Android İçin Ön Bellek Temizleme Uygulaması

Android İçin Ön Bellek Temizleme Uygulaması

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Android işletim sistemine ait bir uygulamayı size tanıtmak istiyorum. Bu uygulama ön bellek temizleyici. Telefonunuz için bu gibi bir uygulama zaman zaman ihtiyaç duyulabilecek bir uygulama oluyor.

Bu uygulama neler yapabiliyor? Telefonumuzu kullana kullanan ön belleği dolar. Bu her telefonda olmaz, ama Android işletim sisteminde olur. Dinlediğiniz müzikler, izlediğiniz videolar, internete girmeleriniz hepsi telefonunuzun bir köşesinde kayıtlı duruyor. Bu kayıtlar bir süre sonra telefonunuzun kasmasına ya da yavaşlamasına neden oluyor. Bu nedenle bu uygulamayı kullanmak zorunda kalıyorsunuz. Telefonun ön belleğini boşaltmak için bu şart. Aksi takdirde telefonunuz kasacaktır. Bir Android telefon yavaş kullanılamaz. Özelliklerinden bir tanesi zaten hızlı olmasıdır.

Bu uygulama Google Play’de ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Oradan temin edebilirsiniz. Kullanımı da oldukça kolay. İşe yarar ve kullanışlı bir uygulama. Yardımcı oluyor.

[site url=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zeroneapps.onbellektemizleyici&hl=tr” target=”_blank”]

About author

Ahmet Orhan
Ahmet Orhan 2320 posts

Ankara'da doğmuş ve Ankara'da yaşamakta olan bir makine mühendisi ve blog yazarıyım. 2006'dan bu yana blog yazarlığı yapmakta olup, 2009'dan bu güne kadar aorhan.com'da yazıyorum. Ayrıca 2014'de açtığım bloghocasi.com'da blog yazarlığı konularına değinmekteyim. İlgili olduğum konular teknoloji, blog yazarlığı, sosyal medya ve web tasarımdır. Boş zamanlarımda blogculuk ve web arayüz tasarımcılığı ile uğraşmaktayım.

Bunları Okumalısın (Bence) !

Android 0 Comments

General Mobile Discovery Air piyasada

Ülkemizde popüler olmayı başaran Discovery cihazından sonra şirket ardı ardına yeni cihazlar duyurmaya devam ediyor. Söz konusu Discovery bu güne kadar çıkan en popüler General Mobile telefonu, onun yerini sarsacak

Android 0 Comments

Android, Tablet Pazarında İOS’u Sollayacak!

Eskiye oranla günümüzde tablet satışları artıyor. Tablet satışları artıyor, ama hangi işletim sistemi ile artıyor? İşte bu soruya bir yanıt geldi. Çıkan sonuçlar Google’dan yana. Google’ın işletim sistemi Android adım

Android 0 Comments

Tüplü ve öfkeli: iOS ve Android için yerli yapımı oyun

Oyun namına sanırım söyleyebileceğimiz en büyük şey oldukça yaratıcı bir isme sahip olmasıdır. Oyuna karşı çokta acımasız yaklaşmamamız gerekiyor netice itibariyle oyun 33 MB sularında ve tamamen 3D bir oyun.

2 Comments

 1. Emre
  Aralık 06, 20:30 Reply
  uygulamanın adı ne ? link nerede ?
  • Ahmet Orhan
   Aralık 06, 23:22 Reply
   https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zeroneapps.onbellektemizleyici&hl=tr buyrun adres.

Yorum Yazınız


*