Android Telefona Uygulama Yükleme

Android Telefona Uygulama Yükleme

Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız bu telefonu yeni uygulamalar yüklemeden kullanmak sanırım aptallık olur. Çünkü android telefonların uygulama yükleme ve silme kolaylığı ve uygulamalarla telefonlarınızı kendinize özgü kişiselleştirme imkanını sunmasından dolayı zaten tutulmakta diyebilriz.

Gelelim android işletim cihaza uygulama yükleme aşamalarını. Uygulamanızı 2 yolla yükleyebilirsiniz. Birincisi market üzerinden yüklemek diğeri ise sd karttınıza uygulama dosyasını atarak elle kurabilirsiniz.

Android markette binlerce uygulama kategorize olmuş şekilde bulmanız mümkündür. Beğendiklerinizi indir diyerek rahatlıkla kurabilirsiniz. Onun haricinde herhangi bir websitedetanıtılan uygulamayı barkod yardımıyla ve yine barkod uygulamasını kullanarak telefonunuzun kamerasını barkodu okutarak anında o uygulamayı bulup indirmesini sağlayabilirsiniz.

Onun haricinde eğer kullanacağınız uygulama ücretli veya markette yer almayan uygulama ise ya da uygulama paketlerini kullanarak toplu olarak kurulumyapmak istiyorsanız sd kartttan yüklemek pratik olacaktır. Öncelikle bu işlem için telefonunuzda bir sd kart bulunmalı ve cihazın arabirim kablosuyla pcye bağlı şekilde olması lazım. Telefonunuz bilgisayara bağlandığında üstte USB depolama birimi şeklinde bir uayarı göreceksiniz. Buradan USB Uygulama birimini aç butonuna basarak sd karta pcnizin bağlanmasını sağlayacaksınız. Bilgisayarımda yer alcak sd kartınıza artık girerek oraya uygulama dosyalarını atabilirsiniz.

Örnek olarak bir uygulama yüklemeyi göstereceğim. Skyfire uygulamasını telefona yüklemek için gerekli aşamaları beraber yapacağız. Telefonumuzun içindeki sd kartı artık gördüğümüze göre buraya ben uygulamalar diye bir klasör oluşturdum. Bu klasör içine attığım skyfire.apk adındaki dosyayı kopyaladım ve artık kurmak için dosya yöneticisini açıyorum. Onun öncesinde sd kart bağlantısını kapatabilirsiniz ya da telefonuzu bağladığınız kabloyu çıkartmanız gerek ama tavsiye direk çıkartmayın bağlantıyı kesiniz.  Uygulamayı yüklemeden önce ise Bilinmeyen kaynak yükleyeceğimiz için bu özelliği aktif etmemiz lazım bunun içinde; Ayarlar>Uygulamalar>Bilinmeyen Kaynaklar bölümünü işaretleyin.  Daha sonra burada kart bölümüne geçiyoruz üstteki ikonlardan sağdaki bölümdekine tıklayarak. Burada uygulamalar klasörünü bulup içine giriyoruz. Sonra uygulama dosyamıza tıklayarak açıyoruz. Bize yüklemek istediğimizi soracak. Yükle diyerek ilerliyoruz sonra bir uyarı ekranı gelecek bunada tamam dedikten sonra uygulammız yüklenecek. İster yükler yüklemez oradan açabilir ya da menüye dönüp oradan açabilirsiniz.

Bu şekilde uygulamayı yüklemiş olacaksınız. Uygulamarı yüklerken market dışındaki uygulamarı güvendiğiniz kaynaklardan edinin ve yükleyin. Özellikle ücretli uygulamarı ücretsiz elde etmek isteyenler dikkatli olmalılar. Çünkü herhangi bir kötü yazılım içeren farklı bir uygulama ile telefonlarından olabilirler.

Aşamları aşağıdaki görsellerden bulabilirsiniz:

 


 

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2320 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Nasıl Yapılır ? 1Comments

Microsoft Hesabı Nasıl Kapatılır?

Microsft’un mail hizmetini kullanıyorsanız bu yazdıklarım sizin işinize yarayabilir. Diyelim ki Microsoft’tan hesap aldınız. Kullanıyorsunuz. Bir gün işinize yaramadığını fark ettiniz. Boşuna duruyordur. Boşta duran mail her zaman sizin için

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Pvp Serverler Nedir ve Nasıl Oynanır?

Pvp serverler ile ilgili birçok soru görüyor ve yanıtlamaya çalışıyoruz. Tüm soru ve yanıtlarımızı bir araya getirsek muhtemelen kalınca bir kitap ortaya koyabiliriz. Tüm bu soru ve cevapları şu anda

Nasıl Yapılır ? 0 Comments

Tek tıkla bilgisayarınızın bütün driverlarını nasıl güncellersiniz?

Bilgisayar format atttınız ya da yeni bilgisayar aldınız. Performanslı bir şekilde kullanmak için bütün driverlarınızın güncel olması gerekiyor. Bilgisayarınızdaki bir çok donanımın sürücüsü vardır. Bu sürücüler donanımların şartlara uygun çalışmasını

7 Comments

 1. isimsiz
  Mart 22, 21:08 Reply
  telfonum yeni yaparsam birşey olmaz :D değil mi siz yaptınız mı
 2. isimsiz
  Mayıs 31, 20:08 Reply
  bende sonuna kadar bişey yok son aşamada uygulama yüklenemedi diyo galaxy gio kullanıyorum ve sd kartta boş alan sıkıntısı yok
 3. Ferhat İmam
  Mart 26, 22:15 Reply
  Ben aşamaların hepsini eksiksiz olarak yaptım, ancak uygulama yüklenmedi diye hata veriyor. Bilgisayara indirdiğim hiçbir uygulamayı telefonuma yükleyemiyorum...
  • Tayfun Bayar
   Mart 27, 10:28 Reply
   Google Play'den indirmeyi denediniz mi? Genelde Google Play'den yüklenmeyen uygulamalar kabul edilmiyor. Güvenlik açısından daha iyi olması için bunu yapıyorlar. Ancak illa bilgisayardan indirip yüklicem derseniz şunu yapabilirsiniz. Tabi telefonun internete bağlı olması gerek. Google hesabınızın açık olduğu bir tarayıcıdan Google Play'e girin. istediğiniz uygulamayı seçin ve yükle deyin. Otomatik olarak telefonunuza inecektir. Eğer bunu da yapmazsanız telefonunuzun ayarlarıı değiştirin. Size şu uyarıyı verecektir. Ayralarınız Google Play dışında bir yerden uygulama indirmeye uygun değildir. Aynı yerde ayarlarınızı değiştirmenize yarayacak bir buton bulacaksınız. Ona tıklayıp ayarları değiştirin ve Google Play dışından da uygulama yükleyin.

Yorum Yazınız


*