Apple Samsung Çekişmesinde Son Gelişmeler

Apple-vs-Samsung-lawsuit
Paylaş
 

Apple-vs-Samsung-lawsuitApple ile Samsung arasında çok uzun zamandır devam eden farklı patent davalarından bir bir sonuçlar geliyor; fakat Apple’ın yüzü bir türlü gülmüyor. Apple Samsung ile davalarında sürekli kaybediyor. En son verilen karara göre 3G bağlantısı ile ilgili bir patent davasında Uluslar arası Ticaret Komisyonu Apple aleyhine karar verdi. Davanın tam konusu ise; 3G bağlantısı ile birden çok hizmetin aynı anda verilmesi ile ilgili bir patentin Samsung tarafından ihlal edildiği yönündeydi. Uluslar arası Ticaret Komisyonu durumun Apple’ın düşündüğü gibi olmadığını savunarak Samsung’u haklı buldu.

Dava ile ilgili söylenenlere göre Apple’ın karara itiraz etme hakkı var; ama bir çok kişi sonucun değişmeyeceğini Apple’ın bu itiraz sürecinden yine yenik çıkacağını savunuyor. Apple bu sene hiç kazanamıyor. Apple daha öncede Galaxy Tab 10.1’in tasarımının iPad’e benzediği yönünde açtığı patent ihlali davasında yine kaybetmişti. Mahkemeye ihlal ile ilgili başvuran Apple davayı kaybetmişti. Karara yasal haklarını kullanıp itiraz eden Apple Hollanda Yargıtayından da aynı sonucu aldı. Hollanda Yargıtayı iki cihazın birbirinden ayırt edilebildiği yönünde karar verdi.

Apple ile Samsung arasında gerçekleşen toplantılar sonuç vermemiş görünüyor. Bildiğiniz gibi iki şirket üst düzey yöneticileri ile toplanmış ve patent davalarını konuşmuştu. Toplantıdan, iki şirketin bu süreçte çok zarar gördüğü sonucu çıkmış, patent davalarının son bulması kararlaştırılmıştı. Apple ile Samsung’un arası yine bozulmuş görünüyor. Bu süreçten en çok zararlı çıkan ise Apple oluyor. Maddi kaybın yanı sıra şirket marka imajınıda zedeliyor. Apple’ın bu saldırgan tutumuna bir son vermesi gerektiğini düşünüyoruz.Bu yazı 8 kere okundu.
Etiketler:
apple mobil samsung
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Appl3 diyor ki:

    Ayıt yazmışsınız ama :D Ayırt* olcaktı heralde. (2.Paragraf , 6.Cümle , 6.Sözcük)

Bir yorum bırak


6 × sekiz =

YAZAR HAKKINDA

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum.
wordpress hosting
Domain sorgulama için Turhost'u öneriyorum.
Oyun Kolu Sunoyun.com araç kiralama
Sponsorlarımız
cep telefonu oyunları oyun oyna araba oyunları OYUNLAR yanmaz sünger canlı tv izle ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım süngeri malta dil okulları
Son 24 saatin popülerleri
Bumerang - Yazarkafe

Sitemap | RSS