Bilgisayara Donanım Nasıl Eklenir?

Bilgisayara Donanım Nasıl Eklenir?

Bilgisayarımız tek başına bize yetmiyor olabilir. Bizde dışarıdan ekleyebileceğimiz donanımları bilgisayarımıza ekleriz. İşimize yarayanları tabi. Bu anlatımımda size bilgisayara nasıl donanım ekleyeceğinizi öğreteceğim.

Bilgisayarımızın yapabileceklerini hafife almayalım. Çünkü kullanmasını bilene o kadar çok şey yaptırıyor ki anlatılmaz. Bilmediğimiz bir sürü özelliği var ki şaşırtıyor.

Bilgisayara nasıl donanım eklenir? Öncelikle donanımdan kastın ne olduğunu açıklayayım. Bir iki örnek vereyim. Örneğin yazıcı, tarayıcı, ya da kamera. Bu gibi donanımları bilgisayarımıza yükleyerek onların hizmetlerinden de faydalanabiliriz. Örneğin bilgisayar tek başına bir Word belgesini yazdıramazken, bir yazıcı yardımıyla onlarca Word belgesi yazdırabilir.

 

Yazıcı olsun, tarayıcı olsun bu tip cihazların eklenme yeri belli. Denetim masasına giriyorsunuz. Denetim masasındaki kategorilerden, zaten ilk bakışta anlayabileceğiniz bir kategori olan “donanım ve ses” kategorisine giriş yapıyoruz. Oranın içinde yer alan “aygıtlar ve yazıcılar” bölümüne tıklıyoruz. Karşınıza bir sürü donanım resmi çıkar. Ama siz yukarıda bulunan “aygıt ekle” butonuna tıklıyorsunuz.  Bu butona tıkladığınızda Windows otomatik olarak aygıt arayacaktır. Zaten siz de aramadan önce aygıtınızı bilgisayara gerekli kablolarla bağlamış olacaksınız. Bu nedenle Windows otomatik arama sonucunda bulmuş olacak.

Bilgisayarınıza aygıt eklemek bu kadar kolay.

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2320 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Facebook Arkadaş Önerme

Facebook’ta bildiğimiz iki çeşit arkadaş önerme var. Birincisi birinin size bir arkadaşı tanıyor olabileceğinizden dolayı önermesi. Diğeri Facebook’un çeşitli yöntemlerle insanlar seçerek tanıyor olabileceğiniz insanları size önermesi. İkisi de zaman

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Outlook Nedir?

Outlook 2010 programının tam olarak ne olduğunu incelemeden önce başka bir soruyu cevaplamamız daha doğru olacaktır. E-posta istemci programı nedir? Basit bir anlatımla, başka bilgisayarların sundukları hizmetlerden yararlanmak için tasarlanmış

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Excel Belgelerini Korumak ve Yedeklemek

Farklı Kaydet penceresini kullanarak Excel 2010 belgelerinizi korumak için parola belirleyebilir ve belgenin her kaydedilişinde bir de yedeğinin alınmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde oluşturacağınız Excel 2010 çalışma kitaplarını isterseniz açılıp okunmaya,

0 Comments

Yorum Yapılmadı!

Bu yazının yorumu yok, ilk sen yaz!

Yorum Yazınız


*