açıklayayım. Bir iki örnek vereyim. Örneğin yazıcı, tarayıcı, ya da kamera. Bu gibi donanımları bilgisayarımıza yükleyerek onların hizmetlerinden de faydalanabiliriz. Örneğin bilgisayar tek başına bir Word belgesini yazdıramazken, bir yazıcı yardımıyla onlarca Word belgesi yazdırabilir.

 

Yazıcı olsun, tarayıcı olsun bu tip cihazların eklenme yeri belli. Denetim masasına giriyorsunuz. Denetim masasındaki kategorilerden, zaten ilk bakışta anlayabileceğiniz bir kategori olan “donanım ve ses” kategorisine giriş yapıyoruz. Oranın içinde yer alan “aygıtlar ve yazıcılar” bölümüne tıklıyoruz. Karşınıza bir sürü donanım resmi çıkar. Ama siz yukarıda bulunan “aygıt ekle” butonuna tıklıyorsunuz.  Bu butona tıkladığınızda Windows otomatik olarak aygıt arayacaktır. Zaten siz de aramadan önce aygıtınızı bilgisayara gerekli kablolarla bağlamış olacaksınız. Bu nedenle Windows otomatik arama sonucunda bulmuş olacak.

Bilgisayarınıza aygıt eklemek bu kadar kolay.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2313 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Outlookta Toplantı Düzenlemek

şu ana kadar görmüş olduğumuz Olay ve Randevu girişlerinin ortak bir özelliği bulunmaktadır. Her ikisi de sadece sizin takviminiz üzerinde görüntülenir ve takip edilir. Ancak bir de Toplantı öğesi bulunmaktadır.

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Silinen Torrent Dosyası Nasıl Geri Getirilir?

İndirme yapanların çoğu torrent ile indirme yapmayı tercih eder. Çünkü hem istediğimiz zaman durdurup başlatabiliyoruz, hem de tarayıcıdan yapılan indirmeden daha hızlı bir indirme yapar. Bu iki artı yönü bize

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Google Chrome’dan Nasıl Facebook’a Kısa Yoldan Ulaşılır?

Google Chrome en popüler internet tarayıcısı idi ve hala öyle olmaya devam ediyor. Popülerliğini nasıl kazandı? Gerek hızıyla, gerek kısa yol yapımındaki başarısıyla, gerekse de eklentileriyle kazandığı popülerliğini hala sürdürüyor.

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*